Środa, 21.08.2019, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Sprawdzali napoje bezalkoholowe

12.11.2007, 09:17:53 Rozmiar tekstu: A A A

Kolejną kontrolę w dwóch sklepach wielkopowierzchniowych oraz dwóch hurtowniach przeprowadzili inspektorzy z Delegatury Inspekcji Handlowej w Elblągu. Tym razem sprawdzano jakość i prawidłowość oznakowania napojów bezalkoholowych oraz soków.

Do badań w laboratorium kontrolno – analitycznym pobrano próby z 10 partii wyrobów, z czego zakwestionowano jakość 2 partii. Napoje zakwestionowano ze względu na niższą zawartość kwasów oraz obecność nie deklarowanych substancji konserwujących.

Tym samym na zbadanych 27 partii napojów bezalkoholowych, soków i nektarów zakwestionowano oznakowanie 1 partii napoju gazowanego ponieważ producent umieścił informację „bez konserwantów, bez słodzików” a badania laboratoryjne wykazały, że napój zawierał w swoim składzie substancje konserwujące.

Wśród badanych produktów nie stwierdzono oferowania do sprzedaży przeterminowanych napojów bezalkoholowych, soków bądź nektarów.

We wszystkich skontrolowanych placówkach warunki przechowywania kontrolowanych produktów były zgodne z zaleceniami producentów. Kontrolowani przedsiębiorcy działali legalnie.

Do producentów zakwestionowanych napojów skierowano wystąpienia pokontrolne z wnioskami o wyeliminowanie stwierdzonych nieprawidłowości. Ponadto informacje o niewłaściwej jakości handlowej napojów skierowano do Wojewódzkich Inspektorów Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.