Środa, 22.05.2024, Imieniny: Julia, Wieslawa, Helena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Za nami kolejna edycja festynu „W krainie Piegusa” - zobacz zdjęcia

05.06.2016, 21:00:16 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami kolejna edycja festynu „W krainie Piegusa” - zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel

Dziś (5 czerwca) po raz 37. Park Modrzewie zmienił się w Krainę Piegusa. A to za sprawą elbląskiego Hufca, który zadbał o to, by ten dzień, szczególnie dla najmłodszych, był wyjątkowy.

Podczas festynu młodzi elblążanie (jak i ci młodzi duchem) mogli skorzystać z wielu atrakcji. Uczestnicząc w zawodach i konkursach zdobywali tzw. „piegusy”, które później można było wymienić na nagrody. Poszczególne konkurencje zostały zorganizowane tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie – bez względu na wiek i umiejętności.

Festyn trwał między 12.00 a 15.00 w Parku Modrzewie.

Od dwóch lat przychodzę tu ze swoimi dziećmi. Pamiętam, jak sama przychodziłam tu, by zdobywać Piegusy, a teraz to niesamowite widzieć, jak cieszą się z nich moje dzieci

– przyznała p. Anna.

Wydarzenie co roku przyciąga do Parku Modrzewia tłumy elblążan. I tym razem mieszkańcy naszego miasta licznie przybyli, by uczestniczyć w Festynie.

Ktoś to kiedyś świetnie wymyślił. To niesamowite, że to istnieje już tyle lat. Gratuluję organizatorom wytrwałości, a po frekwencji widzę skąd czerpią motywację do kolejnych edycji. Elblążanie po prostu chcą uczestniczyć w festynie

– zaznaczyła p. Katarzyna.

Tych, którzy nie mieli okazji przyjść do Parku na tegoroczną edycję zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Festyn W krainie Piegusa ( zdjęć 56 )
Dodano: 2016-06-05 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Dzikus
  Poniedziałek, 06.06

  Cieszę się co roku z tego festynu - gdy mogę popatrzeć jaką radość sprawia zabawa tam mojej córce. Smuci mnie natomiast podejście niektórych rodziców nie umiejących czytać znaków - "Zabawy są tylko dla dzieci". Część rodziców, choćby przy grach planszowych miała znaczną przewagę nad innymi dziećmi. Spotkałem się nawet z przypadkiem, że dwie grające panie wykłócały się o to która wygrała Piegusa. Mam nadzieję, że organizatorzy wyciągną wnioski na przyszły rok, bo przecież mały pilnujący stanowiska harcerz boi się nie jednokrotnie powiedzieć dorosłemu, że tu mogą się bawić tylko dzieci!!! Stąd mój apel do rodziców - To jest święto dzieci i ich zabawa i czas, nie pokazujcie swoim pociechom jak jesteście pazerni, zachłanni i potraficie oszukiwać.

 2. 2
  +1
  ~ asd
  Poniedziałek, 06.06

  Fajna sprawa :)

 3. 3
  --1
  ~ Hmm2
  Poniedziałek, 06.06

  Zabawa w sumie fajna, z tym ze kiedys zdobyte piegusy mozna bylo wymienic na jakies nagrody, a teraz wszystko za kase. Nawet na trampolinach mimo kartki z napisem "osobna kolejka za piegusy" , nie mozna bylo poskakac bez zaplaty. Jedyna rzecza na jaka moznabylo wymienic to marnej jakosci button ze zdjeciem. Zenada, az dziecku sie przykro robi...

 4. 4
  +2
  ~ tatita
  Poniedziałek, 06.06

  Piegusy można było wymienić m.in. na nagrody w sklepiku (nagrody zostały nawet na koniec), na talony na zamki, na skoki na trampolinie, a nie tylko na buttony.

 5. 5
  +2
  ~ Polak
  Poniedziałek, 06.06

  hm, moje dzieci wymieniły na trampolinę, jednak mimo to jak babcia po południu się ich spytała co robiły na festynie, to na pierwszym miejscu powiedziały: "staliśmy w kolejkach" - ot i tyle najbardziej zapamiętały z festynu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1474471092224