Wtorek, 27.07.2021, Imieniny: Julia, Natalia, Aureliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg doczeka się nowej strażnicy?

04.01.2013, 16:08:23 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg doczeka się nowej strażnicy?
fot. UM ELbląg

O zakończonym roku i planach Straży Pożarnej w naszym regionie na 2013 rok, a także o wybudowaniu w Elblągu nowej strażnicy rozmawiali wczoraj (3 stycznia) w Urzędzie Miejskim Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej Mirosław Rutecki i Komendant Miejski w Elblągu Tomasz Świniarski.

W spotkaniu uczestniczył także Ryszard Sorokosz dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych.

W ocenie Mirosława Ruteckiego zastępcy Komendanta Wojewódzkiego, pomimo ograniczonych środków finansowych, miniony rok należy uznać w naszym regionie za dobry dla Straży Pożarnej. Udało się doposażyć kilka ośrodków w nowoczesny sprzęt. W największych miastach, Olsztyn, Elbląg, Ełk, rozwijane są grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego. W samym Elblągu spadła znacząco średnia wieku używanych samochodów. Co istotne dla Straży Pożarnej w naszym mieście, trwają zaawansowane poszukiwania działki pod budowę nowej strażnicy.

– Pozyskanie działki i przygotowanie projektu budowlanego to zadania na najbliższy czas. Tu potrzebne jest wsparcie finansowe Komendy Głównej i Wojewódzkiej Straży Pożarnej, Miasta oraz Wojewody. Zawsze deklarowałem pomoc w tej sprawie i podtrzymuję to stanowisko. Mam nadzieję, że dzięki złożeniu finansów czterech wymienionych podmiotów uda się zbudować w Elblągu nową strażnicę – powiedział Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga.

 

Urząd Miejski w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ RRRR
  Piątek, 04.01

  Marzenia się w loką jak mary jak smutno jak tęskno jak żle , ja lubię przy dzwięku gitary po marzyć o STRAŻY I ŚNIE ,prezydent GRZESIO KAWALARZ.

 2. 2
  +4
  ~ baju.baju
  Piątek, 04.01

  Modrzewina stoi pusta i czeka na inwestycje.TYLKO za obecnego prezydenta więcej gadania i obiecywania jak budowania czego kol wiek.Przykład:aquapark,stadion.KŁAMCA.

 3. 3
  +3
  ~ zaoczny
  Piątek, 04.01

  Na zdjęciu widać zdecydowane wdrożenie programu oszczednościowego w Urzędzie , gorzej niż w 1982 roku , pusty stół , ani paluszków , ani wody .Dobre miejsca na nową siedzibę Straży to Zawodzie lub lepiej Modrzewina / jak pisze ktoś poniżej / Będą nowe miejsca pracy .Przy takiej ilości wolnych terenów w Elblągu nie będzie pewnie problemu ze znależieniem odpowiedniej działki.

 4. 4
  +2
  ~ EKONOM
  Piątek, 04.01

  Nie taniej przenieść strażnicę do Olsztyna?

 5. 5
  +4
  ~ eg
  Piątek, 04.01

  oni kłamniom

 6. 6
  +3
  ~ JASNOWIDZ
  Piątek, 04.01

  Czy to post że panowie siedzą przy pustej ławie, a może brak funduszy, to znaczy że kryzys sięgnął i tych panów , żal mi, że tak poszczą . Kolega podpowiada póżniej będzie WESOŁA zGWINTEM .

 7. 7
  +1
  ~ NIE dla olsztyniaków
  Sobota, 05.01

  olsztyn niech da obiecany sprzęt strażacki w tym pojazdy bo jak na razie to z Elbląga zabrali wiele a dali ?????Obiecanki cacanki czy co jeszcze zabrać i narada.

 8. 8
  +2
  ~ zombi
  Sobota, 05.01

  Czy Sorokosz to ten co bierze od Państwa emeryturę i pensję ?

 9. 9
  +2
  ~ sag
  Niedziela, 06.01

  " Zawsze deklarowałem pomoc w tej sprawie i podtrzymuję to stanowisko" - to taki uniwersalny szablon, który słychać w każdej rozmowie : z kibicami, mieszkańcami, stolarzami, piekarzami, robotnikami, strażakami itd itp - ble, ble, ble...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.