Wtorek, 27.02.2024, Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

"Targi Pracy są szansą na znalezienie swojego miejsca na rynku pracy". Tym razem na bezrobotnych czekało 200 ofert pracy

17.10.2013, 07:02:51 Rozmiar tekstu: A A A
"Targi Pracy są szansą na znalezienie swojego miejsca na rynku pracy". Tym razem na bezrobotnych czekało 200 ofert pracy
fot. Monika Skowrońska

Podczas Targów Pracy, które w naszym mieście zorganizowane zostały po raz czternasty, na bezrobotnych czekało 200 ofert pracy. Wczoraj, 16 października, korytarze Centrum Sportowo-Biznesowego wypełnione były po brzegi. Około 1200 osób skorzystało z możliwości bezpośredniego kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Po ostatniej edycji Targów pracę znalazło prawie 30 osób.

Między 12.30 a 15.30 w CSB przy ul. Grunwaldzkiej spotkać można było osoby poszukujące pracy, jak i pracodawców z nadzieją spoglądających na tłum przybyłych bezrobotnych. Jak przyznaje Ewa Micuda, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, z każdą edycją Targi cieszą się coraz większym zainteresowanie. - Miło nam, że coraz więcej osób przychodzi na Targi - mówi. - Trzy miesiące po zakończonej ostatniej edycji Targów skontaktowaliśmy się z wystawcami, którzy brali w nich udział. Dowiedzieliśmy się, że prawie 30 osób poprzez Targi otrzymało pracę.

Wśród 200 ofert pracy znalazły się ogłoszenia m.in. z zakresu bankowości, ubezpieczeń i nieruchomości, branży odzieżowej czy ochrony mienia. Podczas Targów poszukiwani byli również fachowcy, tacy jak spawacze, monterzy, stolarze. Swoją ofertę przedstawiły również służby mundurowe.

Przybyłym do CSB bezrobotnym przedstawiane były prace zarówno w kraju, jak i za granicą. - Oferty pracy dotyczą również zajęć za granicą m. in. w Holandii i w Niemczech - dodaje Ewa Micuda. - Zostały również zaprezentowane oferty pracy z sieci EURES dla osób, które chciałyby podjąć pracę w którymś z krajów Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Na Targach obecny był Prezydent Elbląga Jerzy Wilk, który objął to wydarzenie honorowym patronatem. - Dobrze wiemy, jak wysoki jest poziom bezrobocia, nie tylko w Elblągu, powiecie, ale w całej Polsce. Obecnie ten wskaźnik dla Elbląga nie jest optymistyczny ponieważ wynosi 17,3 % - mówił Jerzy Wilk. - Takie wydarzenia, jak Targi Pracy, stanowią pomost łączący poszukujących zatrudnienia z pracodawcami oraz szukających pomysłu na własny biznes z osobami posiadającymi doświadczenie w tej dziedzinie. Targi Pracy są najlepszą okazją do bezpośredniego kontaktu dla tych osób i podmiotów, szansą na znalezienie swojego miejsca na rynku pracy, rozpoczęcia działalności gospodarczej.

Jerzy Wilk podkreślał, jak ważne jest, by oferty pracy skierowane były do osób w różnym wieku. - Nie możemy zapominać o osobach bezrobotnych w wieku okołoemerytalnym - zaznaczał. - Należy tworzyć i promować ciekawe pomysły aktywizacji tych osób, przyczyniać się do większej aktywności zawodowej kobiet i mężczyzn po 50. roku życia. Samorząd elbląski jest otwarty na wspieranie tego rodzaju inicjatyw i chętnie będzie się angażował w budowanie relacji partnerskich z przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami na rzecz tworzenia miejsc pracy dla osób starszych. Targi Pracy gromadzą w jednym miejscu wszystkich zainteresowanych popytem i podażą na pracę. Jest to szybki, a zarazem prosty sposób na skomunikowanie się tych osób. Targi Pracy są też narzędziem niwelowania skutków bezrobocia w Elblągu. Mam nadzieję, że skutecznym narzędziem.

Targi Pracy, poza pomocą w poszukiwaniu pracy osobom bezrobotnym, są ukłonem w stronę młodzieży uczącej się. - Wśród wystawców mamy również przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych i szkół wyższych oraz jednostek szkolących, które z chęcią udzielą wszelkich informacji osobom zamierzającym kształcić się, podnosić lub zmieniać swoje kwalifikacje zawodowe - mówi Ewa Micuda.

Organizatorzy nie zapomnieli również o osobach niepełnosprawnych, którym Państwowa Inspekcja Pracy, Urząd Skarbowy i Zakład Ubezpieczeń Społecznych udzielały informacji w zakresie prawa pracy oraz przepisów podatkowych i ubezpieczeń społecznych.

Każdy z obecnych na Targach mógł skorzystać także z porady doradcy zawodowego, psychologa oraz uzyskać informacje z zakresu pośrednictwa pracy oraz z zakresu ekonomii społecznej.Materiał filmowy z tego wydarzenia opublikujemy na info.elblag.pl w poniedziałek, 21 października.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%66.7 %33.3


Galeria / Targi Pracy - październik 2013 ( zdjęć 36 )
Dodano: 2013-10-16 | fot. Monika Skowrońska
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ koles
  Czwartek, 17.10

  "Przybyłym do CSB bezrobotnym przedstawiane były prace" - weźcie tą analfabetkę nauczcie pisać. Jakie prace? Chyba oferty pracy, autorka była tam w ogóle?

 2. 2
  +9
  ~ Ksenia
  Czwartek, 17.10

  Do Pani na zdjęciu nr 7: jak się podaje rękę to należy wstać! Nie istotne czy Prezydentowi, czy koledze z działki. Jakieś minimum kultury!!!

 3. 3
  +15
  ~ oxx
  Czwartek, 17.10

  Jakim prawem! Do cho le ry , super sprawa, ale na przyszłość róbcie zdjęcia pracodawcom, stoiskom z ofertami pracy ! - a nie Bezrobotnym. Osoby przybywające, zapewne nie życzą sobie użyczania wizerunku. Chętnych zapewne byłoby więcej, gdyby nie media! i świadomość zaistnienia w sieci!

 4. 4
  +10
  ~ Nowa Prawica
  Czwartek, 17.10

  Te cale "targi" nie sa dla bezrobotnych, tylko dla urzedasow je obslugujacych - musza oni poudawac ze sa potrzebni

 5. 5
  +5
  ~ idzie nowe
  Czwartek, 17.10

  I sekretarz wizytował i nakreślił plany świetlanej przyszłości, przez liczne zebranych nareszcie szczęśliwych bezrobotnych został pożegnany owacją na stojąco. Wszyscy zachwalali sprawność i skuteczność elbląskiej wiloletniej etatowej specjalistki od bezrobotnych pani dyrektor Iwony R

 6. 6
  +9
  ~ LOL
  Czwartek, 17.10

  Heh ile mieszkańców ma Elblazkowo??? Ile jest bezrobotnych??? Targi Pracy 200 ofert haha to się nie powinno targami pracy nazywać tylko na przydrożnym plocie te oferty by się zmieściły pewnie większość za śmieszne pieniądze.

 7. 7
  +2
  ~ Obserwator
  Czwartek, 17.10

  Pan Prezydent również szukał pracy - zapewne wkrótce może zostać odwołany ze stanowiska w UM

 8. 8
  +7
  ~ noname
  Czwartek, 17.10

  jezeli te targi daly/zapewnily komus prace niech sie tutaj pochwali

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0520260334015