Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Dzieci z elbląskiego Domu Dziecka nakręciły Lip dub’a. To prawdopodobnie pierwszy taki film w Polsce!

03.04.2012, 08:30:58 Rozmiar tekstu: A A A
Dzieci z elbląskiego Domu Dziecka nakręciły Lip dub’a. To prawdopodobnie pierwszy taki film w Polsce!
Zdjęcie zrobione przez jednego z podopiecznych Domu Dziecka podczas kręcenia Lip Dub'a

Do tej pory Lip dub’y, czyli teledyski, w których uczestnicy śpiewają z playbacku i wykonują własną choreografię, kręcili uczniowie i studenci. Ten, który powstał niedawno w Elblągu jest wyjątkowy. 26 marca Lip dub’a nagrali wychowankowie Socjalizacyjnej Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Pod taką nazwą od dwóch lat działa elbląski Dom Dziecka.
 
 - Chcieliśmy pokazać Dom Dziecka inny od wyobrażeń wielu ludzi, a przy okazji zapewnić dzieciom dodatkową atrakcję – mówi Rafał Jaśniewski, wychowawca i jeden z pomysłodawców projektu. – Na co dzień ich życie toczy się między Domem a szkołą. Kręcenie Lip dub’a to jedna z ciekawszych rzeczy, w jakiej mogli wziąć tutaj udział.

Pomysł pojawił się w listopadzie tamtego roku. – Pokazaliśmy dzieciom nagrania Lip dub’ów  z polskich i zagranicznych uczelni  i zaproponowaliśmy im stworzenie czegoś podobnego u nas. Na początku byli nastawieni do tego pomysłu bardzo sceptycznie, nie wierzyli, że to może się udać. W lutym zaczęliśmy próby i okazało się, że dla wszystkich jest to dobra zabawa – opowiada Jaśniewski.

Lip dub’a kręcono na terenie całego Domu Dziecka do piosenki „Żyj” zespołu Enej.  – To żywy kawałek, utrzymany w klimacie ska, rocka i to chcieliśmy pokazać. Dzieci występują więc  w strojach rockowych, mają mocny makijaż, który robiły im uczennice z Medyka. Grają na prawdziwych instrumentach, których użyczyli nam sklep muzyczny Vidmuz, zespół Five of Green i klub Mjazzga. Oświetlenie zapewnił nam Teatr im. Aleksandra Sewruka, nagrywali Kreatywni.TV.  Było kolorowo i profesjonalnie – dodaje pomysłodawca akcji.

Radość dawał uczestnikom nie tylko taniec, śpiew i zabawa swoim wyglądem. – Podobało mi się, że możemy zrobić film, w którym pokażemy się ludziom  - mówi Daniel, który z okazji kręcenia Lip dub’a zagrał na trąbce.
W nagraniu wzięło udział w sumie trzydziestu wychowanków elbląskiego Domu Dziecka w wieku od 6 do 19 lat. W teledysku nie zobaczymy jednak ich wychowawców.  – Sam chciałbym przeżyć coś podobnego, ale to w końcu ma być ich projekt – wyjaśnia Jaśniewski.  

Lip dub nagrany w elbląskim Domu Dziecka ma szansę zostać pierwszym, który powstał w tego typu placówce. Dotąd kręceniem Lip dub’ów zajmowały się gimnazja, szkoły średnie, uczelnie wyższe.  – Cieszę się, że będziemy pierwsi – mówi Julia, która również występuje w teledysku. - Może w ten sposób zachęcimy inne Domy Dziecka do podejmowania takich inicjatyw. 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Lip dub’a z udziałem dzieci z elbląskiego Domu Dziecka będzie można obejrzeć w Internecie już 16 kwietnia.


Aleksandra Żyła

Oceń tekst:

Ocen: 10

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Ania
  Wtorek, 03.04

  Zarąbiasta sprawa;-) powodzenia, oby na You Tube były dziesiątki milionów (ba setki!) wyświetleń kochani ;-)

 2. 2
  +4
  ~ Homzik
  Wtorek, 03.04

  No ja z chęcią zakupię płytkę, i postaram się aby zakupili ją również motocyklistki i motocykliści.

 3. 3
  --6
  ~ fgh
  Wtorek, 03.04

  I po co ten cyrk.

 4. 4
  +2
  ~ Ola
  Wtorek, 03.04

  fgh jak ci coś nie pasuje to zmień kraj

 5. 5
  +1
  ~ Andrzej35
  Wtorek, 03.04

  FGH - W Cyrku są małpy, słonie, lwy, tygrysy, itp ... W Domu Dziecka są dzieci, i młodzież z pewnością lepsze niż Ty!!

 6. 6
  --1
  ~ klara
  Czwartek, 05.04

  no moze i fajne ale czemu to ma sluzyc???????????

 7. 7
  0
  ~ daniel paczkowski
  Czwartek, 10.05

  lip dub to fajna sprawa

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1416668891907