Sobota, 15.12.2018, Imieniny: Nina, Celina, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Nakarmić głodnych. Wielkanocna Zbiórka Żywności w weekend 16-17 marca

12.03.2018, 13:52:31 Rozmiar tekstu: A A A

Samotni rodzice i osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. Niewidoczni. Choć potrzebują pomocy, to nie spotkamy ich na ulicy czy przed sklepem, proszących o żywność. Nie pozwala na to ich godność. Misją Banków Żywności jest stałe docieranie do takich osób z pomocą. Ważną formą pomocy są paczki świąteczne, które pozwalają im cieszyć się świętami na równi z tymi, którzy mogą samodzielnie zaspokoić swoje potrzeby.


Przygotowanie paczek świątecznych jest możliwe dzięki przedświątecznym zbiórkom żywności w sklepach. Najbliższa to  Wielkanocna Zbiórka Żywności, która  w tym roku odbędzie się 16-17 marca, w wielu miastach Polski, także w Elblągu. Pokażmy w tych dniach wszystkim potrzebującym wsparcia, że ich widzimy.
 

W Elblągu  zbiórkę żywności organizuje Bank Żywności w Elblągu we współpracy z Caritas Diecezji Elbląskiej i innymi organizacjami charytatywnymi. Zbiórka będzie miała miejsce w 28 sklepach na terenie całego miasta, w tym we wszystkich marketach. Jak zawsze, pomogą wolontariusze z elbląskich szkół i organizacji pozarządowych. Lista sklepów będzie umieszczona na naszej stronie internetowej.
    
Dotychczas zbiórki żywności w naszym mieście spotykały się z dużą życzliwością. Zebrane produkty pozwalały na obdarowanie paczką świąteczną kilkuset rodzin lub samotnych osób starszych. Szczególnie wdzięczni są za tą pomoc emeryci i renciści o niskich dochodach, osamotnieni i często schorowani. O nich szczególnie staramy się pamiętać.
Do udziału w zbiórce nie trzeba wielkich pieniędzy – liczy się każdy kilogram mąki, cukru, ryżu, konserwa, butelka oleju czy paczka bakalii lub słodyczy. Chodzi głównie o produkty z dłuższym terminem ważności  - które nie zepsują się przed świętami. Może to być też mleko UHT czy sok w kartonie. Zebrane produkty zostaną przekazane organizacjom charytatywnym jeszcze przed Niedzielą Palmową, tak, żeby wszyscy zdążyli przygotować i rozdać paczki przed Świętami.
 

Przypominamy jednocześnie, że zbiórki żywności od 2014 roku nie wymagają wystawianego przez urząd państwowy zezwolenia, co pozwoliło uprościć procedury, związane z ich rejestracją, w porównaniu do wcześniejszych regulacji. Jest to wspólny sukces organizacji pozarządowych, które przez wiele lat pracowały nad zmianą rozporządzeń prawnych. W konsultacje, od samego początku aktywnie angażowała się Federacja Polskich Banków Żywności, której członkiem jest Bank Żywności w Elblągu. Dlatego, również teraz,  aktywnie wspieramy obecny apel wielu organizacji pozarządowych o pozostawienie ustawy o zbiórkach publicznych, w jej dotychczasowym kształcie. Z apelem można się zapoznać tu.
 

Teresa Bocheńska
Prezes BŻ El

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.