Środa, 21.08.2019, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Miejska wycieczka rowerowa - 100 km na 100 - lecie Niepodległości

12.10.2018, 09:20:30 Rozmiar tekstu: A A A
Miejska wycieczka rowerowa - 100 km na 100 - lecie Niepodległości
fot. archiwum redakcji

Niepodległościowa setka po Wysoczyźnie Elbląskiej Miejska Wycieczka Rowerowa (MWR) ,,100 km na 100 lat’’ to impreza związana ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku.  ,,Magiczny’’ dystans 100 km pojawi się po raz pierwszy na trasie miejskich wycieczek.

 

- Limit 50 miejsc na wycieczkę został błyskawicznie wyczerpany i teraz już tylko wypada przegotować nasze rowery  oraz nas samych do podjęcia trudnego wyzwania, jakim jest przejechanie 100 km w pagórkowatym krajobrazie Wysoczyzny Elbląskiej. Rekomendujemy jazdę na rowerach MTB lub trekkingowych i przypominamy, że dzień jest coraz krótszy, dlatego też prosimy o zabranie oświetlenia rowerowego. Każdy z uczestników samodzielnie powinien  także zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru, gdyż na trasie nie będzie możliwości zrobienia poważnych napraw – mówi Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.


Partnerami MOSiR w realizacji  tej inicjatywy będą: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej w którego gościnnych progach zakończymy wycieczkę, Dwór Dawidy w Dawidach, który przygotuje pierwszy bufet,  Hotel Kopernik we Fromborku, gdzie będzie bufet numer dwa, Biuro Podróży Variustur zabezpieczające na całej trasie busa z przyczepką rowerową oraz Salon Rowerowy Wadecki, który dołączy z busem na trasie we Fromborku. Sponsorami jubileuszowej edycji Miejskiej Wycieczki Rowerowej są Senat Rzeczypospolitej Polskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW i Urząd Gminy w Elblągu.
Trasa wycieczki:


ELBLĄG-Pasłęk-Dawidy-Młynary-Włóczyska-Frombork-Pogrodzie-Zajączkowo-Ogrodniki-Łęcze-Kamienica Elbląska-ELBLĄG


Ramowy plan godzinowy:
8:00 – Start z Elbląga 0 km
10:30 – Bufet Dawidy 29 km
11:30 – Wyjazd z Dawid
11:50 – Młynary 35 km
13:00– Jędrychowo 49 km
13:45 – Frombork 58 km
15:00 – Wyjazd z Fromborka
15:45 – Pogrodzie 68 km
17:00 – Łęcze 83 km
18:00-18:15 – Elbląg 100 km


TRASA


Niecodziennie przeżywamy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, dlatego też warto odświętnie udekorować nasze rowery i nas samych biało-czerwonymi akcentami w postaci flag, wstążek , koszulek, bandanek i innych drobiazgów w barwach narodowych. Ideałem będzie oczywiście posiadanie biało-czerwonego roweru – informuje z uśmiechem Marek Kamm.
Każdy z uczestników tej wyjątkowej edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych otrzyma pamiątkowy certyfikat. Wsparciem energetycznym na trasie będę tym razem banany, które lepiej sprawdzają się na dłuższych dystansach.  Zakończenie wycieczki w siedzibie PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej,  przy ulicy Krótkiej 5 około godziny 18:00, gdzie zostaną wręczone prezenty, certyfikaty oraz podstemplowane książeczki turystyki kolarskiej PTTK.

 

Ruszamy 14 października 2018 r. punktualnie o godzinie 8:00 z Placu Dworcowego w Elblągu.

 

MOSiR

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ pieszy
  Piątek, 12.10

  Mam jedną prośbę. Przy okazji tej wycieczki nauczcie wszystkich rowerzystów szacunku do pieszych i jeżdżenia po ścieżkach rowerowych a nie po chodnikach.

 2. 2
  +2
  ~ LUKE_HS
  Piątek, 12.10

  Nie da sie wszystkich nauczyc. Tak jak nie wszyscy piesi zamiast po wielkim chodniku, chodza sciezka rowerowa. Pomijam tu ludzi z psami bo to jest wstanie zrozumiec.

 3. 3
  0
  ~ Dreptak
  Piątek, 12.10

  @LUKE - nie rozumiem... dlaczego ktoś z psem może stanowić zagrożenie (dla siebie i rowerzysty) na ścieżce rowerowej? tym bardzie, że normą jest prowadzenie psa na smyczy biegnącej w poprzek i chodnika, i ścieżki;

 4. 4
  +1
  ~ LUKE_HS
  Piątek, 12.10

  Ze czasem tej smyczy nie widać. Tam wiekszosc rowerzystow zwalnia juz nauczonych ze trzeba uwazac, tak jak z dziecmi nigdy nie wiadomo co zrobia. Smuci mnie widok rowerzystow bez kaskow i jezdzacych jak swiete krowy.

 5. 5
  0
  ~ Siekierka
  Piątek, 12.10

  Gdzie jest policja po zmierzchu, nie pilnują tego żeby rowerzysta miał oświetlenie. Karać takich to się nauczą.

 6. 6
  +1
  ~ Tlk row
  Piątek, 12.10

  Każdy coś tam komentuje, ale jakoś nikt nie wyraża zazdrości, że nie udało mu się dostać do grona uczestników tego rajdu. Tym co w nim pojadą życzę pomyślności i radość z faktu jazdy w tym rajdzie. Trzymajcie się, powodzenia i szczęśliwego przejazdu na całej trasie. A malkontentom i krytykantom życzę, zgagi oraz braku humoru, bo zmiana ich postawy to raczej marzenie ściętej głowy. A może się zmienią?. E chyba nie.

 7. 7
  0
  ~ MARECKI
  Sobota, 13.10

  @tlk row: Dziękuję za życzenia i przy okazji bardzo dziękuję redakcji za zamieszczenie pełnego komunikatu. Wielkie dzięki!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.