Piątek, 7.10.2022, Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Sportowe nagrody rozdane. Za nami Elbląska Gala Sportu

17.02.2013, 08:03:51 Rozmiar tekstu: A A A
Sportowe nagrody rozdane. Za nami Elbląska Gala Sportu
fot. Mateusz Smoliński

Wczoraj, 16 lutego odbyła się kolejna Elbląska Gala Sportu. Uroczystość była okazją do zaprezentowania osiągnięć elbląskich sportowców, trenerów oraz działaczy w minionym roku. Gala to nie tylko uroczystość sama w sobie – to również gest w kierunku szczególnie uzdolnionych zawodników oraz trenerów i ludzi związanych ze sportem. Wczoraj oprócz wyróżnień i medali wręczono również nagrody Prezydenta Miasta Elbląga. Całą uroczystość uświetnili występami artystycznymi zespół ALAYA oraz tancerze Formacji Tanecznej LOTOS-Jantar.

Prezydent Miasta, radni Rady Miejskiej, lokalni samorządowcy, władze elbląskich uczelni wyższych, dyrektorzy, prezesi elbląskich spółek, osoby zasłużone dla elbląskiego sportu, trenerzy, działacze sportowi w naszym mieście i główni bohaterowie sobotniego przedpołudnia – elbląscy sportowcy, których sukcesy sławiły nasze miasto w 2012 roku, zebrali się wczoraj w Sali Kina Światowid, by dokonać sportowego podsumowania osiągnięć za miniony rok - Niełatwo jest zostać mistrzem czy medalistą – mówił Grzegorz Nowaczyk, Prezydent Miasta. - To wymaga ogromnej pracy, wielu wyrzeczeń, bo same zdolności nie wystarczą. Dlatego warto docenić tych niezłomnych ludzi, którzy dzisiaj będą mieli swój wielki dzień.

Za nami rok, który obfitował w szczególnie ważne wydarzenia sportowe. Latem odbyła się wielka sportowa impreza - EURO 2012, których byliśmy gospodarzami, dzięki czemu także w Elblągu mogliśmy szczycić się wspaniałą Strefą Kibica. Rok 2012 to także czas Olimpiady i Paraolimpiady w Londynie. Na naszym, elbląskim gruncie odbyło się także mnóstwo imprez o ważnej randze – Policzyliśmy wraz z Departamentem Sportu, że przez cały poprzedni rok, w naszym mieście co 3 dni odbywało się jakieś wydarzenie sportowe – mówił wczoraj Grzegorz Nowaczyk.

Elbląg? Zdecydowanie sportowy

Do najważniejszych elbląskich sportowych wydarzeń minionego roku na pewno można zaliczyć Turniej kickboxingu o Puchar Prezydenta Elbląga, rozegrany 10 marca w hali CSB. Nie zawiedli zawodnicy z Elbląskiego Klubu Karate – w kategorii do 69 kg wygrał Adrian Durma, zwyciężali również Żaneta Cieśla oraz junior Kamil Zawada. W całym turnieju wzięło udział ok. 50 zawodników.

Wielkie emocje przyniosły Mistrzostwa Polski w short tracku. Na lodowisku przy ul. Karowej stanęli najlepsi łyżwiarze z całego kraju. Na dystansie 500 m brązowy medal zdobył Sebastian Kłosiński z Orła Elbląg, a w sztafecie Adrian Jasiński, Dawid Kowalski, Michał Domański oraz Sebastian Kłosiński wywalczyli medal srebrny.

Pod koniec kwietnia  roku klub Fighter zorganizował Międzynarodowy Turniej Sambo. Z bardzo dobrej strony pokazali się podopieczni Vladimira Pashitsa. Na podium stanęli: Julian Rynkowski (Fighter Elbląg), Krzysztof Pług i Dawid Kamiński. Czerwiec świetnie rozpoczęli pięściarze KSW Tygrys, prowadzonego przez Hieronima Kozakiewicza. Międzynarodowy Mecz Bokserski o Puchar Prezydenta Elbląga rozegrany został z gośćmi ze Szwecji. Zwyciężyli wtedy Daniel Tarka, Łukasz Wójcik oraz Sylwester Stempniewski. Ważnym wydarzeniem da miłośników żeglugi było otwarcie w czerwcu 2012  roku basenu jachtowego przy ul. Radomskiej. Przy okazji rozegrano wtedy regaty o Puchar Prezydenta Elbląga.

Powody do radości mieli również kibice Concordii Elbląg. Zespół z Krakusa wszedł bowiem do II Ligii. Trochę miej szczęśliwie sezon 2011/2012 zakończyła Olimpia Elbląg, której nie udało się utrzymać w rozgrywkach w przedsionku ekstraklasy. I-ligowiec spadł do niższej kategorii. Lepiej poradzili sobie piłkarze Olimpii 2004, którzy sezon w III lidze zakończyli na 9 miejscu.

Ostatniego dnia czerwca na Starym mieście do głosu doszli lekkoatleci startujący w elbląskim Biegu Piekarczyka. Mimo, iż w biegu dominowali zaproszeni Kenijczycy to elblążanom również udało się zająć dobre miejsca: Regina Czerwińska zajęła 9 miejsce a Adam Serocki – miejsce 8. 14 lipca na terenie elbląskiego aeroklubu obyły się obchody z okazji 100-lecia lotnictwa w Elblągu. We wrześniu hala CSB była gospodarzem II Tragów Sport Expo, na których swoje sportowe oferty dla elblążan zaprezentowało blisko 50 wystawców.

Były także sukcesy w piłce ręcznej. Start Elbląg ubiegły sezon zakończył w Superlidze na miejscu 9. Aktualnie – po obiecującym początku nowego sezonu i małych rozchwianiach w trakcie kolejnych miesięcy, drużyna zajmuje 6 miejsce w tabeli. KS Mebel Wójcik znajdował się w podobnej sytuacji. Szczypiornistom udało się uniknąć spadku do niższej ligii dzięki reorganizacji rozgrywek ligowych. Obecnie drużyna w I lidze zajmuje 6 miejsce w tabeli. Ekipa E’Leclerc Orzeł Elbląg grająca w II lidze siatkówki kobiet także odnosiła sukcesy. W nowym sezonie elbląski siatkarki znajdują się na 4 miejscu.

Tradycją już stał się Międzynarodowy Turniej Tańca Baltic Cup. Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy oraz Michał Zacharewicz i Kataryna Czyżyk byli elbląskimi parami wśród ponad setki, która przybyła wtedy do Elbląga z całej Europy. Swój debiut miał również Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga rozegrany 20 października zorganizowany przez elbląski klub Mlexer. Ryszard  Grzela nie miał sobie wtedy równych w kategorii Open.

W listopadzie kadra narodowa szczypiornistek w meczu do Mistrzostw Świata rozbiła zespół Litwy 48:18. Rzeszę kibiców przyciągnął także Międzynarodowy Turniej Hokeja na sledgach. Zacięty bój o III rozegrali wtedy zawodnicy IKS Atak. We wrześniu najmłodsi wzięli udział w Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się reprezentacje szkół podstawowych nr: 9,6 i 14.

W grudniu rozegrano III Turniej mikołajkowy judo Tomita Cup. Coś dla siebie znaleźli również amatorzy jazdy rowerowej na orientację Alleycat. W ubiegłym roku w Elblągu odbyło się kilka imprez z tego cyklu. Nie zawiodło też TKKF.”Witoszewo” odpowiedzialne m.in. za elbląską ligę halową.

Wiele inwestycji sportowych wraz z końcem roku zostało sfinalizowanych: wylądowało siedem nowych Orlików, otwarto również nowy kompleks sportowy przy Gimnazjum nr 9. Największą, zainaugurowaną inwestycją jest budowa nowoczesnej areny przy ul. Agrykola 8.

Medale, nagrody, wyróżnienia…

Powyższe imprezy sportowe w mieście mówią niejako same za siebie – Elbląg to miasto sportu. Zapewne dlatego w tym roku Prezydent Miasta Grzegorz Nowaczyk uhonorował nagrodami znacznie więcej sportowców i ich trenerów we wszystkich kategoriach wiekowych, w prawie każdej z dyscyplin sportowych.

Nagrody Prezydenta Elbląga otrzymali: Marianna Biskup (lekkoatletyka), Sandra Kruk (boks), Żaneta Cieśla (kick-boxing), Patrycja Grześkowiak (karate), Igor Janik (szachy), Wojciech Załuski (kajakarstwo) i jego trenerka Agnieszka Banaś, Zespoły siatkówki na siedząco mężczyzn i siatkówki plażowej mężczyzn z Integracyjnego Klubu Sportowego ATAK  oraz dyrektor klubu Aneta Rękas-Woźna, Formacja Taneczna LOTOS-Jantar i jej trener Antoni Czyżyk, Grzegorz Rajkowski, trener elbląskich ciężarowców z klubu Meyer, Maciej Bobek (piłka nożna), Daniel Baran (piłka nożna), Kamil Stemplewski (sporty walki) i jego trener Vladimir Pashits ze Stowarzyszenia Fighter, Zespół KS Meble Wójcik wraz z trenerem Jerzym Kruszewskim (piłka ręczna) oraz Andrzej Basista za organizację imprez sportowych na rzecz naszego miasta (TKKF Witoszewo).

Tradycję elbląskiego sportu pielęgnują także osoby prężnie działające w Elbląskim Sportowym Klubie Nestora. Laureatami nagrody za działalność na rzecz sportu weteranów zostali: Helena Pilejczyk, Zygmunt Prokop, Bogusław Strębski, Zdzisław Rogacewicz, Wiesław Budziński, Andrzej Minkiewicz, Józef Pyka, Tadeusz Piasecki, Eugeniusz, Roman Korzeniowski.

Złożono także podziękowania na ręce mecenasów, którzy przez cały poprzedni rok wspierali rozwój sportu w naszym mieście, wyróżniono medalami trenerów i sportowców za największe osiągnięcia 2012 roku, jak również elbląskie kluby sportowe.
 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Elbląska Gala Sportu - 16.02.2013r. ( zdjęć 123 )
Dodano: 2013-02-16 |  fot. Mateusz Smoliński
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ 100% Elblążanin
  Sobota, 16.02

  Świętować można zawsze........niestety powodów brak.

 2. 2
  +2
  ~ ola
  Niedziela, 17.02

  Niektorzy maja brzuchy, to maja być sportowcy ??????

 3. 3
  +1
  ~ gm***
  Niedziela, 17.02

  Parodia jakas - czy cos? ..... sportowcy nie dotarli ? Baby z tylkami jak kombajny - tez sportsmenki ?

 4. 4
  0
  ~ inc
  Niedziela, 17.02

  ola... hehe to najprawdopodobniej dzialacze wiesz jak w pzpn hihi oni zyja ze sportu a nie sportem

 5. 5
  0
  ~ Edward Pukin
  Niedziela, 17.02

  Przez dwa letnie miesiące - lipiec i sierpień 2012 r. rozgrywany był w Elblągu turniej tenisowy GRAND PRIX - Elbląg 2012 o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta zakończony we wrześniu turniejem MASTERS. Turniej był relacjonowany przez redakcję sportową Telewizji Powszechnej i elbląskie media. Zwycięzcą cyklu został Andrzej Gajewski z Gdańska, który w finale pokonał elblążanina Radosława Łuczaka. Sami tenisiści i sponsorzy prywatni finansowali organizację turnieju i nagrody pieniężne a Puchar Przechodni stoi w gabinecie Prezydenta w oczekiwaniu na kolejnego zwycięzcę. Gratulując sportowcom, a szczególnie tym, którzy sławili w ubiegłym roku nasze miasto, nie sposób nie dostrzec koterii i poplecznictwa w nagradzaniu, zastosowanym zresztą nie tylko w przypadku Gali Sportu.Warto jednak coś robić.

 6. 6
  0
  ~ ojeju
  Niedziela, 17.02

  panie pukin normalnie pomimo całego pańskiego dziwacrwa innosci pogladow dziwnych wypowiedzi skrajnych pogladow i nie do konca okreslonego toku myslenia... pomijam to wszystko... zgadzam sie z panem dodajac ze bylo jeszcze kilka imprez rangiogolnopolskiej ktore goscily w elblagu oplacane przez prywatnych ludzi bez dodatku miejskich pieniedzy

 7. 7
  +1
  ~ dwie lewe nogi trenera
  Poniedziałek, 18.02

  Trener Czyżyk... Poryczałem się ze śmiechu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0901398658752