Sobota, 24.08.2019, Imieniny: Bartlomiej, Jerzy, Bartosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

"To próba zamanifestowania problemu chorób nowotworowych i pokazania Izie, że jesteśmy z Nią"

21.07.2018, 14:45:22 Rozmiar tekstu: A A A
"To próba zamanifestowania problemu chorób nowotworowych i pokazania Izie, że jesteśmy z Nią"
Fot. Ryszard Biel
Iza ma zaledwie 40 lat. Od listopada 2017 r. walczy z nowotworem. Jej przyjaciele postanowili zorganizować dla Niej koncert charytatywny. - Koncert ma charakter nie tylko charytatywny, ale bardziej jest próbą wsparcia Izy, zamanifestowania problemu chorób nowotworowych i pokazania Izie, że jesteśmy z Nią – wyjaśniał Mariusz Betler, organizator koncertu.
 
Wczoraj, 20 lipca, w Mjazzdzie odbył się niezwykły koncert.
 
Problemu z organizacją koncertu nie było, ponieważ właściciele Mjazzgi, Wojtek i Ela są bardzo otwarci na takie inicjatywym. Jestem muzykiem i to jedyna forma pomocy jaką mogę dać moim przyjaciołom, którzy potrzebują wsparcia i pomocy
 
– mówił Mariusz Betler.
 
Iza na portalu społecznościowym facebook prowadzi bloga „Nawet z ŁYSĄ głową możesz być Królową”. Opisuje w nim swoje przemyślenia i doświadczenia. 20 czerwca br. podzieliła się z internautami refleksją na temat nieustającej gonitwy, która gości w życiu wielu ludzi.
 
W życiu, w relacjach często też tak jest, że nie widzimy czegoś z czym mamy kontakt codziennie. Czasami to „nie widzenie” ratuje nam życie, ale zdecydowanie częściej je zubaża. Pośpiech był obecny w moim życiu chyba od zawsze... przecież zawsze można zrobić coś lepiej, szybciej i sprawniej? a po co? po to żeby moc zrobić więcej! Choroba, a w zasadzie leczenie leczą mnie z tego każdego dnia, a może nawet już wyleczyły, za co jestem bardzo wdzięczna, gdyż do tej pory każda sytuacja w której nie dawałam rady utrzymać nerwów na wodzy poprzedzone były pośpiechem i tym chceniem zrobienia więcej. Pośpiech jest przeciwieństwem i wrogiem uważności, która pozwala nam dostrzegać cuda jakie dzieją się każdego dnia w naszym życiu
 
– stwierdziła Iza.
 
Jak powstał pomysł zorganizowania koncertu dla Izy? - Ci co znają Izę, wiedzą, że Królowa kocha poezję i muzykę na żywo. Kocha przebywać w klubie muzycznym Mjazzga. Kocha uśmiechniętych ludzi. Dlatego postanowiliśmy połączyć wszystkie te „kocha” w jedno wydarzenie i zrobić dla niej kumulacje mocy – wyjaśnił Mariusz Betler.
 
Kto wystąpił w Mjazzdze? - „Ewa i My” to poezja śpiewana przez Ewę i Wiktorię do kojących dźwięków granych przez zespół niesfornych grajków. Balladowo-hard-rockowe Something wystąpili pierwszy raz ze swoją nową wokalistką – Alicją – dodał Mariusz Betler.

Wystąpił również zespół Barykada.
 
Bilet na koncert kosztował 10 zł. - Cały dochód ze sprzedaży biletocegiełek na ten występ przeznaczony będzie na leczenie Izy! - dodał Mariusz Betler.

Izę można również wesprzeć przelewając pieniądze na:

Iza Kordalska
PL 40 1140 2004 0000 3102 7754 6082
SWIFT BREXPLPWMBK 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Mjazzga koncert dla Izy ( zdjęć 32 )
Dodano: 2018-07-21 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ kredens
  Sobota, 21.07

  Jeszcze Barykada grała, o czym brak słowa w artykule, ale na zdjęciach są więc szacun

 2. 2
  +1
  ~ Biegacz
  Sobota, 21.07

  Zorganizujcie bieg charytatywny. Będzie wielu chętnych. Pozdrawiam

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.