Czwartek, 9.07.2020, Imieniny: Weronika, Hieronim, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Za nami ostatni z koncertów w ramach Letniego Salonu Muzycznego – zobacz zdjęcia

06.08.2017, 20:00:14 Rozmiar tekstu: A A A
 Za nami ostatni z koncertów w ramach Letniego Salonu Muzycznego – zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel

Dziś, 6 sierpnia, elblążanie po raz ostatni w tym roku mogli uczestniczyć w koncercie zorganizowanym w ramach  Letniego Salonu Muzycznego. Tym razem  w Bażantarni zagrał „DepeszBląg”.

Organizatorem spotkania było Elbląskie Towarzystwo Kulturalne.

Był to wyjątkowy koncert "DepeszBląg", czyli zdarzenia muzycznego, w którym czwórka ludzi z Elbląga gra  piosenki grupy „Depeche Mode” w swój własny, nieprzewidywalny sposób. Jak mówią członkowie zespołu: „zdarzyło się ONO w wyniku wielkiej miłości pewnego klawiszowca do muzyki DM, która wywarła na niego wielki wpływ, ukształtowała go muzycznie i towarzyszy mu od zawsze. Na scenie są cztery osoby. Śpiewak, barytonowy saksofonista, bębniarz i klawiaturnik”

- mówi Teresa Wojcinowicz, prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego.

W skład zespołu "DepeszBląg" wchodzą Paweł Koszyński – śpiew,  Bartek Krzywda – klawisze, Szymon Zuehlke - saksofon barytonowy,  Paweł Batycki – perkusja.

- Paweł Koszyński - karierę muzyczną rozpoczynał u boku Ryszarda Rynkowskiego i Jacka Cygana, z którymi był muzycznie związany do końca 1994 roku. Od 1994 roku pomagał w budowie zespołu BUZU SQUAD a także czynnie pomagał przy tworzeniu nowych utworów dla takich zespołów jak : ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY , KOMBI czy VOO VOO – informuje Teresa Wojcinowicz. - Szymon Zuehlke - saksofonista i kompozytor. Zdobywca nagrody indywidualnej dla najlepszego instrumentalisty Festiwalu Młodych Zespołów Bluesowych i Jazzowych w Gdyni. Jego autorska płyta "Ulica Baranowa" (wydana w jednym egzemplarzu) zyskała wielkie uznanie muzyków, zainteresowanie słuchaczy, a koncert z promocją jego muzyki podczas festiwalu Jazzbląg cieszył się wyjątkowym aplauzem publiczności. Paweł Batycki - perkusista. Członek legendarnej elbląskiej supergrupy "Kaszmir", która w latach 80' narobiła sporo zamieszania w świecie polskiego rocka, występując na Opolskim Festiwalu Piosenki. Obecnie gra w zespole Tomka Steńczyka oraz „DepeszBląg”.

W zespole nie zabrakło elbląskiego akcentu.

Bartek Krzywda to absolwent  Liceum Muzycznego w Elblągu w klasie perkusji. Aktywnie działa na rzecz popularyzacji jazzu - jest współorganizatorem i uczestnikiem cyklicznych koncertów jazzowych. Jest autorem wielu projektów muzycznych m.in.:  Niemen bluesowo-jazzowo,   Wieczorki muzyczne w „Studni”, Agnieszka Osiecka i jazz. Prowadzi grupy grające, jego autorskie projekty: EleFunk, MG Group, Krzywda Trio, Specjal Jazz Quartet, Pies. Gra również z innymi muzykami jazzowymi z Elbląga, regionu i całej Polski. Współorganizował działalność muzyczną w elbląskim Klubie „Studnia”, a następnie cykliczne jazzowe jam sessions w Klubie Środowisk Twórczych „Krypta”. Organizował  również koncerty tematyczne w Klubie „Mimoza” na elbląskiej starówce. Swoją działalność rozszerza o elementy pracy studyjnej i producenckiej. Współpracuje z zespołem wokalnym „Szalone Małolaty” z Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu, aranżując utwory i nagrywając półplaybacki we własnym studio (np. koncert kolęd). Jest również instruktorem muzyki (uczy śpiewu i gry na fortepianie)

– opowiada Teresa Wojcinowicz.

Pod Muszlą Koncertową w Bażantarni ponownie zebrała się grupa miłośników dobrej muzyki. - Uwielbiam te koncerty – zaznaczyła p. Anna. - Są na świeżym powietrzu i w pięknej aranżacji, więc emocje związane z koncertem są tym większe.

- Żałuję, że to ostatni koncert. Bardzo dobrze, że Elbląskie Towarzystwo Kulturalne nie poprzestało na kilku edycjach Salonu, tylko wytrwale działa i organizuje te koncerty. To naprawdę bardzo dobra inicjatywa – dodał p. Paweł.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Letni Salon Muzyczny ( zdjęć 52 )
Dodano: 2017-08-06 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.