Sobota, 25.05.2019, Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Ta diagnoza wywróciła jej życie do góry nogami. Pomóż Gabrysi wygrać z białaczką

28.08.2018, 10:00:13 Rozmiar tekstu: A A A
Ta diagnoza wywróciła jej życie do góry nogami. Pomóż Gabrysi wygrać z białaczką
Fot. materiały nadesłane

Zaledwie kilka miesięcy temu Gabrysia była jedną z wielu kobiet, która do niedawna czerpała z życia pełnymi garściami.  Szczęśliwa mężatka, pełna pasji 53-latka. Uśmiechnięta i niezwykle życzliwa ludziom kochająca mama, żona i babcia.

W marcu 2018 r. jednak usłyszała diagnozę, która wywróciła do góry nogami całe jej życie – ostra białaczka limfoblastyczna (ALL). Gabrysia rozpoczęła trudną walkę o swoje życie. Pomóc jej w niej może każdy z nas. Terapia zastosowana w Klinice Hematologii w Gdańsku nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Liczy się czas, ponieważ w kraju nie ma już innych metod leczenia. Lekarze rozkładają ręce w geście niemocy.

Nadzieję daję nowatorska genetyczna metoda CAR T Cell, nazywana również terapią ostatniej szansy, bo stosuje się ją dopiero w schyłkowej fazie choroby. Terapia ostatniej szansy Metoda CAR T Cell została zarejestrowana jako immunoterapeutyczna metoda walki z rakiem w Waszyngtonie w 2016 roku. Polega na pobraniu zdrowych komórek ciała chorego i ich genetycznej modyfikacji, tak by zaszczepione ponownie wróciły  do organizmu chorego i  zwalczyły  zmiany nowotworowe.

Mimo, że skuteczność tego rodzaju leczenia białaczki jest zaskakująco wysoka - sięga więcej niż 90 proc. – terapia ta  jest wciąż na rynku medycznym nowa, a w związku z tym – mało dostępna i bardzo droga.  Metoda CAR T Cell nie dotarła jeszcze do Polski. Gabrysia, u której chemioterapie nie był w stanie zwalczyć kolejnych nawrotów  choroby, nawiązała kontakt ze szpitalem Tel Ha Shomer Sheba Medical Center w Izraelu, który z powodzeniem stosuje właśnie  immunoterapię CAR T Cell.
 

Chcemy zrobić co w naszej mocy by pomóc Gabrysi zwalczyć tą okropną chorobę! Proszę pomóżcie nam zebrać pieniądze na leczenie, które pozwoli wrócić Jej do normalnego życia.

Robiąc tak niewiele możesz dać Gabrysi dalsze życie-  masz tę moc, pomóż!

 Więcej na siepomaga.pl/gabriela-jamrozy

 


Rodzina i Przyjaciele Gabrysi

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.