Środa, 26.06.2019, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

WAŻNE: Co warto wiedzieć przed Biegiem Niepodległości

10.11.2018, 13:00:54 Rozmiar tekstu: A A A
WAŻNE: Co warto wiedzieć przed Biegiem Niepodległości
fot. MOSiR

W niedzielę, 11 listopada, miłośnicy biegania wspólnie świętować będą setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na trasie V Elbląskiego Biegu Niepodległości zobaczymy prawie tysiąc zawodniczek i zawodników rywalizujących w Biegu Głównym, Sztafetach oraz Małym Biegu Niepodległości - V ENDURO KID.
 

Ponad sześciuset biegaczy w biegu głównym oraz trzystu młodych zawodników weźmie udział w tegorocznym Biegu Niepodległości. Frekwencja tradycyjnie dopisała, a to oznacza, że w niedzielę czeka nas kolejne święto biegowe w naszym mieście. Jak informują organizatorzy – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu, jest jeszcze szansa startu w imprezie.
 

Dodatkowe zapisy
Nadal jest możliwość udziału w V Elbląskim Biegu Niepodległości. Z uwagi na duże zainteresowanie imprezą organizatorzy przygotowali 50 dodatkowych miejsc. Zapisy prowadzone będą przed biegiem w biurze zawodów, które czynne będzie w sobotę (10 listopada) w godz. 14:00-18:00 oraz w niedzielę (11 listopada) od godz. 9:00. Jeżeli w sobotę pula dodatkowych miejsc nie zostanie wykorzystana, zapisy prowadzone będę także w niedzielę w dniu zawodów. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Wpisowe przed zawodami wynosi 50 złotych (pakiet startowy bez koszulki).
 

Pobiegnij i pomóż Kamilowi
Stało się już tradycją, że każda edycja Elbląskiego Biegu Niepodległości związana jest z akcją charytatywną. W tym roku pomagamy w zakupie Rower Handbike Kamilowi, który od urodzenia cierpi na rozszczep kręgosłupa i porusza się na wózku inwalidzkim. Jest aktywny społecznie i w miarę swoich możliwości sportowo. Rower handbike umożliwi mu szybsze poruszanie się po mieście i wpłynie na rehabilitację zarówno społeczną jak i sportową. Akcję charytatywną na ten cel będą prowadzić podczas imprezy wolontariusze Miejskiego Centrum Wolontariatu w Elblągu.
 

Dystanse i trasa
Uczestnicy V Elbląskiego Biegu Niepodległości startują na dystansie 10 km (bieg główny, trzy pętle) i w rywalizacji trzyosobowych sztafet (3 razy 3333 m). Wszyscy startują razem – o godz. 13.30. Start i meta będą zlokalizowane na ul. Teatralnej, a trasa pętli będzie biegła ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, 12 Lutego, Armii Krajowej (tzw. agrafka), ponownie 12 Lutego i Teatralną (koniec 1 pętli). Przy starcie i mecie będą znajdowały się punkty z wodą. Limit czasu na ukończenie biegu wynosi 1 godzina 30 minut.

Zobacz trasę biegu


Mały Bieg Niepodległości - V ENDURO KID
O godz. 11 wystartuje Mały Bieg Niepodległości - V ENDURO KID. Tradycyjnie są to krótkie wyścigi dla dzieci w wieku od roku do 16 lat. Uczestnicy Małego Biegu Niepodległości rywalizować będą na dystansach od 50 do 600 metrów. W zawodach weźmie udział 300 dzieci, których wcześniej zapisali rodzice. I to właśnie rodzice lub opiekunowie będą musieli przy odbieraniu numeru w biurze zawodów podpisać oświadczenie o zgodzie na start swojej pociechy. Każde dziecko, które ukończy bieg otrzyma na mecie medal, taki sam jak uczestnicy Biegu Głównego oraz posiłek.
Szczegółowy program Małego Biegu Niepodległości w załączniku
 

Biuro zawodów
Będzie się mieściło w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Karowej 1 (hala lodowiska). Po odbiór pakietów startowych organizatorzy zapraszają już w sobotę w godz. 14-18 i w niedzielę w godz. 9-13 (pakiety dla dzieci będą wydawane do godz. 10.40). W tym samym budynku będzie mieścił się depozyt, a biegacze będą mogli skorzystać z szatni i pryszniców.
 

Pakiety, nagrody, posiłek
Każdy uczestnik V Elbląskiego Biegu Niepodległości otrzyma pakiet startowy, a na mecie – pamiątkowy medal i posiłek. Posiłki oraz ciepłe herbata wydawane będą w budynku lodowiska Helena w pomieszczeniu obok biura zawodów. Dla najlepszych w klasyfikacji open i poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziano nagrody finansowe (od 50 do 300 zł) oraz puchary i statuetki. Nagrody pieniężne płatne będą bezpośrednio po zakończeniu biegu w biurze zawodów. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zobowiązani będą do wypełnienia stosownego formularza. Klasyfikacja generalna nie dubluje się z klasyfikacjami wiekowymi. Pierwsze trzy Sztafety otrzymają pamiątkowe puchary.
 

Parkingi oraz zakończenie zawodów
Organizatorzy apelują do kierowców o pozostawianie samochodów na parkingach przy basenie MOSiR przy ul. Robotniczej, parkingu Centrum Handlowego Zielone Tarasy, parkingu ZUS i parkingu przy PKO BP. Na czas trwania imprezy ulica Teatralna zostanie zamknięta dla ruchu. Utrudnienia w ruchu na pozostałych ulicach, po których będą biegli zawodnicy, zostaną wkrótce ogłoszone do publicznej wiadomości. Oficjalne zakończenie V Elbląskiego Biegu Niepodległości wraz z wręczaniem nagród odbędzie się w budynku Lodowiska Helena przy ul. Karowej 1. Zakończenie planowane jest na godz. 15:30.


Program V Elbląskiego Biegu Niepodległości

sobota, 10.11.2018
godz. 14 -18 - wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów
niedziela, 11.11.2018
godz. 9-13 - wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów
godz. 11-12.30 - starty do Małego Biegu Niepodległości – ENDURO KID 
godz. 13:30 - start do Biegu Głównego oraz Sztafet
godz. 14.15 - wydawanie posiłków dla zawodników
godz. 15:30 - dekoracja i nagradzanie zwycięzców biegu głównego oraz sztafet.
 

Organizatorami V Elbląskiego Biegu Niepodległości są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.


Tekst i fot. MOSiR
 ................................................Artykuł sponsorowany................................................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ J - 196
  Piątek, 09.11

  Przed biegiem warto wiedzieć, że trzeba biec, no i dobrze jest wiedzieć w którą stronę się biegnie.

 2. 2
  0
  ~ fan
  Sobota, 10.11

  Tylko Andrzej Rogiewicz !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.