Wtorek, 25.06.2019, Imieniny: Dorota, Lucja, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Odwiedzili Dom Pomocy Społecznej z górą prezentów - zobacz zdjęcia

23.12.2018, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Odwiedzili Dom Pomocy Społecznej z górą prezentów - zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel

Za nami szczególne wydarzenie. Tradycyjnie jak co roku, przed Wigilią odwiedziliśmy z górą prezentów dzieci i młodzież Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Św. Jadwigi w Elblągu. Wczoraj,  22 grudnia,odwiedziliśmy ich razem z wolontariuszami - Mikołajami, wręczyliśmy prezenty zebrane podczas zorganizowanej przez aas Akcji Mikołajkowej.
 

Podczas Akcji Mikołajkowej trwała zbiórka wszelkiego rodzaju kosmetyków, środków pielęgnacyjnych, które są niezbędne dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży  oraz słodyczy.
 

Młodzież z elbląskich szkół, uczelni przygotowując kiermasze, zbiórki zdobyła środki finansowe na zakup najpotrzebniejszych rzeczy właśnie dla dzieci na Kasprzaka. Zakupiono nową, świeżą pościel, koce, kołdry, poduszki, ręczniki itp. tekstylia, które niezwykle często należy tam wymieniać.
 

Dzięki zaangażowaniu  wolontariuszy, osób prywatnych, studentów, uczniów, przedszkolaków, koordynatorów Klubów Wolontariatu, wielu placówek oświatowych, Akcja Mikołajkowa, której finał już w sobotę, przyniesie na pewno wiele radości i wzruszenia.
 

Do akcji Miejskiego Centrum Wolontariatu przyłączyli się  uczniowie, Koordynatorzy Wolontariatu: ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu, Szkoły Podstawowej nr 25, Szkoły Podstawowej nr 23, Szkoły Podstawowej nr 18, Szkoły Podstawowej nr 15, Szkoły Podstawowej nr 12, Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Technicznych, IV Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Techniczno- Informatycznych, Zespołu Szkół Gospodarczych. Do tegorocznej akcji przyłączyły się również: Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 5,  studenci PWSZ, ze Studenckiego Koło Naukowego Myśli Społecznej i Politycznej- SENEKA, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka, organizacja "Bufet Potrzeb".

 


Laura Mickiewicz
Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu


 

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Odwiedzili Dom Pomocy Społecznej z górą prezentów ( zdjęć 32 )
Dodano: 2018-12-23 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ Katharina von Bora
  Niedziela, 23.12

  Sorry, NFZ nie płaci? Przecież ta placówka jest finansowana w całości ze środków NFZ!!! Może niech też każda przychodnia lekarza rodzinnego się zgłosi do zbiórki!!! KATOLICKIE NACIĄGANIE!!! Ale katole mają w tym doświadczenie... W tym dziwnym kraju szczególnie...

 2. 2
  --4
  ~ Jamaleg
  Niedziela, 23.12

  Na tytułowym zdjęciu pani pierwsza z prawej tzw,, pingwin" zadowolona z prezentów ale pozostali te uśmiechy jakieś takie sztuczne . Pewnie zastanawiają się co im z tego skapnie . Ot eencja pomocy prze, pewna organizacje

 3. 3
  0
  ~ :😞 😞
  Poniedziałek, 24.12

  Oj okrutni ludzie jesteście... 😞 😞 Szczęśliwych Świąt...

 4. 4
  +3
  ~ halina
  Poniedziałek, 24.12

  P. Katarzyno niestety ta Placówka nie jest finansowana przez NFZ. Jeżeli się coś pisze proszę oprzeć się na faktach. Radosnych Swiąt.

 5. 5
  --1
  ~ <DARWIN><<
  Środa, 26.12

  Prezentem dla podopiecznych tego ośrodka są tylko zabawki. Cała reszta która tam dotarła, tj. koce, prześcieradła itp. to są prezenty dla drekcji, to jest siostr zakonnych. (Dla wyjaśnienia, w aministracji na wyrost są zatrudnione siostry zakonne, ciężka praca przy dzieciach, w pralni, kuchni to osoby świeckie, nasze matki, sistry, sąsiadki, koleżanki) Czemu, ponieważ oszczędzają im wydatków pieniędzy które mają zapewnione, jednym słowem oszczędzają.

 6. 6
  +2
  ~ yyyu
  Środa, 26.12

  niech się siostry a szczególnie siostra dyrektor pochwali co się tam działo w 2009 roku. tak październik do grudzień

 7. 7
  +2
  ~ jan
  Środa, 26.12

  Jak czarne wrony przejely paczki to moze jakas mala czesc trafi do potrzebujacych reszte zgarna pingwiny

 8. 8
  +2
  ~ pamiętam
  Czwartek, 27.12

  yyyu masz rację sprawa była chyba nawet w sądzie pracy, ale oczywiście sprawę wyciszono, a wielu ludzi ucierpiało, bo przecież to siostry, a zapytajcie się na całym śląsku, dlaczego mieszkańcy i rodziny zastępcze walczą aby dzieci nie przejmowały zakonnice.???? to jest ciekawy temat, a nie same udawane laurki

 9. 9
  0
  ~ Tomek
  Czwartek, 27.12

  Wspaniale !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.