Wtorek, 2.03.2021, Imieniny: Halszka, Helena, Radoslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Przyjechali do Elblaga z różnych stron świata. "To najważniejsze spotkanie dla Lions Club"

24.05.2015, 08:00:40 Rozmiar tekstu: A A A
Przyjechali do Elblaga z różnych stron świata. "To najważniejsze spotkanie dla Lions Club"
Fot. Adrian Sajko

Do Elbląga przyjechali reprezentanci Klubów Lions z różnych stron świata, by właśnie w naszym mieście m.in. wybrać  nowe władze i zaplanować nadchodzące miesiące. - To jest najważniejsze spotkanie, na którym podsumowujemy kadencyjność, która zmienia się w maju - mówił Tomasz Zimiński będący pełnomocnikiem gubernatora ds. konwencji. - Przez ostatnią kadencję funkcję gubernatora pełniła Anna Jęsiak- Suchecka, która jest elblążanką.

Wczoraj, 23 maja, w Ratuszu Staromiejskim, odbyła się 24. Konwencja Okręgu 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions, w którym działają 54 kluby. Zjawili się na nim przedstawiciele klubów z Niemiec, Rosji, Litwy, Estonii, Izraela oraz Wielkiej Brytanii.  - Stanowimy dość silną, zwartą grupę - zaznaczył Tomasz Zimiński, który jest jednym z sześciu założycieli elbląskiego klubu. - Nas w Polsce jest  niecałe 1,5 tys. osób, natomiast w Niemczech jest prawie 50 tys., we  Włoszech ponad 40 tys., tak jak we Francji czy na Wyspach Brytyjskich.

W Elblągu funkcjonują dwa kluby - żeński i męski. - My jesteśmy starsi - śmieje się  Tomasz Zimiński. - Skończyliśmy 22 lata, a nasze koleżanki mają dopiero 15 lat, ale robią tak samo wspaniałe rzeczy.

Czym zajmują się "lajonsi"? - Wszyscy robimy podobne rzeczy tak, jak np. ostatnio było skrzyknięcie tego nieszczęścia w Nepalu. Każdy klub solidarnie wpłacał zebrane pieniążki na określone konto, a potem odpowiednia instytucja na szczeblu centrali międzynarodowej zajmuje się  celową dystrybucją, żeby się te pieniążki gdzieś nie ulotniły - wyjaśniał Tomasz Zimiński.

Lions Club był organizatorem m. in. zeszlorocznego pikniku dla młodych elblążan na lotnisku. - Oprócz tego, że dzieciaki się świetnie bawiły, taką "kropką nad i" było wspólne ufundowanie wózka dla dziecka, które go potrzebowało - opowiadał  Tomasz Zimiński. - Projekt, który zajął nam trzy lata to siłownia zewnętrzna dla seniorów. Udało się nam na nią pozyskać środki i w październiku 2014 roku, w Parku Traugutta została otwarta.

Stowarzyszenie Lions Club działa non profit. - Jeśli dostajemy od kogoś przysłowiowe 100 dolarów, to one w całości trafiają do beneficjentów. Wszystko, co robimy, robimy wyłącznie społecznie - zaznaczał Tomasz Zimiński. - Nie mamy żadnych etatów.

Podczas wczorajszego spotkania wybrano nowego gubernatora. Przez ostatni rok tę funkcję pełniła elblążanka -  Anna Jęsiak- Suchecka. - Procedura jest taka, że najpierw jest się drugim wicegubernatorem, potem pierwszym. Cały czas się zapoznaje z materią sprawy, a dopiero wtedy można zostać gubernatorem. To bardzo odpowiedzialne stanowisko i zdarzały się przypadki odmowy. Trzeba się liczyć z tym, że ten rok poświęca się nie sobie, lecz innym. Na bok odchodzi życie prywatne, rodzina, praca.

Czym zatem zajmuje się gubernator?

To jest rodzaj misji, która obliguje gubernatora. To wizyty w klubach nie tylko wewnątrz okręgów.  Anna Jęsiak- Suchecka bardzo pracowicie spędziła ostatni rok. Wspaniałe jest to, że każdy klub ma jakiś pomysł. Jedni pomagają domom dziecka, inni indywidualnym osobom. Jest też sporo wizyt międzynarodowych. Są na to pieniądze przeznaczone, ale często są to pieniądze własne. Dużą ofiarę też ponosi rodzina, która zostaje trochę odstawiona

tłumaczy Tomasz Zimiński.

Jak zaznaczył Tomasz Zimiński "Lajonsi" stanowią jedną rodzinę.

Kiedyś znajomy powiedział bardzo pięknie, że my mamy jedną grupę krwi, która się nazywa "L". To serduszko musi być podobnie. Jak ludzie odbierają na tej samej fali, to świetnie się ze sobą porozumiewają. Nasze hasło to "Razem możemy więcej". (...) Lubię tłumaczenie naszej nazwy jako Lubimy Innych Obdarzać Naszym Sercem

- stwierdził.

Szeregi Lions Club zasilić mogą jedynie osoby rekomendowane. - Staramy się być apolityczni, areligijni, aczkolwiek mieliśmy prezydentów miast, senatorów, posłów - mówił  Tomasz Zimiński. - Najbardziej rozpoznawalnym lionem na świecie jest George Bush, Jimmy Carter, Jacques Chirac, premier Buzek. Ludzie są różnych zawodów. Lekarze, aktorzy, wolnych zawodów.

W elbląskim klubie są m.in. Maciej Leśniewski, Władysław Mańkut, Tadeusz Naguszewski, Rafał Postek, Jan Puchalski, Florian Romanowski czy Leszek Wójcik.

Nowym gubernatorem został Zdzisław Ryszkowski z Olsztyna, a jego zastępcą  Radosław  Bielicki ze Szczecinka.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Spotkanie Lions Club ( zdjęć 54 )
Dodano: 2015-05-23 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ reda
  Niedziela, 24.05

  Kabaret. Towarzystwo wzajemnej adoracji.

 2. 2
  0
  ~ 98482012
  Niedziela, 24.05

  Wróblewski ledwo w fotel się mieści! Niebawem trzeba będzie tron przynosić dla prezia :-/

 3. 3
  +4
  ~ elblążanka
  Niedziela, 24.05

  Do redy Mogliby siedzieć w domu i interesować się wyłącznie sobą. A robią wiele dobrego, pomagają, a nie muszą. Nawet jeśli to snobistyczne to jak najwięcej takich snobów.

 4. 4
  +1
  ~ Maze
  Niedziela, 24.05

  Elbląska masoneria!!!!

 5. 5
  +1
  ~ AMale już nie koniecznie
  Niedziela, 24.05

  jakoś zapachniało minioną epoką jak patrze na te twarze budowniczych socjalizmu - ale towarzystwo wzajemnej aberacji dobrze się trzyma ciągle w nieustającej pogoni za króliczkiem.............

 6. 6
  +5
  ~ xyz
  Niedziela, 24.05

  Taka sama sekta jak Amway i Scjentolodzy.

 7. 7
  0
  ~ jolo
  Niedziela, 24.05

  ogromnie brakuje znanych inwestorów z niemiec co mieli budować z panem szwedem domy o ekonomicznej przewadze, bez mich to spotkanie trafi sens :-)

 8. 8
  +1
  ~ śmiech na sali
  Niedziela, 24.05

  "W Polsce możliwość powstania i działania organizacji pojawiła się dopiero po przemianach 1989 roku. I od razu powstały pierwsze kluby w Poznaniu, Warszawie i Gdańsku." Zaraz jak tylko w Polsce pojawiła się ponownie bieda i ludzie zaczęli grzebać po śmietnikach. Zamiast uczciwie zorganizować społeczeństwo, zadbać o racjonalny i sprawiedliwy podział dochodu błazny poświęcają się "dobroczynności" i pomagają tym których w normalnym życiu skazują na biedę i wykluczenie.

 9. 9
  +1
  ~ k98765
  Poniedziałek, 25.05

  kolejna sekta

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3948278427124