Środa, 30.11.2022, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Rowerowy przejazd przez miasto

01.06.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rowerowy przejazd przez miasto
Fot. nadesłane

Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Z tej okazji zapraszamy 1 czerwca na rowerowy przejazd przez Elbląg. Początek o godz. 17 na Starym Mieście przy napisie „I love Elbląg”.

 

1 czerwca startuje rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski z udziałem ponad 50 miast. Elbląg po raz trzeci bierze udział w tej kampanii. Na inaugurację, 1 czerwca, zapraszamy do udziału w rowerowym przejeździe elbląskimi ulicami.

 

Przejazd rozpocznie się ze Starego Miasta (przy napisie „I love Elbląg” przy ul. Wodnej) o godz. 17. Następnie rowerzyści przejadą ulicami: Studzienną, Orlą, Stawidłową, Radomską, Trasą Unii Europejskiej, Browarną, Robotniczą, Armii Krajowej, Grota Roweckiego, Groblą św. Jerzego, Bema, Kościuszki, Chrobrego i Sybiraków do Bażantarni. Tutaj, na polanie z dwoma wiatami, odbędzie się podsumowanie przejazdu przy ognisku i pieczonej kiełbasie oraz będzie można również uzyskać informację na temat kampanii.

 

W związku z przejazdem na wskazanych wyżej ulicach wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu pojazdów. W ramach zapewnienia bezpiecznego przebiegu przejazdu przewiduje się udział służb Policji  i Straży Miejskiej.

 

Kampania Rowerowa Stolica Polski ma za cel propagowanie aktywnego wypoczynku, promocję jazdy rowerem oraz turystyki rowerowej. Udział w tegorocznej zabawie, która potrwa przez cały czerwiec, zgłosiło ponad 50 miast. Każdy i co ważne w każdym miejscu na świecie może przyłączyć się do wspólnej zabawy. Trzeba tylko: zainstalować w smartfonie darmową aplikację „Aktywne Miasta”, która rejestruje trasy i ich długości, wskazać Elbląg jako miasto, dla którego chce się zdobywać kolejne kilometry i ruszyć na swoim jednośladzie w trasę.

 

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny. Miasto, które wygra rywalizację, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Kampania, co najważniejsze, motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia.

 

W trakcie rywalizacji wyłonimy również najaktywniejsze elbląskie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Każdy może kręcić kilometry dla swojej szkoły – wystarczy tylko wskazać ją w aplikacji. Co ważne, o dobry wynik szkoły mogą zadbać nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice, znajomi i przyjaciele. Najbardziej aktywna szkoła podstawowa i najbardziej aktywna szkoła ponadpodstawowa otrzyma w nagrodę stojaki rowerowe. Wyróżnieni zostaną również najbardziej aktywni rowerzyści.

To nie koniec atrakcji. W trakcie rywalizacji ogłaszane będą konkursy, w których do zdobycia będą rowerowe gadżety i nagrody. Informacje o nich już wkrótce zostaną opublikowane na stronie internetowej www.elblag.eu.

Zachęcamy do kręcenia kilometrów dla Elbląga!

 

Urząd Miejski w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ mis
  Czwartek, 02.06

  co za smieszny porabany kraj a to rowerzysci a to bieg piekarczyka a to boze cialo i centrum jezeli tak to mozna nazwac zakorkowane niech sie bawia na modrzewinie tam jest duzo miejsca i nie trzeba zamykac pol miasta

 2. 2
  0
  ~ ff11
  Czwartek, 02.06

  Na zdjęciu pokazali, jak jeżdżą po mieście.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1209700107574