Sobota, 2.12.2023, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

560. rocznica bitwy na Zalewie Wiślanym. W sobotę inscenizacja i festyn kaperski

15.09.2023, 12:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
560. rocznica bitwy na Zalewie Wiślanym. W sobotę inscenizacja i festyn kaperski
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

15 września 1463 roku flota elbląsko-gdańska odniosła zwycięstwo nad flotą krzyżacką w bitwie na Zalewie Wiślanym (Zatoce Świeżej). W najbliższą sobotę, 16 września w Tolkmicku odbędzie się inscenizacja tego wydarzenia. 

 

 


Tolkmicko w sobotę, 16 września zaprasza na wydarzenie, związane z bitwą stoczoną 560 lat temu na Zalewie Wiślanym. O godzinie 13 na rynku rozpocznie się Festyn kaperski. W programie jest jarmark jadła, strojów i rzemiosła oraz występy zespołów. 

Inscenizacja bitwy odbędzie się w porcie rybackim w Tolkmicku. Początek o godz. 16. 

 

 

 

Program wydarzenia:

 

 

13.00 -15.30 Festyn kaperski na Rynku Miasta Tolkmicko - Plac Wolności
występy zespołów Amber Chant z Malborka, „Sasanki” z Suchacza” „Український цвіт” z Redy, jarmark średniowiecznego jadła, strojów, rzemiosła;

13.00-15.30 I Turniej Łuczniczy z pokładu starych żaglowców;

16.00-17.00 BITWA MORSKA NA ZALEWIE WIŚLANYM - nabrzeże portu rybackiego w Tolkmicku – inscenizacja historyczna z odtworzeniem przebiegu bitwy na wodzie.

 

 

 

Organizatorzy: Stowarzyszenie "Eureka", Szkoła Żeglarska "Zielony Rzepa" Mariusz Rzepnikowski, Miasto i Gmina Tolkmicko Partnerzy wydarzenia: Lokalna Organizacja Turystyczna "Zalew Możliwości – Dziedzictwo Kulturowe Wody", Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku. Patronem inscenizacji jest Starostwo Powiatowe w Elblągu.

 

Żródło: www.bitwanazalewie.com
 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ wyborca
  Piątek, 15.09

  Rozrywka, rozrywka , ale pamiętajmy cały czas . Jak przyjdzie do głosowania to głosujemy Na PIS poz. 3 pan Śliwka

 2. 2
  --1
  ~ Asd
  Piątek, 15.09

  @wyborca jesteś jednym z tych 250 tyś osób co kupili wizę w Afryce i teraz wychwalają pis?

 3. 3
  +4
  ~ no
  Piątek, 15.09

  A czerepaka nie ma jako patrona śliniącego? On lubi wodę. Po co (rozumiem że organizatorzy i patroni są z `47) wciskacie ukraińców aż z Redy, nie macie nadmiaru miejscowych - swoich? Gdyby nie ukry, to bym przyszedł. Wojna polsko - krzyżacka stała się ukraińskim festynem (watrą).

 4. 4
  +2
  ~ do Asd
  Piątek, 15.09

  Jestem jednym z Tych co chcą zatrudniać ludzi do pracy na roli. No cóż . u Nas ludzie już nie chcą wykonywać takich prac , nawet Ci z Ukrainy. Więc kogoś trzeba szukać. Polacy nawet rezygnują z pracy przy szparagach w Niemczech.Rynek pracy musi być uruchomiony, prawie w każdym kraju tak to się odbywa.

 5. 5
  --3
  ~ A to była tam bitwa ?
  Sobota, 16.09

  Po treści komentarzy wynika, że Polacy nie tylko, że nie lubią historii, ale przede wszystkim jej nie znają. Nic ich nie zainteresuje, wolą nawet w takich momentach odwoływać się do bieżących wydarzeń. Jest to dla nich wygodniejsze, bo nie wykazuje ich niewiedzy. A ponieważ wszyscy Polacy są specjalistami w polityce to lepiej komentować takie fakty niż potwierdzać swoją ignorancję historii.

 6. 6
  +1
  ~ do~A to była tam bitwa
  Sobota, 16.09

  Aleś zabulgotał. Przeczytaj co nabazgrałeś i jak wytrzeźwiejesz, to napisz jeszcze raz "po naszemu". Widać wiadomości z rodzinnego Tarnopola trzęsą myślami " Ale spróbuj i nie pouczaj Polaka, bo wylądujesz w Terespolu razem z "panem szuchewyczem" w magazynie zboża i kukurydzy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1620309352875