Środa, 23.09.2020, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Chorwaci podpatrują elbląską sortownię śmieci

23.11.2012, 08:30:32 Rozmiar tekstu: A A A
Chorwaci podpatrują elbląską sortownię śmieci
fot.nadesłane

20 listopada, w Elblągu gościła chorwacka delegacja Żupanii Splicko-Dalmatyńskiej. Żupania to odpowiednik naszego województwa. Głównym celem wizyty gości z Chorwacji był nowoczesny Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu, którego budowa współfinansowana była ze środków unijnych.

Spotkanie rozpoczęło się w sali szkoleń elbląskiego ZUO. Gości przywitali, dyrektor Marian Wojtkowski oraz w imieniu Prezydenta Elbląga Anna Kulik dyrektor Departamentu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Po krótkiej prezentacji profilu Zakładu, goście obejrzeli dwa filmy wyprodukowane na potrzeby ZUO, pierwszy dotyczący technologii segregacji odpadów oraz film edukacyjny dla dzieci, zachęcający do segregowania śmieci. Ponieważ Chorwaci przymierzają się do budowy podobnej sortowni, która obsługiwać ma całą Żupanię (ok. 450 tys. mieszkańców), dlatego też najbardziej zainteresowani byli działaniem w praktyce elbląskich rozwiązań.

Zwiedzanie terenu Zakładu rozpoczęło się od kopca bioenergetycznego, z którego wydobywający się gaz wykorzystywany jest na potrzeby produkcji energii. Dalej goście oprowadzeni zostali przez plac do gromadzenia odpadów wielkogabarytowych i budowlanych, składowisko odpadów niebezpiecznych, stawy filtracyjne, boksy na surowce wtórne, sortownię i kompostownię.

Skład delegacji:  Visko Haladic, Marija Vukovic, Ante Baran, Jozo Matas. Wymienione osoby reprezentują zarówno władze lokalne i władze Żupani oraz urzędy odpowiadające za ochronę środowiska.

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 3 )


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Wiesio
  Piątek, 23.11

  Dokładam bezpłatnie jako gratis facia o ksywce grzesio.Jeden warunek, nie ma prawa powrotu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.