Poniedziałek, 26.02.2018, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Z czytelnictwem w Elblągu jest... bardzo dobrze

14.06.2017, 19:15:12 Rozmiar tekstu: A A A
Z czytelnictwem w Elblągu jest... bardzo dobrze
Fot. Ryszard Biel

Dzisiaj, 14 czerwca, w sali kinowej CSE Światowid, odbyła się uroczysta gala podsumowująca Miejski Program „Czytanie. Reaktywacja?”, który został zainicjowany przez Prezydenta Miasta Elbląga, Witolda Wróblewskiego. Okazuje się, że z czytelnictwem w Elblągu jest bardzo dobrze.

Jesteśmy mile zaskoczeni zainteresowaniem tym programem. Nie ma w Elblągu ani jednej szkoły, która nie wzięłaby udziału. Myślimy o drugiej edycji, która rozpoczęłaby się w następnym roku szkolnym. Chcemy odpowiedzieć na tak ogromne zainteresowanie. Widzimy, że warto propagować czytelnictwo, żeby jeszcze więcej osób czytało, bo plusów czytania jest bardzo dużo. Dzięki czytaniu rozwijamy się, poszerzamy horyzonty a także nasz zasób słów, nie ograniczamy się do emotikonek, lecz potrafimy mówić pięknie w języku ojczystym

- mówi Hanna Mierzejewska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu.

Wyróżnienia i nagrody otrzymali uczniowie wszystkich szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, którzy brali udział w konkursach przewidzianych w projekcie. W „Marszobiegu Moli Książkowych” startowało 38 szkół. Uczestnicy ścigali się z książkami na głowie, rozwiązywali zadania i rebusy a także pokonało trasę 1857 metrów.

W konkursie plastycznym „Książka marzeń” wzięło udział 174 uczniów, natomiast na konkurs multimedialny „Zarażamy czytaniem” wpłynęło 45 filmików i prezentacji multimedialnych przygotowanych przez uczniów wszystkich typów szkół. Nie tylko uczniowie byli zachwyceni takim urozmaiceniem nauki, jakim był projekt. Nauczycielom również podobał się ten projekt.

- Świetny projekt, naprawdę powinno być więcej tego typu projektów, bo coś się dzieje. I dla dzieciaków i dla nas, nauczycieli jest to też atrakcja. Ja byłam na części „Marszobiegu moli książkowych” i było rewelacyjnie.  Jeżeli program będzie w następnym roku, to też z przyjemnością weźmiemy w nim udział i mam nadzieje, że jeszcze więcej dzieci będzie mogło w tym uczestniczyć. Moi uczniowie bardzo się zaangażowali w ten projekt i wiedzą, że czytanie wcale nie jest nudne- stwierdza Agnieszka Branecka, nauczycielka z Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu.

Inicjator projektu, Prezydent Miasta Elbląga, Witold Wróblewski w czasie przemówienia do uczestników gali wspominał, że wszystkie elbląskie biblioteki otwarte są na elblążan.

 

Bardzo się cieszę, że powstał program, który objął wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja i ponadgimnazjalne. Czytelnictwo ma wielu zwolenników, nie tylko w naszym mieście takie akcje są prowadzone. Dzisiaj postęp techniczny i technologiczny, który często każdego z nas dotyka, powoduje, że czytamy najczęściej z laptopa czy komputera. Zupełnie innym klimatem, do którego starsza młodzież jest przyzwyczajona, to czytanie papierowych książek. Mają one swój specyficzny, unikalny urok, którego komputer czy laptop tego nie odda. Zupełnie inna atmosfera, jak się samemu kartki przewraca

- wspominał Witold Wróblewski, Prezydent Miasta Elbląga.

Liczymy na to, że dzięki tak wielkiemu zainteresowaniu, projekt „Czytanie. Reaktywacja?” będzie miał swoją kontynuację w przyszłym roku szkolnym.

 

Oliwia Junik
Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / "Czytanie.Reaktywacja?" ( zdjęć 43 )
Dodano: 2017-06-14 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.