Sobota, 31.10.2020, Imieniny: Łukasza, Urbana, Augusta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Komendant Tomasz Świniarski pożegnał się ze strażakami. Zastąpi go kpt. Łukasz Kochan

04.05.2016, 16:00:58 Rozmiar tekstu: A A A
Komendant Tomasz Świniarski pożegnał się ze strażakami. Zastąpi go kpt. Łukasz Kochan
Fot. Ryszard Biel

Podczas dzisiejszych (4 maja) obchodów Dnia Strażaka w Elblągu, z elbląską komendą PSP pożegnał się dotychczasowy jej komendant st. bryg. Tomasz Świniarski. Nowym szefem elbląskiej straży będzie kpt. Łukasz Kochan, do tej pory naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Powiatowej PSP w Braniewie.

Już tradycyjnie w Dniu Strażaka, na placu przed Komendą Miejską PSP przy ul. Bema odbył się uroczysty apel, w trakcie którego nastąpiło wręczenie awansów dla elbląskich strażaków i nagród  oraz podziękowań dla współpracujących z nimi firm i instytucji z Elbląga i okolic. Tegoroczne obchody miały szczególny charakter, gdyż były jednocześnie pożegnaniem odchodzącego na emeryturę Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu st. bryg. Tomasza Świniarskiego. Pełniący tę funkcję od 7 lat komendant Świniarski, po złożeniu obowiązków dziękował w swoim przemówieniu za współpracę oraz wspominał swoją karierę zawodową. Za jeden z większych sukcesów uznał wymianę na nowoczesne wszystkich samochodów gaśniczych. To czego nie udało mu się zrobić, to budowa nowej strażnicy w Elblągu.

Przechodząc z Komendy Wojewódzkiej do Komendy Rejonowej Straży Pożarnej w Elblągu, do dziś uważam, że zrobiłem najmądrzejszą rzecz na świecie. Zbliżyłem się do tego, co strażakowi najbliższe - do działalności ratowniczej. Już po pięciu latach w 1994 r. komendant Aftyka zaproponował mi stanowisko zastępcy komendanta miejskiego w Elblągu. Jako zastępca robiłem wszystko, aby poprawić ratownictwo pożarnicze w Elblągu. W 2009 r. komendant wojewódzki Marek Szczech zaproponował mi stanowisko komendanta miejskiego. Byłem wówczas pełen wiary, energii i chęci. Wierzyłem, że zjednam sobie elbląskich strażaków. Wierzyłem, że zrobię dużo zmian na rzecz pozyskania sprzętu. zmiany warunków lokalowych. Ten okres jest dla mnie o tyle cenny i wspaniały, że dał mi szansę współpracy ze wspaniałymi ludźmi. Następcom trzeba życzyć, aby do Elbląga wciąż trafiał nowy sprzęt, bo nie wolno tego zaniedbać. Strażacy powinni mieć odpowiednie narzędzia

- mówił w swoim przemówieniu pożegnalnym komendant Tomasz Świniarski.

O tym, jakie plany na emeryturę ma Tomasz Świniarski, przeczytać można w naszym wcześniejszym wywiadzie.

Wiadomo już, kto przynajmniej przez najbliższy czas będzie jego następcą. Od 5 maja pełniącym obowiązki komendanta Komendy Miejskiej PSP w Elblągu będzie kpt. Łukasz Kochan. Decyzją komendanta wojewódzkiego PSP w Olsztynie, został on dziś mianowany na nowe stanowisko w Elblągu na okres nie dłuższy niż dwa miesiące. Do tej pory 35-letni Łukasz Kochan służył w Komendzie Powiatowej PSP w Braniewie, gdzie był naczelnikiem Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Obchody Dnia Strażaka w Elblągu ( zdjęć 60 )
Dodano: 2016-05-04 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ elblążanin
  Czwartek, 05.05

  a ze Szpitala Wojewódzkiego nikt nie pożegnał ???

 2. 2
  0
  ~ cichy
  Czwartek, 05.05

  Kpt. Łukasz Kochan ma 35 lat. Jest absolwentem Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Szkoły Podoficerskej PSP w Bydgoszczy, ukończył także Wydział Nauk Społecznych i Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - przygotowanie zawodowe na funkcję Komendanta Miejskiego - bez komentarza.

 3. 3
  0
  ~ gumiaki buraki
  Czwartek, 05.05

  w emblongu sama tępa ukraina jak w okolicach !!!!!!!!!

 4. 4
  +2
  ~ nadal
  Czwartek, 05.05

  Nadal cisza kiedy ruszy budowa nowej strażnicy w Elblągu.Zmienił sie rząd i nadal w Elblągu wszystko z łaski.

 5. 5
  0
  ~ Gagatek
  Czwartek, 05.05

  Mundurowi - świętowanie, parady, awanse, dodatki ... jednym słowem opier....nie się i żerowanie na podatnikach....

 6. 6
  +2
  ~ PSP
  Czwartek, 05.05

  W kwestii uzupełnienia wypowiedzi cichego - kpt. mgr inż. Łukasz Kochan jest również absolwentem Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

 7. 7
  0
  ~ darmozjadomNIE
  Czwartek, 05.05

  https://www.facebook.com/SLDElblagWatch

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1752669811249