Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Co zrobić z jesiennymi liśćmi?

30.10.2018, 13:39:44 Rozmiar tekstu: A A A
Co zrobić z jesiennymi liśćmi?

Spadające liście z drzew to znak, że nadeszła już jesień. Niestety zwilgotniałe, śliskie zalegające na chodnikach wpływają na estetykę naszego miasta, ale przede wszystkim mogą być niebezpieczne dla przechodniów.

 

W związku z tym Straż Miejska informuje, że właściciele, użytkownicy, osoby posiadające nieruchomość w zarządzie oraz inne podmioty władające nieruchomościami, zobowiązane są do utrzymania czystości i porządku na chodnikach położonych wzdłuż nieruchomości.

 

Należy usuwać nie tylko błoto, śnieg i lód podczas zimy. Jesienią do obowiązku należy zamiatanie liści. Zebrane liście należy przeznaczyć na własny przydomowy kompost lub zapakować w worki, w tym przypadku brązowe (bio) na odpady zielone ulegające biodegradacji, które będą wywiezione do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego przy ul. Mazurskiej 42. Worki zabierają firmy zajmujące się wywozem odpadów z terenu miasta.

 

Obowiązki właścicieli nieruchomości reguluje ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, a także uchwała nr VII/78/2015 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 maja 2015 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg (z późn.zm.).

 

Niewykonanie obowiązków, o których mowa wyżej, stanowi wykroczenie z art. 10 ust. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, za co grozi mandat karny w wysokości 100 zł.

 


Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ wist
  Wtorek, 30.10

  Jeśli są zadłużeni w opłatach czynszowych - a przecież są -, to osoby te powinni odpracować zaległości poprzez sprzątanie.

 2. 2
  +5
  ~ er ce
  Wtorek, 30.10

  Należy sprzątać nie tylko liście ale także śmiecie. W Elblągu jest tak brudno że aż wstyd.

 3. 3
  +6
  ~ betti
  Wtorek, 30.10

  tylko że Straż miejska nie wlepi mandatu odpowiedzialnym za usuniecie liści z kasztanowców na lubranieckiej no bo komu? swemu pracodawcy? ha ha!!

 4. 4
  +4
  ~ Posesja
  Wtorek, 30.10

  Chodnik nie jest mój a miasta, niech miasto sprząta, chyba min. po to płacę podatki. Wszędzie bród, smród, dziury a miasto cały czas odpowiedzialność przerzuca na właścicieli. Może jeszcze miasto nakarze remontować owe chodniki wzdłuż mojej posesji?? Chore to jest . . .

 5. 5
  +2
  ~ mieszkaniec
  Środa, 31.10

  Może by tak najpierw Straż miejska wystawiła mandaty szefom firm miejskich odpowiedzialnych za utrzymanie porządku na terenach stanowiących własność Gminy Miasto Elbląg /DGKiG UM, DZD, ZBK,. Właściciele prywatnych nieruchomości w zdecydowanej większości utrzymują porządek na swoich posesjach, mało tego, sprzątają nieswoje chodniki i jezdnie. To na terenach Gminnych należałoby pogonić zarządców i ukarać /jak widać choćby na zdjęciu/. Mokre liście na jezdni gwałtowne hamowanie i po sprawie. Pozdrawiam.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2110171318054