Sobota, 17.03.2018, Imieniny: Gertruda, Patryk, Zbigniew
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Przed nami moc świątecznych atrakcji..

05.12.2017, 13:00:20 Rozmiar tekstu: A A A
Przed nami moc świątecznych atrakcji..
Fot. Ryszard Biel

Tradycją stało się już, że w Elblągu Mikołajki są hucznie odchodzone. Już jutro na mieszkańców naszego miasta czekać będzie wiele atrakcji.

Świętowanie będzie można rozpocząć od przejażdżki zabytkowych tramwajem. -  Już od południa po mieście będzie można przejechać się zabytkowym, "mikołajowym" tramwajem. Przejazdy na trasie ul. Ogólna – płk. Dąbka – Druska organizuje Klub Miłośników Tramwajów w Elblągu  - informował Adam Jocz, Dyrektor Departamentu Promocji i Kultury.

Kiedy będzie można skorzystać z tej niecodziennej możliwości? Odjazdy z Ogólnej w kierunku Druskiej odbędą się w godzinach:  11:55, 13:55, 15:55, 17:20; Odjazdy z 12 Lutego w kierunku Druskiej - 12:08, 14:08, 16:08, 17:33; Odjazdy z Druskiej w kierunku Ogólnej - 13:00, 15:00, 16:35, 17:57 (kurs zjazdowy); Odjazdy z pl. Słowiańskiego  kierunku Ogólnej - 13:14, 15:14, 16:49, 18:11 (kurs zjazdowy).

O godz. 16.00, przed Ratuszem Staromiejskim rozpocznie się kiermasz organizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej. - Będzie można na nim prezentować i sprzedawać swoje wyroby – dodaje Adam Jocz.

Na Stare Miasto, o godz. 16.00, zawita Św. Mikołaj wraz ze śnieżynkami.

Dzieci będą mogły przekazać Mikołajowi swoje listy z prośbami o prezenty, śnieżynki będą częstowały słodyczami. W zagrodzie obok choinki będą żywe kucyki – dzieci będą miały możliwość zrobienia sobie z nimi zdjęcia

– zapewniał Adam Jocz.

Przed Ratuszem Staromiejskim już od kilku dni stoi 10 metrowa choinka. Jednak uroczyste zapalenie światełek nastąpi 6 grudnia, o godz. 17.00.  - Po rozświetleniu świątecznego drzewka zapraszamy na występ dzieci z elbląskich szkół i przedszkoli. A o godz. 17.40 do Ratusza Staromiejskiego na koncert „Stypendyści na gwiazdkę” - dodał Adam Jocz.

W Mikołajkowe świętowanie ponownie zaangażował się Moto Team Elbląg.

Tradycją już jest, że 6 grudnia motocykliści w czerwonych kubraczkach Mikołajów odwiedzają dzieci przebywające w szpitalach, tak będzie i tym razem. Moto Team Elbląg  znowu wyruszy na miasto jako MotoMikołaje. Jest to ogólnopolska akcja, w którą włączamy się z przyjemnością. Dzięki wsparciu i pracy wielu osób jesteśmy gotowi aby 6 grudnia już od 16.00 wyruszyć do Szpitala Miejskiego potem Wojewódzkiego, aby podarować dzieciom pluszami i słodycze. Dzień zakończymy uczestnicząc w rozświetleniu choinki na elbląskiej starówce i rozdając dzieciom drobne upominki

– informują członkowie Moto Team Elbląg.

Niecodzienną atrakcję przygotowano także na niedzielę. Będzie to możliwość zobaczenia na własne oczy kultowej ciężarówki Coca- Coli. Ten mający prawie 9 m długości, ponad 4 m wysokości i szerokości pojazd zawita 7 grudnia, o godz. 15.00, na Plac Katedralny.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ wist
  Wtorek, 05.12

  A co pan Jocz przygotował dla pana Wróblewskiego, jaki prezent?

 2. 2
  +6
  ~ Ssss
  Wtorek, 05.12

  Ale w niedziele nie jest 7 grudzień 🤔

 3. 3
  +5
  ~ yety
  Wtorek, 05.12

  cytuję: "Tradycją stało się już, że w Elblągu Mikołajki są hucznie odchodzone" - czy to 1 kwietnia?

 4. 4
  +5
  ~ Maczeta.
  Wtorek, 05.12

  Borysy mają lepsze atrakcje.

 5. 5
  0
  ~ Lucy
  Wtorek, 05.12

  To kiedy ta coca cola w niedzielę czy 7ego?

 6. 6
  +1
  ~ Diadmoroz
  Wtorek, 05.12

  Yeti dzisiaj jest 5 grudnia, a jutro będzie 6 grudnia. W tym roku 1 kwietnia już był, kolejny będzie w przyszłym roku. Obecnie kalendarze nie są zbyt drogie, a po Nowym Roku będą przecenione to wtedy mozesz sobie kupic taniej i nie bedziesz mial problemów z datami.

 7. 7
  +2
  ~ moto
  Wtorek, 05.12

  Coca Cola będzie w czwartek 7 grudnia.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.