Środa, 21.08.2019, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Miasto zaprasza. Bezpieczny senior... pieszy i rowerzysta

16.10.2018, 13:54:13 Rozmiar tekstu: A A A
Miasto zaprasza. Bezpieczny senior... pieszy i rowerzysta

Wszystkich seniorów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o swoim bezpieczeństwie w ruchu drogowym zapraszamy w środę, 17 października, (od godz. 9.30) do Ratusza Staromiejskiego, gdzie odbędzie się akcja „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”.

 

Akcja jest wspólnym pomysłem Ministerstwa Infrastruktury i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, partnerem akcji jest Policja. Kampania skierowana jest do rowerzystów i pieszych powyżej 60 roku życia. Według statystyk zdarzeń drogowych seniorzy stanowią istotny odsetek ofiar wypadków. Dlatego celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa na drodze wśród pieszych i rowerzystów 60+.

Zajęcia poprowadzą elbląscy policjanci i eksperci ruchu drogowego. Prelegenci zaprezentują interaktywne filmy obrazujące niebezpieczeństwa. Prelegenci porozmawiają też z uczestnikami, uświadamiając im zagrożenia oraz przedstawiając sposoby ich unikania.

 

Seniorzy-rowerzyści będą mogli bezpłatnie dokonać przeglądu swoich rowerów oraz doposażyć je w obowiązkowe światła, dzwonki i odblaski. Przed zajęciami i podczas przerwy zapraszamy Seniorów do korzystania z bufetu kawowego oraz z bezpłatnych konsultacji specjalistów.

Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji, a każdy uczestnik otrzyma miły upominek.

 

Szczegóły dotyczące akcji zamieszczone są na stronie internetowej Krajowej Rady BRD www.krbrd.gov.pl oraz www.SeniorNaDrodze.pl

 

Informacja nadesłana

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ pieszy
  Wtorek, 16.10

  Ja jako pieszy nie czuję się bezpiecznie bo rowerzyści notorycznie łamią przepisy i jeżdżą chodnikami jak szaleni. Powinna się tym zająć policja.

 2. 2
  +1
  ~ Dobre
  Wtorek, 16.10

  Policja w Elblągu nie widzi problemu szalejacych rowerami na chodnikach. Pieszy chyba po ścianach będzie musiał chodzić.

 3. 3
  0
  ~ twój podpis
  Środa, 17.10

  Nikt nie przyszedł. Co za miasto!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.