Piątek, 25.09.2020, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

O elbląskim Budżecie Obywatelskim na stronie Kancelarii Prezydenta RP

21.05.2013, 13:36:32 Rozmiar tekstu: A A A
O elbląskim Budżecie Obywatelskim na stronie Kancelarii Prezydenta RP

…wpływa na rozwój społeczeństwa obywatelskiego i udział mieszkańców w sprawowaniu władzy samorządowej – tak o elbląskim Budżecie Obywatelskim przeczytać można na stronie Kancelarii Prezydenta RP.

Budżet Obywatelski, który wprowadzono w ubiegłym roku, spotkał się z uznaniem Bronisława Komorowskiego. Prezydent RP podaje elbląską inicjatywę, jako dobrą praktykę i przykład dla innych polskich miast. Kancelaria Prezydenta podkreśla jednocześnie, że akcja jest formą konsultacji społecznych. Dzięki tej inicjatywie mieszkańcy Elbląga mogą bezpośrednio decydować o wydatkowaniu wydzielonych funduszy z miejskiego budżetu.

Trwa realizacja zadań, które zostały wytypowane przez elblążan w zeszłym roku. Przed paroma dniami przekazano wykonawcy (wyłoniony w drodze przetargu) teren budowy przy ulicy Teatralnej, na którym powstanie nowe podwórko. Ma ono być gotowe jeszcze w maju. Następne inwestycje są na etapie konsultacji, przygotowywania dokumentacji bądź wyłaniania wykonawcy. W tym roku zrealizowanych w ramach tej akcji będzie 15 inwestycji.

Ci elblążanie, którzy nie zgłosili swoich pomysłów inwestycyjnych w zeszłorocznej edycji, mają szansę zrobić to teraz. Trwa właśnie nabór pomysłów projektów, które będą realizowane w przyszłym roku. Czy elblążanie równie chętnie jak w zeszłym roku wykażą się pomysłami na poprawę infrastruktury elbląskich podwórek? Odpowiedź już niebawem. Szczegóły na temat Budżetu Obywatelskiego można znaleźć tutaj.  

 

Biuro Prasowe UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ hahah
  Wtorek, 21.05

  W Elblągu m. innymi za takie pomysły odwołuje się prezydenta. Czy napisali o tym na stronie kancelarii?

 2. 2
  --1
  ~ zacznijmy od początku
  Wtorek, 21.05

  To jest pan tym habią czy nie, panie Komorowski proszę o wyjaśnienie na stronie

 3. 3
  +4
  ~ Elbląg do Pomorza
  Wtorek, 21.05

  A czy do Prezydenta RP dotarło to że w Elblągu odbyło się referendum że Elblążanie chcą do POMORZA i niech teraz ktos odpowie z kancelarii .DLACZEGO złamano prawo bo referendum było ważne.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.