Niedziela, 9.08.2020, Imieniny: Klara, Roman, Romuald
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Święto 16 Batalionu Dowodzenia im. Ziemi Elbląskiej oraz „Festyn Mundurowy” w Elblągu

16.05.2013, 15:05:00 Rozmiar tekstu: A A A
Święto 16 Batalionu Dowodzenia im. Ziemi Elbląskiej oraz „Festyn Mundurowy” w Elblągu
Foto; archiwum 16 PDZ

17 maja 16 Batalion Dowodzenia im. Ziemi Elbląskiej, wchodzący w skład 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej obchodzić będzie swoje doroczne święto. Dokładnie o godz. 11. 00, na placu apelowym 16 batalionu rozpocznie się uroczysta zbiórka pododdziałów, w której wezmą udział zaproszeni goście, rodziny, przyjaciele i sympatycy batalionu oraz żołnierze i pracownicy „jubilata”.

W trakcie uroczystości zostaną odczytane okolicznościowe rozkazy, wręczone wyróżnienia oraz przekazane życzenia. W uroczystości weźmie udział Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. Janusz Bronowicz. Część oficjalną uroczystych obchodów święta zakończy defilada pododdziałów.

Bezpośrednio po uroczystościach na placu, wszyscy uczestnicy udadzą się na teren Ośrodka Szkolenia Specjalistycznego batalionu, gdzie o godz. 12. 00 nastąpi uroczyste otwarcie drugiego wspólnego „Festynu Mundurowego”.

Jego organizatorami są – 16 Batalion Dowodzenia, Państwową Straż Pożarną,  Placówkę Straży Granicznej w Elblągu oraz  - po raz pierwszy w tym roku – do „ekipy” dołączyło Nadleśnictwo Elbląg. W bardzo bogatym programie mnóstwo atrakcji, pokazów i występów artystycznych, które zadowolą zarówno najmłodszych jak i dorosłych. Wielką i niepowtarzalną atrakcją, będzie udział w festynie Szwadronu Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich ze Starogardu Gdańskiego pod Dowództwem Rotmistrza Krzysztofa Landowskiego. Można będzie obejrzeć specjalny pokaz musztry ułańskiej, sprawności ułanów i koni w specjalnych pokazach ale też dosiąść koni i poczuć się w siodle jak prawdziwy ułan.

A skoro o zwierzętach „mundurowych” mowa, psy służbowe Straży Granicznej przedstawią Państwu stopień swojego wyszkolenia i działania – specjalny pokaz tylko dla uczestników festynu. W programie także pokazy działania drużyny bojowej Straży Pożarnej z rozwinięciem bojowym, działanie grupy specjalnej Straży Granicznej, działanie patrolu saperskiego, drużyny rozpoznania skażeń, działanie patrolu pieszego w ubezpieczeniu, pokazy walki wręcz, sprzętu łączności, udzielanie pierwszej pomocy – i tak dalej, i tak dalej. Myślę, iż zaintrygowałem Państwa na tyle, że zechcecie przybyć i wziąć udział w tym pełnym atrakcji „Festynie Mundurowym”.

Zapraszam Państwa w dniu 17 maja 2012 roku od godz. 12. 00 – Ośrodek Szkolenia Specjalistycznego 16 Batalionu Dowodzenie przy zbiegu ulic Królewieckiej i Piłsudskiego w Elblągu. A bawić się będziemy wspólnie do godz. 17. 30 – więc i po pracy będzie można się zrelaksować.

 

mjr Zbigniew Tuszyński 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Tomek K.
  Czwartek, 16.05

  PROKURATURA WOJSKOWA niech wyjaśni postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowie na pytania: Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. G. K. z wydziału operacyjno-rozpoznawczego ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. G.K w lipcu 2007r A SIEMONIAK niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzon

 2. 2
  +1
  ~ M.W
  Czwartek, 16.05

  tomaszu ....... odpowiem ci tak , ręka ręke myje

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.