Piątek, 23.02.2018, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

5 dowodów na to, że warto zostać wolontariuszem!

12.09.2017, 06:56:23 Rozmiar tekstu: A A A
5 dowodów na to, że warto zostać wolontariuszem!

Gdy Igor usłyszał pomysł swojej dziewczyny Kasi, myślał, że żartuje. On wolontariuszem? W dodatku Liderem, który ma zarządzać zespołem wolontariuszy? Przecież ma studia, wieczorami pracuje. No i w wolnym czasie uwielbia jeździć na desce. Jak niby miałby to ogarnąć?

Kasia nie poddała się. Wierzyła w Igora bardziej niż on sam. Postanowiła udowodnić mu, że skoro ona dała radę być Liderem w swojej miejscowości, to on też da radę. Dlatego zebrała dla niego historie innych wolontariuszy, które zdradzają to, co w roli Lidera jest najpiękniejsze.
Po doświadczeniu roli Lidera, Kasia od ręki wymienia korzyści, które przyniosło jej zaangażowanie w wolontariat. Bo to nie tylko pomaganie. 

Oto 5 dowodów na to, że warto być Liderem SZLACHETNEJ PACZKI:

#1 Zmieniasz świat i widzisz konkretne efekty

Radość, wzruszenie, satysfakcja, duma…  Bo widzisz, że obcy dla siebie ludzie stają się przyjaciółmi. Bo zdajesz sobie sprawę, że dzięki Twojemu zaangażowaniu zmienia się życie kilkuset osób w Twojej miejscowości. Bo po kilku miesiącach mniej i bardziej intensywnej  pracy cieszysz się z  razem z ludźmi, którzy byli cały czas z Tobą – z Twoją drużyną.

Chłopak, którego marzeniem jest worek ziemniaków. Pani Barbara, która  w podziękowaniu za otrzymaną pomoc, wspiera wolontariuszy w dekorowaniu Paczek od kilku lat. Ola – niepełnoletnia, ale potrzebująca. Przekazana pomoc pozwoliła jej spokojnie przygotowywać się do matury.

To tylko kilka z tysięcy historii, które wydarzają się dzięki Liderom Paczki. Od nich wszystko się zaczyna. To oni łączą ludzi, którzy chcą pomagać. I widzieć efekty niesionej pomocy.

#2 Rozwijasz kompetencje społeczno-biznesowe

Rozwój kompetencji menadżerskich (zarządzanie projektami i ludźmi), umiejętności komunikacyjne i interpersonalne, doświadczenie w organizowaniu wydarzeń, praca w grupie – jako Lider w Paczce dostajesz podstawy teorii, które od razu możesz sprawdzić w działaniu. Uczysz się i doświadczasz jednocześnie. Może być lepiej?
- Zawsze marzyłam o prowadzeniu własnego biznesu. Jednak, gdy tylko o tym myślałam, stwierdzałam, że to jeszcze nie jest czas i nie jestem gotowa. – opowiada Adrianna. Studia miały jej dać wiedzę i umiejętności, by spełnić swoje marzenie. W międzyczasie została Liderem. Chciała sprawdzić się jako osoba zarządzająca.
30 osób – tyle liczył zespół Adrianny. Dzięki zaufaniu, zaangażowaniu i.. zarządzaniu, cała Drużyna odniosła sukces. Co było dalej? – Usiadłam, napisałam biznesplan i strategię wprowadzania w życie mojego planu. I wiecie co? Zakwalifikowałam się do programu dotacyjnego dla młodych przedsiębiorców! – Adrianna już wkrótce otwiera własną firmę.

#3 Dbasz o siebie

Kompetencje menadżerskie to jedno. W Paczce stawia się też na rozwój talentów, mocnych stron! Możesz brać udział w szkoleniach specjalistycznych, „podglądać” osoby doświadczone w projekcie i uczyć się od nich. A może chcesz rozwijać się w roli specjalistycznej? PR? Logistyka? Szkolenia? Co Cię kręci? :)
- Paczka dała mi zupełnie inne spojrzenie na świat, który mnie otacza. Dzięki niej widzę szerzej, widzę dobro, widzę ludzi czynu. Lepiej widzę tez siebie, Paczka pozwala poznać jaki naprawdę jesteś, jakie masz możliwości i ile możesz  tak naprawdę w swoim życiu dokonać. – opowiada Mateusz.

#4 Tworzysz sieć fajnych kontaktów

Lubisz ludzi? My też! Przyjaźnie na całe życie, kontakty biznesowe, a nawet… miłość. W Drużynie SuperW spotykają się niezwykli ludzie, którzy wspólnie pragną zmieniać świat. Każdy z nich jest inny – różni ich wiek, zainteresowania, miejsce pochodzenia, doświadczenie. Mimo wszystko – a może dzięki temu – tacy wolontariusze są w stanie stworzyć Drużynę, dla której nic nie jest niemożliwe!

#5 Dobrze się przy tym bawisz!

W Paczce najpiękniejsze jest to, że zapraszasz do swojego świata innych, a oni zapraszają Ciebie. Przeżywasz zarówno intymne spotkania twarzą w twarz z drugim człowiekiem, jak  i wydarzenia z setkami innych wolontariuszy.

- Wczoraj organizowaliśmy w Rzeszowie Mam Talent dla dzieci z Akademii Przyszłości, siostrzanego programu Paczki. Jednym z występujących był Bartek. Razem ze swoim wolontariuszem zaprezentowali sztuki walki! Świetna sprawa! A jeszcze „świetniejsze” jest to, że  jeszcze niedawno Oskar był nieśmiałym zastraszonym chłopcem. Super zmiana, no nie? – relacjonuje w emocjach Liderka Akademii.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na www.superw.pl ! Nie zwlekaj, zgłoś się już dziś!

*
Liderem może zostać każdy, kto lubi ludzi i chce nie tylko pomagać, ale też rozwijać swoje umiejętności. Właśnie trwa rekrutacja Liderów do XVII edycji SZLACHETNEJ PACZKI. Jeśli zainteresowała Cię rola Lidera, nie zwlekaj. Na kandydatów czeka 960 miejsc w całej Polsce, a kolejność zgłoszeń będzie miała znaczenie.
Zgłoś się >> www.superw.pl


informacja nadesłana
 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.