Poniedziałek, 11.12.2023, Imieniny: Waldemar, Damazy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Stacjonarne zapisy na biegi przełajowe

02.09.2023, 13:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Stacjonarne zapisy na biegi przełajowe

W nadchodzącą niedzielę, 3 września, Bażantarnia stanie się sercem wyjątkowych biegów, bowiem to właśnie tam odbędzie się trzecia edycja Mistrzostw Elbląga w Biegach Przełajowych. To wydarzenie ma wyjątkowy cel - wsparcie 3-letniego Huberta z Elbląga w jego procesie rehabilitacji. Każdy kto przeoczył zapisy online, będzie mógł dołączyć również na miejscu w biurze zawodów.


Hubert, to niezwykły mały bohater, który musi stawić czoła potylicznej przepuklinie mózgowej, heterotopii istoty szarej, małogłowiu w przebiegu wrodzonej wady mózgowia oraz hipoplazji nerwów wzrokowych. Jego walka z tymi wyzwaniami zasługuje na naszą wsparcie i solidarność. Każdy krok, jaki podejmiemy podczas tych biegów, będzie krokiem w kierunku poprawy życia tego niezwykłego chłopca.


Rozpoczęcie imprezy planowane jest od biegu dla dzieci i młodzieży w wieku od 0 do 16 lat. Dla nich przygotowano pięć różnych dystansów: 50, 100, 200, 300 i 400 metrów. W tych biegach nie będzie pomiaru czasu, a najważniejsze jest uczestnictwo i wspólna zabawa. Później rozpocznie się bieg dodatkowy na dystansie 5 km (jedna pętla trasy). Następnie na starcie ustawią się uczestnicy Biegu Głównego, tym razem na dystansie 10 km (dwie pętle po 5 km).


Na Biegu Głównym i Biegu Towarzyszącym na 5 km dostępne będą dwa punkty nawadniania. W obu biegach prowadzony będzie elektroniczny pomiar czasu, obsługiwany przez profesjonalną firmę pomiarową. Klasyfikacje w Biegu Głównym będą z podziałem na kobiety i mężczyzn, wraz z kategoriami wiekowymi. W Biegu Dodatkowym obowiązywać będzie tylko klasyfikacja generalna. Regulamin imprezy dostępny jest tutaj.


Biuro zawodów będzie się znajdowało w okolicach startu i mety na dużej polanie w Bażantarni, a jego otwarcie nastąpi o 8:30. W tym miejscu będzie można odebrać swoje pakiety startowe, a także zapisać się na biegi. Opłata startowa w Biegu Głównym wynosi 50 zł, Biegu Dodatkowym na 5 km 40 zł, Biegu dzieci i młodzieży 25 zł, ale istnieje możliwość wpłacenia większych kwot, które wesprą dzielnego Huberta.


Wszyscy uczestnicy każdego z biegów otrzymają medale. Pamiątkowe statuetki powędrują natomiast do trzech najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji generalnej Biegu Głównego, w jego poszczególnych kategoriach wiekowych oraz dla trzech najlepszych osób w Biegu Dodatkowym.


Organizatorem wydarzenia jest: Stowarzyszenie „Wystarczy jeden uśmiech” w Elblągu, a współorganizatorami są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Bartnicki Team Elbląg.


Program zawodów:


8.30 – otwarcie biura zawodów


10.00 – start Biegu dla dzieci i młodzieży


11.00 – start Biegu na 5 km


11.30 – wydawanie posiłków dla uczestników Biegu na 5 km


12.00 – start Biegu Głównego na 10 km


13.00 – wydawanie posiłków dla uczestników Biegu Głównego


13.30 – dekoracja zwycięzców w kategorii Open w Biegu na 5 km oraz w kategorii Open i kategoriach wiekowych Biegu Głównego.


14.00 – zakończenie imprezy.

 


Tekst i fot. MOSiR

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1110081672668