Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Pomoc bezdomnym w chłodne dni

28.11.2020, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pomoc bezdomnym w chłodne dni
fot.arch. redakcji. Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

W okresie niskich temperatur powinniśmy być szczególnie wyczuleni na los osób bezdomnych, apeluje o to elbląski samorząd i służby, które starają się pomóc tym osobom.

 

Pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na bieżąco kontrolują miejsca pobytu osób bezdomnych – we współpracy ze Strażą Miejską oraz Policją. Monitorowane są miejsca, w których stwierdzono fakt przebywania osób bezdomnych, pracownicy socjalni i funkcjonariusze Straży Miejskiej podejmują działania w celu zabezpieczenia tych osób w ośrodkach wsparcia.

 

Bezdomni mogą uzyskać schronienie w placówce przy ul. Nowodworskiej 49, gdzie działają schronisko, schronisko z usługami opiekuńczymi, noclegownia i ogrzewalnia.

Jadłodajnia prowadzona przez Caritas przy ul. Zamkowej 17 od 2 listopada wydaje gorące posiłki osobom potrzebującym, w tym bezdomnym – skierowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

Od 1 listopada 2020 r. do 31 marca 2021 r. pod numerem 800 165 320 funkcjonuje bezpłatna całodobowa infolinia dla osób bezdomnych działająca w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie. Pod wskazanym numerem osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy.

 

W załączonej informacji znajdują się dane instytucji, służb i organizacji działających na terenie Elbląga na rzecz osób bezdomnych.

 

Instytucje i organizacje pozarządowe działające w Elblągu na rzecz osób bezdomnych

 

UM w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ ...
  Piątek, 20.11

  A w dps nie ma miejsca dla tych ludzi ??? Przecież wiem że są czemu miejski ośrodek pomocy spolecznej nie zrobi czegoś dla tych ludzi i nie zapewni im pomocy

 2. 2
  +4
  ~ Julija
  Sobota, 21.11

  A nie można im pomóc zdalnie, przez internet? To przecież takie na czasie!!!

 3. 3
  +4
  ~ Niestety
  Sobota, 21.11

  W DPS nie ma miejsca dla tych ludzi, bo nie ma kto za nich płacić... Smutne ale prawdziwe

 4. 4
  +13
  ~ Elblążanka
  Sobota, 21.11

  Zdecydowana większość bezdomnych ma dwie ręce i nogi i chyba może zapracować na posiłek jak większość z nas. Szkoda że w tym kraju tylko osoby które nie imają się pracą mają szansę na różnej maści zapomogi.

 5. 5
  +3
  ~ pokażcie się
  Sobota, 21.11

  Wreszcie mogą się wykazać łowcy z pasją z placu dworcowego - tak przepychana ich pasja kolanem przez redakcję teraz ma szansę ukazać swoją jakość. Z informacji nie wynika, że Piotr i Beata (może inne imiona) publikują transparent z pasją i zarzucają sieć miłosierdzia na Łazarza w potrzebie nie tylko na Placu Dworcowym. Czy "redakcja" może wklepać "artykuł" o dalszej "pasji" na terenie miasta w obliczy zbliżającej się zimy? Wierzę, że nie była to "pasja" na pokaz i na poziomie elbląskim.

 6. 6
  +6
  ~ Obserwator
  Sobota, 21.11

  Bezdomność rozpoczyna się wcześnie. Już w szkole podstawowej można przewidzieć jak potoczy się życie niektórych dzieci. Lenistwo, brak chęci do nauki i wysiłku by coś w życiu osiągnąć. Rozpoczęcie palenia papierosów, a później alkoholu to wg nich oznaka dorosłości. Inni w tym czasie się uczą i pracują, natomiast oni szukają towarzystwa w śród takich samych jak oni. I widzi się gromadki młodych ludzi szwędających się bez celu po mieście i śmietnikach. Jeżeli rodzice, nauczyciele i koledzy nie uświadomią im, że tylko nauką i pracowitością można do czegoś dojść, to będziemy mieli w śród nas takich ludzi. Każdy skutek, ma swoją wcześniejszą przyczynę. Bóg to przewidział i dlatego dał Swe przykazania by ludziom, żyło się lepiej. Ale czy Jego słuchamy? Znajdujemy tysiące wymówek by go nie

 7. 7
  --3
  ~ Nieoceniający
  Sobota, 21.11

  Jacy tu wszyscy mądrzy są ... K... mać !!!!

 8. 8
  +10
  ~ Hhhh
  Sobota, 21.11

  DPS jest dla ludzi starszych schorowanych a nie dla ludzi bezdomnych, którym w większości nie chce się pracować czy wyjść ze swoich nałogów. Dlaczego większość bezdomnych z daleka omija schroniska dla bezdomnych,dlatego że nie wolno tam pić ,trzeba dbać o czystość i porządek. Większość z nich woli spać po klatkach schodowych zostawiając rano prezent mieszkańcom w postaci obszczanej i osranej klatki schodowej.

 9. 9
  +3
  ~ do Hhh
  Niedziela, 22.11

  Święta racja. Ale ci z pasją z placu dworcowego , co tak się chwalili ile wypili, mogli by przyjąć kumpli na zimę do zboru - zapach kadzidła trwały.

 10. 10
  +2
  ~ tak róbcie
  Sobota, 28.11

  No a gdzie jest ta para alkoholowa z pasją , która w lato łowiła na Placu Dworcowym pod wezwaniem sprawczości boga? Pasja spasowała. Dlatego w "redakcji" lepiej dobierajcie "ludzi z pasją" . Z daleka było czuć , że to połów sezonowy i uzasadnienie dla wydatkowania funduszy, a "uzdrowieńcy" jakoś tylko z jedną dolegliwością - płyn odkażający.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2776260375977