Niedziela, 21.07.2024, Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Głodni sukcesu mówią o Zawodach w jedzeniu pączków redakcji info.elblag.pl i cukierni T.Deker

09.02.2018, 15:10:18 Rozmiar tekstu: A A A
Głodni sukcesu mówią o Zawodach w jedzeniu pączków redakcji info.elblag.pl i cukierni T.Deker
Fot. Ryszard Biel

Za nami Zawody w jedzeniu pączków organizowane przez info.elblag.pl i cukiernię T.Deker. To już piąta edycja. Z roku na rok nie brakuje nowych twarzy, jak i stałych "wyjadaczy".

Do wczorajszych Zawodów niektórzy uczestnicy nie przygotowywali się w żaden sposób, tak jak np. Bartosz Bogusz. - Nie spodziewałem się, że zostanę wybrany do tej dziesiątki. To fajna sprawa, zawsze chciałem wziąć w czymś takim udział, ale specjalnie się nie przygotowywałem - mówił.

Inni natomiast, jak Piotr Dylewski, przyznali, że przed Zawodami umyślnie nie jedli słodyczy. - Muszę się przyznać, że nie zjadłem wcześniej ani jednego pączka. Wczoraj troszeczkę zjadłem przed samym Tłustym Czwartkiem, ale przed zawodami nie. Jestem po śniadaniu, po obiedzie i oprócz tego nic nie jadłem - stwierdził.

Wśród uczestników nie zabrakło zwycięzcy poprzedniej edycji. Marcin Nasiadek zdradził, że sukces z ubiegłego roku zmotywował go do ponownego udziału w Zawodach. - Dwie godziny temu uświadomiłem sobie, że zaraz rozpocznie się konkurs i zacząłem się stresować. W tamtym roku wygrałem, to i w tym również chciałbym wygrać - zdradził tuż przed Zawodami.

Marcin Nasiadek przyznał, że ma jednak swój sposób na zjedzenie pięciu pączków w mniej niż trzy minuty.  -  Mój sposób na wygraną: odpowiednie posiłki w ten dzień. Na Zawody powinienem przyjść głodny, a nie tak, jak dziś - zjadłem obiad pół godziny temu. W szybkim zjedzeniu pączków pomaga też picie wody - dodaje.

Nasze Zawody to jednak głównie  zabawa również dla tych, którzy przyszli pierwszy raz spróbować swoich sił. - Startuję pierwszy raz i nie mam swojego sposobu na wygraną. Nigdy nie próbowałem zjeść  pięciu pączków. Jest wiele kawiarni w Elblągu i cieszę się, że tutaj udało się zorganizować takie wydarzenie. To fajna zabawa - komentuje Piotr Dylewski.

 

Było to miłe spotkanie! Spotkać się z sympatycznymi ludźmi, poznać także nowe twarze. Chodzi o to, aby cieszyć się tym świętem i bawić się na całego! Dobrze, że nie są to wyścigi na zasadzie, kto zje najwięcej pączków, ale jest podanych konkretnie pięć pączków i można zmierzyć się i z czasem, i ze swoimi możliwościami

- komentuje Paweł Olech.

Jarosław Sznajder odnajduje się przy stole w "pączkowym towarzystwie" już od czterech lat.

Moim asem w rękawie jest na pewno to, że odpadł już czynnik tremy. Zjadłem dziś już ilość konkursową pączków, ale jest głód na sukces! Biorę udział w konkursie już po raz czwarty. Jak oceniam konkurs na przestrzeni tych 4 lat? Zawsze jest dużo zabawy. Przy stole za każdym razem w oczach przeciwników widzę emocje: zaciętość, chęć wygranej, ale widzę też radość. Mimo wszystko jest jeszcze czas popatrzeć w oczy!

- śmieje się elblążanin.Wśród dziesiątki śmiałków znalazły się również dwie kobiety. - Bez względu na to, czy wygram czy nie, to i tak będzie to świetna zabawa - mówiła Joanna Buszta.

Kolejne Zawody już za rok. Do zobaczenia!

 

 

Justyna Grzesiowska

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2057371139526