Wtorek, 22.01.2019, Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

IX Elbląskie Dni Recyklingu już w ten weekend - Zapraszamy!

15.05.2018, 17:39:18 Rozmiar tekstu: A A A
IX Elbląskie Dni Recyklingu już w ten weekend - Zapraszamy!
Fot. Ryszard Biel

19 maja w sobotę na Placu Jagiellończyka odbędzie się już XI edycja Elbląskich Dni Recyklingu – ekologiczny festyn dla mieszkańców Elbląga i okolic.
 

Poprzedzi ją finał XXII edycji „Konkursu na selektywną zbiórkę odpadów w placówkach oświatowych” w roku szkolnym 2017/2018, który odbędzie się 17 maja w czwartek w SP 16 przy ul. Sadowej o godz. 13:00. W trakcie finału zostaną wyłonieni laureaci konkursu oraz zostaną im przekazane nagrody. Placówki oświatowe zostaną ocenione za zbiórkę posegregowanych odpadów przez cały rok szkolny oraz dodatkowo za realizację ekologicznych projektów w swojej placówce, wykonanie makiety lub pracy plastycznej obrazującej PSZOK (Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych) oraz propozycję hasła promującego działalność ZUO Elbląg.
 

Festyn dla mieszkańców 19 maja odbędzie się na Placu Jagiellończyka w godzinach 10:00-15:00.
 

W trakcie festynu wychowankowie placówek oświatowych i Centrum Tańca Cadmans przedstawią swój program artystyczny na scenie. Firma Abrys z Poznania przygotowała dla mieszkańców przedstawienie pt. „Na ratunek Czystolandii”. Dzieci zaśpiewają piosenki i powiedzą wiersze o tematyce ekologicznej.
 

Mieszkańcy otrzymają atrakcyjne nagrody w postaci roślin i ekologicznych gadżetów w zamian za zebrane selektywnie odpady: baterie, makulaturę, puszki aluminiowe, opakowania z tworzyw sztucznych, nakrętki, opakowania szklane, kartoniki po płynnej żywności oraz zużyty sprzęt elektroniczny. W tym roku jako nagrody proponujemy mieszkańcom w większości kwiaty oraz w niedużej ilości krzewy owocowe jak malina, czy agrest. Nie będzie drzewek. Na stronie www.zuoelblag.pl (zakł.: pliki do pobrania) można zapoznać się z regulaminem przyznawania nagród.
 

Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach ekologicznych, a także skorzystać z wielu atrakcji takich jak np. dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, malowanie buziek, bramka do celowania piłką itd. Wszystkie atrakcje będą bezpłatne, a udział w wybranych zajęciach nagradzany. W czasie warsztatów dzieci zdobędą wiedzę o zasadach segregacji odpadów oraz przybliżą sobie pojęcie recyklingu poprzez praktyczne zajęcia. Zrobią np. świeczniki ze słoików, podstawki do kubków z drewna, piórniki z plastikowych opakowań lub ekotorbę. W zabawie „Koło fortuny” otrzymają ekologiczne gadżety za prawidłowe rozwiązanie zagadki. Każde dziecko uczestniczące w warsztatach otrzyma komiks pt. „Piekarczyk znów o Elbląg walczy”. Przy organizacji warsztatów skorzystaliśmy z dofinansowania WFOŚiGW w Olsztynie.
 

Najważniejszym celem spotkania pracowników ZUO z mieszkańcami Elbląga jest budowanie świadomości ekologicznej poprzez naukę zasad segregowania odpadów i wdrożenie praktyki segregowania w życie.
 


Eliza Leszczyńska-Rogalska
Specj .ds. promocji i edukacji ekologicznej
Zakład Utylizacji Odpadów sp. z o.o.

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Arc
  Wtorek, 15.05

  Nie będzie drzewek, to coś mi się zdaje, że w tym roku mnie tam nie zobaczą.

 2. 2
  +3
  ~ elblążanka
  Środa, 16.05

  A nie lepiej zorganizować cało rocznie takie miejsce z ustawionym kontenerami-kontenery z opisami , co do którego. Każdy będzie mógł sam nawet podwieźć i przekazać do recyklingu. Zbieractwo całoroczne i tylko w jednym dniu, to takie tylko reklamowe.

 3. 3
  +1
  ~ karolek
  Środa, 16.05

  ~elblążanka takie miejsce jest zorganizowane przy ul. mazurskiej 42, tzw "centrum recyclingu" za darmochę przywozisz co chcesz i wrzucasz do oznaczonego kontenera.

 4. 4
  0
  ~ Andrzej
  Środa, 16.05

  Fajna sprawa, ja ostatnio skorzystałem z usług firmy kreatorzyimprez.pl/atrakcje-dla-dzieci/malowanie-buziek/ Jestem bardzo zadowolony z całej "praktycznej" części pracy wykonanej przez tą firmę.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.