Środa, 25.11.2020, Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Będą konsultacje w sprawach ważnych dla elblążan

27.08.2013, 17:36:24 Rozmiar tekstu: A A A
Będą konsultacje w sprawach ważnych dla elblążan
fot. Monika Skowrońska

Już niedługo ruszy przygotowany przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych projekt Elbląg Konsultuje! - Głównym celem tego projektu jest wzrost efektywności konsultacji społecznych organizowanych przez samorząd elbląski mówi Arkadiusz Jachimowicz, Prezes Stowarzyszenia.

Z myślą o profesjonalnych, skutecznych konsultacjach powstał projekt ESWIP. - Pomyśleliśmy, że dobrze, aby taki projekt zrealizować wspólnie z Miastem. Wynikiem naszych działań jest podpisanie umowy partnerskiej z Miastem, na realizację projektu przewidzianego na dwa lata mówi Arkadiusz Jachimowicz.

W ramach projektu nastąpi w Urzędzie Miejskim wzrost poziomu wiedzy i umiejętności w zakresie organizacji nowoczesnych i skutecznych konsultacji społecznych z udziałem mieszkańców i organizacji pozarządowych. - Zwiększy się aktywność mieszkańców i organizacji w konsultacjach oraz rozszerzy się katalog metod konsultacyjnych, w tym z zastosowaniem internetu podkreśla Prezes ESWIP.

Realizacja projektu jest podzielona na kilka etapów. - Najpierw będzie faza edukacji dla urzędników i przedstawicieli organizacji pozarządowych, szkolenia, konferencje i doradztwo jak dobrze konsultować. Równolegle odbędzie się etap wdrożenia. Powołamy zespół ds. konsultacji. On będzie w połowie złożony z urzędników i radnych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych i przedstawicieli mieszkańców mówi Arkadiusz Jachimowicz. - Ten zespół opracuje regulamin prowadzenia konsultacji społecznych, który będzie przedłożony w formie projektu uchwały na sesję Rady Miasta dodaje.

Narzędzia, jakie będą wspomagać proces konsultacji to platforma internetowa, która po zakończeniu projektu ma być przekazana dla UM oraz fanpage na facebook.com, który ma być dedykowany konsultacjom.

W kolejnym etapie pracy zostanie przeprowadzone 6 procesów konsultacji społecznych. - Jest wiele rzeczy do konsultowania, ale to ustali zespół mówi Arkadiusz Jachimowicz. - Potem dokonamy oceny procesu, czy zastosowane metody dobre, czy jest wszystko w porządku i dokonamy ewentualnych korekt dodaje.

W ramach projektu będzie rozpowszechniana broszura informacyjna dotycząca partycypacji i konsultacji społecznych. Z ramienia samorządu elbląskiego w projekt jest zaangażowana Hanna Laska-Kleinszmidt odpowiedzialna za procesy konsultacji społecznych. - Od strony Urzędu ten projekt to wyzwanie, pracujemy nad jakością i nie ukrywam, że jest grono osób, które będzie w ten projekt zaangażowane mówi Hanna Laska-Kleinszmidt. - Projekt zakłada cykl szkoleń oraz wdrażanie tej wiedzy pod okiem ekspertów i fachowców. Te działania pozwolą na sprawowanie i spełnienie tych zadań, jakie powierzone urzędnikom Departamentu Komunikacji Społecznej dodaje.

Projekt jest w pełni finansowany z Programu Operacyjnego Kapitału Ludzkiego. - Projektodawcą jest Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, a partnerem samorząd elbląski mówi Arkadiusz Jachimowicz. Prognozowany koszt to prawie 250 tys. złotych.

Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 12 )


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ r
  Wtorek, 27.08

  Sprawą ważną dla mieszkańców jest praca. Wiadome to jest bez konsultacji.

 2. 2
  +2
  ~ Zenada
  Wtorek, 27.08

  Zenujący spektakl w roli głównej Jachimowicz i ta bezcenna zadowolona mina Pruszaka - a jakie ciekawe zdjęcia mgłowa boli

 3. 3
  +1
  ~ Któryś na liście Wilka?
  Środa, 28.08

  Ten co "chodził " na konsultacje będzie uczył jak konsultować? A jakie on ma doświadczenie i kompetencje w tej materii? Ciekawi zwłaszcza, że projekt jest na około 245 tys Zastanawia kiedy on to wymyślił i złożył oraz kiedy wspólnie się dogadali z Wilkiem dopiero 2 miesiac jest prezydentem z czego miesiac to wakacje.

 4. 4
  +4
  ~ Odwołać
  Środa, 28.08

  Konsultacje jak najszybciej w sprawie odwołania Wilka i tej całej reszty -zastało mało czasu bo pociągną nas na dno

 5. 5
  --1
  ~ Adam
  Środa, 28.08

  Dobrze że Pan Jachimowicz walczy o nasze miasto niech się Pan nie przejmuję złośliwymi bezpodstawnymi komentarzami.

 6. 6
  +1
  ~ Gówno
  Środa, 28.08

  Co to zabawa !!! to Głupota ... ważna rośnie nowa fabryka oraz zwiększa pracy ???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6805820465088