Czwartek, 24.09.2020, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Rozmowy Związkowców z Dyrekcją Szpitala Miejskiego w Elblągu nadal trwają

11.06.2013, 13:00:45 Rozmiar tekstu: A A A
Rozmowy Związkowców z Dyrekcją Szpitala Miejskiego w Elblągu nadal trwają
fot. archiwum redakcji

Wczoraj, o godzinie 13:00 rozpoczęły się, zapowiadane 5 czerwca, rozmowy związkowców Szpitala Miejskiego w Elblągu z dyrekcją. Nie przyniosły one jednak zamierzonych efektów, dlatego kolejny termin negocjacji, przewidziano na 20 czerwca, 3 dni przed wyborami. - Na dzień dzisiejszy trwają rozmowy osób wytypowanych do prowadzenia pertraktacji z Panią Dyrektor.– mówi Elżbieta Goryńska, z Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia.

Przypomnijmy, członkowie Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia, Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych oraz NSZZ Solidarność starają się o podwyżki dla personelu szpitala, pielęgniarek, położnych i techników. - Wolą załogi weszliśmy w spór zbiorowy – mówiła 5 czerwca, Elżbieta Goryńska.

Pracownicy przez 5 lat nie domagali sie podwyżek , premii i "trzynastek" wiedząc, że placówka jest zadłużona. Taka sytuacja, ich zdaniem dłużej nie może mieć miejsca. Podwyżek damagają się nie tylko członkowie związków zawodowych, ale także niezrzeszeni pracownicy, chodzi o dodatkowe 100 zł. do miesięcznej wypłaty.

Wczorajsze rozmowy nie doprowadziły jednak do rozwiązania sporu. - W związku z tym, że nie mamy Prezydenta ani Rady Miasta, wczorajsze rozmowy nie zakończyły się sukcesem. Decyzje Pani Dyrektor muszę być zaaprobowane przez zwierzchników, dlatego pewnych progów się nie przekroczy – mówi Elżbieta Goryńska.

Jak informowaliśmy wcześniej, w programie partii SLD znajduje się pomysł na Szpital Miejski. - Chcemy połączyć dwa szpitale, Miejski i były Wojskowy. To jedyne wyjście, aby uratować tę placówkę, która i tak przynosi straty – mówił podczas konferencji SLD zorganizowanej 7 czerwca, Janusz Nowak, Przewodniczący elbląskiego SLD. Zapytana o komentarz w tej sprawie, Elżbieta Goryńska nie chciała się wypowiadać.

Czas pokaże, jak w przedwyborczym ferworze, zakończą sie rozmowy Związków Zawodowych z Dyrekcją Szpitala Miejskiego.

Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ Dobra postać
  Wtorek, 11.06

  Liczę, że kiedy Beata Życzkowska z Elbląg+ zostanie Radną - zrobi porządek z tym bałaganem. Może nie sama, ale ma charakter więc zainicjuje dobry początek.

 2. 2
  +1
  ~ pisowskie metody
  Wtorek, 11.06

  PIS nakręca protesty i konflikty-ich kampania t kampania populistyczna i pełna nienawiści

 3. 3
  +2
  ~ połączone metody
  Wtorek, 11.06

  Szanowna Pani E. Goryńska, lepiej by było dla wszystkich, a szczególnie dla pracowników szpitala, by wzięła się Pani do roboty, a nie za knucie z aptekarzem i podjudzanie nas, bieganie do mediów itp. Wszystkie wiemy, że Pan z apteki od lat ma wielkie aspiracje zostać dyrektorem, a teraz najlepiej połączonych szpitali. Więc realizuje swój misterny plan. Głupich i naiwnych nie brakuje, więc wysadza szpital od środka. Teraz startuje z SLD, ale po szpitalu latał z listami PIS. A to ci cwaniak. SLD jak stawia na takich radnych to niech nie liczy na wygraną w wyborach. My jak się nie opamiętamy to się obudzimy z ręką w nocniku. Może kolejne referendum w Elblągu -kto chce dostać podwyżkę? To wstrętne mieć nas za idiotki, sterowane przez dyletanta.

 4. 4
  --1
  ~ zmartwiony
  Środa, 12.06

  połączone metody - podpisz się i wyjaśnij skąd jesteś, radny może sobie marzyć. Pisowcu

 5. 5
  +1
  ~ !!
  Środa, 12.06

  Jak to jest, że panie pielęgniarki nie dostają podwyżek od 6 lat, a lekarze systematycznie... tym razem dostali 30%!! To jest CHORE!!!

 6. 6
  0
  ~ Dobra rada
  Niedziela, 28.07

  Dużo dobrego w szpitalu zrobiła nowa Pani dyrektor (pełniąca obowiązki tymczasowo). Miedzy innymi szuka oszczędności redukując zbędne kontrakty lekarskie. I tak skutecznie zwolniła emeryta dr. Cylkowskiego - oszczędność miesięczna na wynagrodzeniu ok. 12000zł. Jednak nowa władza i pan Wróblewski nakazała Pani dyrektor ponownie zatrudnić emeryta na rok- z równie "GODNĄ" pensją miesięczną. Może zamiast zatrudniać i płacić ponownie komuś, kto ma emeryturę i tak szczerze mówiąc nic w szpitalu nie robił- nie operował, nie pełnił dyżurów itp. DAĆ te pieniądze pielęgniarkom. Po rozbici pensji dr. Cylkowskiego - "wyjdzie" chyba dokładnie te 100zł na pielęgniarkę-- a przecież o to walczą....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.