Czwartek, 28.05.2020, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Do trzech razy sztuka? Miasto po raz kolejny nie sprzedało świetlicy dworcowej

13.04.2015, 07:00:16 Rozmiar tekstu: A A A
Do trzech razy sztuka? Miasto po raz kolejny nie sprzedało świetlicy dworcowej
Fot. archiwum redakcji

Działała do maja 2013 roku. Od tamtej pory stoi pusta i generuje tylko koszty utrzymania. 30 marca Miasto po raz drugi próbowało sprzedać Świetlicę Dworcową. Niestety i tym razem się nie udało. 

 
W 2009 roku nieruchomość znajdująca się przy Placu Dworcowym została przekazana w trwały zarząd dla Ośrodka Wsparcia Dla Dzieci i Młodzieży w Elblągu. Została przeznaczona na działalność opiekuńczą i wychowawczą. W dalszej kolejności, od 1 stycznia 2011 roku została użyczona Towarzystwu Przyjaciół Dzieci z przeznaczeniem na prowadzenie świetlicy dworcowej. Umowa użyczenia została rozwiązana z dniem 31 maja 2013 roku. Od tamtej pory świetlica stoi pusta i generuje koszty utrzymania. 
 
Zimą ubiegłego roku radni zastanawiali się już nad sprzedażą tej nieruchomości. Wówczas jednak wstrzymali się z decyzją. Na sesji Rady Miasta, 30 września 2014 roku zdecydowali się jednak sprzedać 78- metrową świetlicę. Pierwszy przetarg nie przyniósł skutku, więc miast postanowiło spróbować po raz drugi.
 
Zarówno pierwszy przetarg, jak i drugi który odbył się 30 marca bieżącego roku nie przyniosły rozstrzygnięcia z powodu braku chętnych. Cena wywoławcza w obu przetargach wynosiła 350 tysięcy złotych
 
– informuje Łukasz Mierzejewski, z biura prasowego Urzędu Miejskiego
 
Czy miasto ma w planach dalsze próby sprzedaży nieruchomości? 
 
Jak zauważa Łukasz Mierzejewski, prezydent nie podjął jeszcze decyzji czy zostanie ogłoszony kolejny przetarg na sprzedaż nieruchomości oraz czy zamierza obniżyć cenę wywoławczą. Koszt utrzymania pustego obiektu wynosi blisko 10 tysięcy złotych rocznie. 

 

Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ nonek
  Poniedziałek, 13.04

  Pewnie cena musi zejść do akceptowalnej przez kogoś. A ile kosztuje ta świetlica?

 2. 2
  0
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 13.04

  Ja mam pytanie komu ta swietlica jest potrzebna i co można w niej robic . Zastanawiam się nad założeniem nowej partii politycznej pod nazwą . RAZEM ZROBIMY PORZĄDEK W TYM KRAJU .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.