Czwartek, 22.02.2018, Imieniny: Marta, Malgorzata, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Witold Wróblewski odznaczony krzyżem Związku Inwalidów Wojennych

19.05.2017, 15:12:00 Rozmiar tekstu: A A A
Witold Wróblewski odznaczony krzyżem Związku Inwalidów Wojennych
fot. nadesłane

Zarząd Główny Związku Inwalidów Wojennych Rzeczpospolitej Polskiej nadał Prezydentowi Elbląga Witoldowi Wróblewskiemu Krzyż 95 lat Związku Inwalidów Wojennych, w uznaniu szczególnych zasług dla Związku i jego członków. To zaszczytne wyróżnienie wręczył dziś Prezydentowi  Kazimierz Kotowski, prezes elbląskiego oddziału ZIW RP.

 

- „Bardzo cieszę się, że mam zaszczyt wręczyć Panu ten Krzyż naszego Związku. Jednocześnie serdecznie dziękuję za Pana pomoc i opiekę nad członkami Związku Inwalidów Wojennych  oraz za działalność na rzecz elbląskich kombatantów” – podkreślał Kazimierz Kotowski, prezes elbląskiego oddziału ZIW RP.

 

- „Dziękuję serdecznie. Czuję się zaszczycony” – mówił Prezydent Witold Wróblewski.

Związek Inwalidów Wojennych RP to najstarsza organizacja kombatancka w kraju i jedna z najstarszych na świecie. Powołana została w 1919 r.  jako ogólnopolski związek zrzeszający inwalidów wojennych, zranionych i kontuzjowanych żołnierzy, walczących na różnych frontach i w różnych armiach I wojny światowej. Związek w całym kraju zrzesza około 30 tys. członków w samym Elblągu ok. 50 osób.
 

Joanna Urbaniak

Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ korba
  Piątek, 19.05

  to chyba jakies jaja

 2. 2
  +4
  ~ ada
  Piątek, 19.05

  chyba byl kucharzem i za repete mu dali

 3. 3
  +4
  ~ Olo
  Piątek, 19.05

  To są jawne JAJA

 4. 4
  0
  ~ Stop dla WM.
  Sobota, 20.05

  Napewno to należy mu sie order wasala olsztyńskiego , zdemolowałes Elbląg , sprawa tramwaji myślicie w tym urzędzie że mieszkańcy nie potrafią myśleć i 8mln na 3 beta moderusy nas raduje , gdzie olsztyn wydał na jeden 11mln zgarniając całą kase na swoje nowe torowiska i solarisy.

 5. 5
  --1
  ~ Polak.
  Sobota, 20.05

  no cóż, pamiętajmy, że jeszcze niedawno pewien powstaniec warszawski, który okazał się też TW (tajnym współpracownikiem sb) był w komitecie POparcia komoruskiego i próbował sie uchodzić za autorytet - a nawet na stronach ZIW RP, napisali, że w latach 1981-1989 była przez nich "Akceptacja stanu wojennego i reform gen. Wojciecha Jaruzelskiego, podtrzymanie dobrych kontaktów z wojskiem..." - i nic nie napisali aby teraz zmienili zdanie - a w latach stalinowskich napisali, że przejęło ich środowisko PPR i nigdzie ani słowa aby się kiedykolwiek oczyścili (a akceptacja stanu wojennego i zbrodniarza jaruzelskiego tylko to potwierdza) - swój do swego ciągnie...

 6. 6
  +2
  ~ Kat Na Idiotów
  Niedziela, 21.05

  Ten kto to wymyślił musiał mieć problem z połączeniem z serwerem ?! Panie Prezydencie czasami warto być asertywnym i powiedzieć "NIE"

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.