Poniedziałek, 26.08.2019, Imieniny: Maria, Sandra, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Miejska Wycieczka Rowerowa. Pasłęckie ciekawostki

16.11.2018, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Miejska Wycieczka Rowerowa. Pasłęckie ciekawostki
Fot. MOSiR/zdjęcie jest ilustracją do tekstu

MOSiR w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur,  Urząd Gminy w Elblągu oraz Salon Rowerowy Wadecki zapraszają do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej po okolicach Elbląga.
 

 Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych, z płyt betonowych oraz gruntowych. Organizatorzy zalecają w związku z tym jazdę na rowerach górskich lub  trekkingowych z działającymi przerzutkami i amortyzatorami. 

Leżący nieopodal Elbląga Pasłęk to interesująca miejscowość z bardzo ciekawym Parkiem Ekologicznym, tężnią i sławnym już nie tylko w Elblągu placem zabaw dla dzieci po którym można jeździć rowerami. Jedna wycieczka do tego średniowiecznego grodu to z pewnością za mało, aby dokładnie poznać jego tajemnice, ale od czegoś trzeba zacząć

– informuje i zachęca Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

Trasa: ELBLĄG-Nowina-Komorowo Żuławskie-Bogaczewo-Zielony Grąd-Pasłęk-Krosno-Dłużyna-Węzina-Komorowo Żuławskie-ELBLĄG

 Mapa  –  łączna długość trasy to około 47 km.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Dla pierwszych 20 osób są przygotowane gadżety rowerowe ufundowane przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW oraz Urząd Gminy w Elblągu.

Przypominamy, że podczas dziesięciu tegorocznych edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych trwa konkurs dla najaktywniejszych uczestników ((uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach). Prosimy nie zapomnieć o zabraniu książeczek PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni 9 grudnia 2018 roku w drodze losowania - na podstawie wpisów w książeczce wycieczek kolarskich PTTK.
 

Ruszamy 18 listopada o godzinie 10.00 z placu przy Rondzie Kaliningrad.

MOSiR

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.