Środa, 4.03.2026, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Biuro Informacji Turystycznej zaprasza

04.03.2026, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Biuro Informacji Turystycznej zaprasza
fot. Urząd Miejski w Elblągu

Informujemy, że Biuro Informacji Turystycznej prowadzi działalność w Ratuszu Staromiejskim. Do końca kwietnia zapraszamy do odwiedzin od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30–15:30.

 

 

 

Biuro jest sukcesywnie rozwijane i udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby mieszkańców oraz turystów odwiedzających Elbląg. W sezonie turystycznym, od 1 maja do 30 września, działalność Biura Informacji Turystycznej będzie w Ratuszu Staromiejskim zostanie rozszerzona. Informacja Turystyczna zostanie także uruchomiona w Bramie Targowej. Punkt będzie tam dostępny codziennie w godzinach 9:00–19:00. Planujemy także uruchomienie kolejnej lokalizacji oraz mobilnej Informacji Turystycznej. O szczegółach będziemy informowali.

 

 

 

Obecnie Biuro Informacji Turystycznej prowadzi wyłącznie działalność informacyjno-promocyjną. Pracownicy oferują doradztwo oraz pomoc w planowaniu pobytu w mieście i regionie. Do dyspozycji odwiedzających przygotowano bezpłatne materiały informacyjne. Goście mogą również otrzymać pamiątkową pocztówkę oraz przybić okolicznościową pieczątkę.

 

 

 

W najbliższym czasie planowana jest realizacja cyklu spotkań z licencjonowanymi przewodnikami, które przybliżą historię miasta, jego dziedzictwo oraz atrakcje regionu.

 

 

 

Planowane są również działania w ramach edukacji regionalnej. Uczniowie elbląskich szkół, przedszkoli oraz innych jednostek oświatowych będą mogli poszerzać wiedzę o Elblągu, jego historii i najciekawszych miejscach. Ważnym elementem spotkań będą opowieści o legendarnym Piekarczyku.

 

 

 

Biuro Informacji Turystycznej w Ratuszu Staromiejskim pełni także funkcję przestrzeni promocji lokalnej kultury i dziedzictwa. Specjalnie zaaranżowane gabloty prezentują ofertę miejskich instytucji, takich jak Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, Biblioteka Elbląska, Elbląska Orkiestra Kameralna oraz Centrum Sztuki Galeria EL.

 

 

 

 

Zespół Prasowy Urzędu Miejskiego

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    0
    ~ Niemiec
    Godzinę temu

    To jest fucha!

  2. 2
    0
    ~ Jawamwojtaniewybierałem
    55 minut temu

    Warto by było aby skompromitowane władze miejskie same podały się do dymisji. Oni są obnażeni i skompromitowani w każdej dziedzinie. Wszędzie szwindel, bylejakość, niegospodrnosc i brak rozwoju,brak nawet pomysłów. Byle przetrwać do wyborów. Teraz składają populistyczne obietnice bez pokrycia ale mówią że wszystko ruszy dopiero po 2028 roku. Czyli kłamią.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2026 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0482840538025