Sobota, 24.08.2019, Imieniny: Bartlomiej, Jerzy, Bartosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Budżet Obywatelski – pozostało niewiele dni do zakończenia głosowania!

14.10.2018, 14:00:08 Rozmiar tekstu: A A A
Budżet Obywatelski – pozostało niewiele dni do zakończenia głosowania!

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim wkracza w decydującą fazę. Pozostało już tylko dziesięć dni do zakończenia głosowania. Według danych z początku tego tygodnia we wszystkich okręgach i na zadania ogólnomiejskie elblążanie oddali łącznie 10.595 głosów.
 

Prezentując poniżej aktualne statystyki, dziękujemy elblążanom za dotychczasową aktywność i zachęcamy tych którzy jeszcze nie głosowali, aby wybierali ich zdaniem najlepsze projekty do realizacji. Głosować można do 21 października br.
 

Liczba oddanych głosów na zadania w poszczególnych okręgach i na inicjatywy ogólnomiejskie - ZOBACZ STATYSTYKI.
 

Głosować można przez stronę internetową: www.budzetobywatelski.elblag.eu. Zachęcamy do tej najprostszej i najszybszej formy głosowania.
 

Z powyższej strony można również pobrać i wydrukować papierową kartę do głosowania. Karty dostępne są także w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1), w Informacji Turystycznej (Ratusz Staromiejski), Referacie Obsługi Kierowców (Pl. Dworcowy), Departamencie Świadczeń Rodzinnych (ul. Jaśminowa), Zarządzie Budynków Komunalnych (ul. Ratuszowa), na basenie CRW „Dolinka” oraz w ESWIP i Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Związku Jaszczurczego).
 

Wypełnione karty w formie papierowej należy składać w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1).
 

Wszyscy mieszkańcy chcący oddać głos powinni podać swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz PESEL. Przed głosowaniem na zadania w poszczególnych okręgach warto sprawdzić do jakiego okręgu głosujący/głosująca należy.  W zakładce: http://www.budzetobywatelski.elblag.eu/dokumenty-do-pobrania można sprawdzić (oraz pobrać) podział miasta na okręgi wyborcze. Głosy oddane na zadania z innego okręgu będą nieważne.

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Gość
  Niedziela, 14.10

  Już widzę jak dzieciaki z Zatorza będą jechać z rodzicami przez całe miasto, by pobawić się na placu SP18 lub dzieciaki z Nad Jarem będą jechały na Polną do Ośrodka Wychowawczego. Dlaczego szkoły i jednostki szkolne mają prawo zgłaszać projekty, a potem organizować sobie głosy poprzez biedne dzieciaki, które przynoszą do domu karteczki, by wpisać dane!? I kiedy Elblążanie zagłosują na coś, co faktycznie przysłuży się ogółu (w projektach ogólnomiejskich)? Muszla Koncertowa, Szlaki Enduro, rewitalizacja czerwonego szlaku, na który miasto nie znalazło pieniędzy, kriokomora... a później narzekają, że kolejki, że nowoczesny sprzęt ma tylko Olsztyn. Nie pozwólmy szkołom i placom zabaw wygrać...

 2. 2
  +5
  ~ Arc
  Poniedziałek, 15.10

  Czym się różnią te wpisy w statystykach na czerwono od tych na czarno? I przychylam się do przedmówcy - szkoły (dyrektorzy) często wykorzystują nachalnie dzieci, które nieświadome przynoszą te karteczki do domu (drukowane z pieniędzy podatników), a potem taki dyrektor chwali się na lewo i prawo, że to on zrobił to czy tamto - tyle, że za naszą kase i poprzez nasze głosy. Ludzie myślcie na co głosujecie.

 3. 3
  +2
  ~ królewiecka
  Poniedziałek, 15.10

  A mi zrobią parking pod domem... :D

 4. 4
  +3
  ~ No cóż ..
  Poniedziałek, 15.10

  Parkingi ..to obiecał Wojciech Rudnicki , jak wiele innych rzeczy . " Zrobił " ponoć jeden z kasy...wszystkich elblążan .

 5. 5
  +2
  ~ moje spostrzeżenie
  Poniedziałek, 15.10

  Napiszę tak, mamy takie czasy, że czym skorupka za młodu nasiąknie. A nasza młodzież nasiąka konsumpcją. Te zakupy w marketach to jak jakieś święto, idzie mama z pełnym wozem a po boku trzymają się maluchy, dla większości to codzienność. A obywatelskość , a co to takiego niektórzy pytają? Niestety trzeba utworzyć odpowiednie kierunki nauczania w szkołach , bo wg mnie innego sposobu nie ma.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.