Wtorek, 25.02.2020, Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Ekologiczna wyprawa rowerowa dookoła Polski przez Elbląg

09.08.2016, 13:00:12 Rozmiar tekstu: A A A
Ekologiczna wyprawa rowerowa dookoła Polski przez Elbląg
fot. nadesłane

Znany ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski przygotował niezwykły projekt edukacji ekologicznej. W sierpniu okrąży na swoim rowerze Polskę w ramach akcji Cycling Recycling. Przejedzie ponad 2 tys. km, odwiedzi kilkadziesiąt miejscowości. Wspólnie z lokalnymi samorządami, mediami i organizacjami społecznymi organizowana będzie akcja informacyjna i edukacyjna, zachęcająca do przyjaznych środowisku zachowań, w tym zbiórki oraz recyklingu elektroodpadów i baterii. Dodatkowo w 10 wybranych miastach będą zorganizowane akcje zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz konferencje prasowe.

Rowerzysta odwiedzi również 9 sierpnia (wtorek) Elbląg. W tym dniu o godz. 10 na Starym Rynku przy Ratuszu odbędzie się spotkanie z mediami nt. przebiegu wyprawy oraz ochrony środowiska i zdrowia ludzi przed elektrośmieciami.
 
Wyprawa rozpoczęła się we Wrocławiu 1 sierpnia, tu też planowana jest meta - 21 sierpnia. Trasa, spotkania, akcje, konferencje prasowe, zdjęcia – to wszystko jest na bieżąco zamieszczane na stronie www.cycling-recycling.eu. Wyprawa „Cycling Recycling” ma charakter otwarty, tzn. na dowolnych jej odcinkach można się dołączyć i wspólnie przejechać wybraną trasę. W ramach projektu rusza także w całej Polsce akcja bezpłatnego odbierania dużych elektrośmieci, np. lodówek, kuchenek, pralek i zmywarek. Szczegóły na www.decydujesz.pl. Zbiórkę i recykling elektroodpadów zapewniają Remondis Electrorecycling i Electro-System Organizacja Odzysku.

Zapraszamy do włączenia się do akcji!
Let's Cycling Recycling!
www.cycling-recycling.eu
 

Piotr Drozdowicz - asystent wyprawy Cycling Recycling
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.