Sobota, 10.06.2023, Imieniny: Bogumil, Malgorzata, Edgar
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Świętuj z nami – żołnierzami! Jutro w Elblągu piknik wojskowy

16.09.2022, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Świętuj z nami – żołnierzami! Jutro w Elblągu piknik wojskowy

W sobotę, 17 września, w Elblągu odbędą się uroczystości związane z obchodami 103. rocznicy utworzenia 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Z tej okazji w 16 pułku logistycznym zaplanowano Dzień Otwartych Koszar, a na Wyspie Spichrzów piknik militarny. Tam będzie można z bliska obejrzeć nowoczesny sprzęt wojskowy, skosztować pysznej grochówki i chleba, będą również gry i zabawy dla najmłodszych oraz występy artystyczne. Bądźcie tego dnia z nami!

 

 


Świętowanie rozpocznie się o godzinie 10 uroczystym apelem okolicznościowym w 16 pułku logistycznym przy ul. Łęczyckiej.  Będzie to okazja do uczestniczenia w ważnym wydarzeniu zorganizowanym zgodnie z ceremoniałem wojskowym,
ale także do obejrzenia z bliska jednostki i sprzętu będącego na jej wyposażeniu.W godzinach 10 – 16 na Wyspie Spichrzów przy ul. Warszawskiej trwać będzie piknik militarny, na którym zaprezentowany zostanie sprzęt jednostek wojskowych podległych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. W programie są: występy zespołów artystycznych działających w klubach wojskowych 16DZ, występ zespołu wokalnego Marynarki Wojennej, pokazy walki wręcz, będzie również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na urządzeniu treningowym CYKLOP oraz na ścieżce saperskiej. 16 pułk logistyczny zaprasza na pyszną wojskową grochówkę oraz chleb z polowej piekarni. W punktach promocyjnych będzie można uzyskać informacje dotyczące dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Swój sprzęt służbowy prezentować będą także inne służby mundurowe.17 września wojsko będzie obecne również na Mierzei Wiślanej, gdzie uroczyście otwarty zostanie nowo wybudowany kanał żeglugowy. Tam od godziny 16 zapraszamy do obejrzenia z bliska pojazdów wojskowych, tam również 16 pułk logistyczny będzie serwował grochówkę i chleb z piekarni polowej.
Świętujcie z nami – żołnierzami!

 

 

Tekst: 16plog

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ multum
  Piątek, 16.09

  Nie zapomnijcie odwiedzić też Antka który zaproponował konkurencyjne zajęcia (interesujące???) w murach CSE. Od nadmiaru miesza się we łbie i wygląda jak cyrk.

 2. 2
  --1
  ~ dyjabełlica
  Piątek, 16.09

  Będzie tzw. siara?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4945878982544