Poniedziałek, 26.02.2018, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Bezpieczne wakacje bez kleszczy

16.06.2017, 12:00:24 Rozmiar tekstu: A A A
Bezpieczne wakacje bez kleszczy

W związku ze zbliżającymi się wakacjami Straż Miejska wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną przeprowadza zajęcia profilaktyczne w szkołach podstawowych w zakresie bezpiecznych wakacji i podnoszenia świadomości wśród mieszkańców miasta, w tym dzieci i młodzieży o zagrożeniach ze strony kleszczy.

W poniedziałek (12.06.) takie zajęcia odbyły się w szkole podstawowej nr 18 i we wtorek (13.06.) w szkole podstawowej nr 12.
Strażnicy miejscy informowali o bezpiecznych formach spędzania czasu wolnego podczas wakacji, z jakich kąpielisk należy korzystać i jak zachowywać się w górach, w lesie czy nad jeziorem? Są to miejsca, w których szczególnie w okresie letnim występuje dużo kleszczy.
I tutaj bardzo istotną wiedzę w tym zakresie przekazał dzieciom Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny z PSSE w Elblągu. W jakim środowisku żyją kleszcze, co robić i czego używać, aby ich unikać oraz jak postępować, gdy zostaniemy ukąszeni?
Dzieci obejrzały także film, który przedstawiał zachowanie kleszczy na ciele człowieka. Miejmy nadzieję, że ta wiedza zdobyta przez dzieci i młodzież przyniesie efekty, i dzięki niej będą bardziej rozważni oraz w pełni świadomi istniejących zagrożeń.


Karolina Wiercińska
Straż Miejska w Elblągu


 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.