Środa, 21.08.2019, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Bieg charytatywny dla Bolesława Malinowskiego. 53-latek walczy z rakiem wątroby

12.10.2018, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Bieg charytatywny dla Bolesława Malinowskiego. 53-latek walczy z rakiem wątroby

Bolesław Malinowski ma 53 lata, jest mężem i ojcem 2 dzieci. W kwietniu ubiegłego roku, życie rodziny wywróciło się do góry nogami, gdy u mężczyzny zdiagnozowano raka wątroby. Jedyną szansą pana Bolesława jest kosztowne leczenie w Niemczech terapią dendrytyczną. W niedzielę (14 października) w Bażantarni odbędzie się, dedykowany elblążaninowi, biega charytatywny.

Grupa Lepszy Elbląg po raz kolejny włącza się w pomoc potrzebującym. Tym razem organizuje bieg charytatywny dla Bolesława Malinowskiego, walczącego z nowotworem wątroby. Wydarzenie odbędzie się 14 października (niedziela) w Bażantarni (start przy wiacie Margitka). Bieg przeprowadzony zostanie na trzech dystansach: 500 m (dzieci), 3 km i 5 km. Wpisowe wynosi 10 zł.

Program wydarzenia:

14:00-15:00 – rejestracja uczestników (zachęcamy by zrobić to wcześniej przez formularz zgłoszeniowy dostępny w zakładce zgłoszenia)

15:00 – start biegu na 5 km

15:45 – start biegu na3 km

Zapraszamy dorosłych, młodzież, dzieci! Nie trzeba biec, można tylko kibicować! Na miejscu będzie można nabyć ciasto i herbatę. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie Bolesława.

Pana Bolesław można także wspomóc przelewając pieniądze na konto


PKO SA 77 1240 2265 1111 0010 7446 3553
Caritas Diecezji Elbląskiej
Koniecznie z dopiskiem „Leczenie Bolesława”


Historia Bolesława:

Ty też możesz zrobić małą rzecz, o wielkim znaczeniu. Nie musisz szukać daleko, jestem jednym z Was. Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc finansową w leczeniu komórkami dendrycznymi, ponieważ wszystkie inne możliwości się wyczerpały.


Jestem przeciętnym 53 latkiem mieszkającym w Elblągu, wrażliwym na czyjeś nieszczęście i zawsze skorym do pomocy. Nazywam się Bolesław Malinowski i wraz z moją żoną Małgosią i dwoma synami tworzymy szczęśliwą rodzinkę. Może taką samą jak Twoja … W kwietniu 2017 roku nasze życie wywróciło się do góry nogami – zdiagnozowano u mnie guza wątroby. Było to, jak piorun z jasnego nieba!!
 

Rodzina pomogła mi przetrwać szok, przerażenie i rozpocząć walkę z tak potworną chorobą jaką jest rak wątroby i dróg żółciowych. Walka zaczęła się w maju 2017r od operacji w Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, gdzie usunięto mi ogromną – maksymalną część wątroby, jednak nie na tyle dużo, aby wyciąć wszystkie komórki nowotworowe.


Po powrocie ze szpitala byłem bardzo słaby i nie można było zastosować chemioterapii, dopiero po upływie kilku miesięcy ją zastosowano. Niestety okazało się, że nie podziałała na ten rodzaj nowotworu i w marcu 2018r nastąpiła wznowa choroby. Mój stan zaczął się ponownie pogarszać z każdym dniem i ilość pobytów w szpitalu wzrosła. Radioterapii nie można zastosować ze względu na umiejscowienie i pozostawioną zbyt małą część wątroby. Lekarze rozłożyli ręce i wypisano skierowanie do Hospicjum Domowego.

Niestety w Polsce wachlarz możliwości dalszego leczenia bardzo się zwęża, a pacjent pozostawiony jest sam sobie.Nie poddaję się! Po długich i mozolnych poszukiwaniach znaleźliśmy wraz z żoną światełko w tunelu!


W Niemczech od kilku lat są podejmowane z dużym powodzeniem próby leczenia chorych z nowotworem wątroby, które mogą spowolnić lub zahamować postęp choroby. Jest to metoda polegająca na wykorzystaniu własnych komórek organizmu pacjenta do zniszczenia komórek rakowych. Takie działanie jest bezpieczniejsze i korzystniejsze dla organizmu niż stosowanie chemio- i radioterapii, której u mnie już nie można zastosować. Taką nadzieją są komórki dendrytyczne – broń antyrakowa. Podawanie chorym ich własnych komórek jest niezwykle bezpieczną i skuteczną metodą walki z rakiem. Niestety przy dzisiejszym rozwoju techniki pobieranie, izolowanie i uczenie komórek dendrytycznych jest bardzo drogie.


Wysłaliśmy do Niemiec do Labor Dr. Med. F. Gansauge w Ulm tłumaczenie całej dokumentacji mojej choroby i zostałem zakwalifikowany do odbycia terapii dendrytycznej. Dnia 16.07.2018 r. pojechałem do Ulm w Niemczech, gdzie pobrano mi krew w celu przygotowania mojej indywidualnej szczepionki dendrytycznej, która kosztowała 7.500,00 euro (tj.ponad 30.000,00 zł). Na wizycie zalecono mi przy nowotworze wątrobyprzeprowadzenie czterech takich szczepionek. Dnia 26.07.2018 r. podano mi pierwszą szczepionkę, którą sfinansowaliśmy własnych oszczędności i pożyczki.


Tymczasem moja walka z nowotworem wątroby trwa …


W tym momencie bardzo dużym problemem, nie do przezwyciężenia przez nas, jest bardzo kosztowne leczenie, którego całkowity koszt wyniesie przypuszczalnie około 160.000,00 zł wraz z dojazdami i wizytami. Nie jestem już w stanie zaciągać kolejnych pożyczek. Dotychczasowe wydatki poniesione podczas choroby (leki, ciągłe wyjazdy do lekarzy, koszt prywatnych wizyt, tłumaczenie dokumentacji medycznej, szczepionka dendrytyczna i wyjazdy do Niemiec) bardzo nadwyrężyły nasz budżet domowy, a to przecież jeszcze nie koniec ponoszenia kosztów leków, kolejnych wizyt lekarskich i całego leczenia.
 

Zmaganie się z tą potworną chorobą nowotworową wymaga długiego i kosztownego leczenia, które decyduje o moim życiu, a przekracza moje możliwości finansowe. Dlatego też zwracam się z ogromną prośbą o udzielenie mi wsparcia finansowego. Wszystkim, którzy wspierają mnie w mojej walce serdecznie dziękuję.


Mając wokół siebie tak wielkie wsparcie w dobrych i ofiarnych ludziach – łatwiej jest walczyć.Dziękuję Wam za wszelkie słowa otuchy, gesty solidarności, empatię i ofiarność.
Z pozdrowieniami Bolesław Malinowski

Źródło: lepszy elblag.pl.
 

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ bliźni
  Piątek, 12.10

  Trzeba tam być i pomóc. Dziś pomorzemy Panu Bolesławowi jutro (oby nie) pomorze we wspomożeniu Nas.

 2. 2
  +4
  ~ Czytelnik
  Sobota, 13.10

  Trzymamy kciuki Panie Bolesławie..nie wiem czemu ale myślę, że się Panu uda wygrać!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.