Poniedziałek, 10.08.2020, Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Tor żużlowy w Żurawcu (fotoreportaż)

29.07.2006, 13:49:20 Rozmiar tekstu: A A A
Tor żużlowy w Żurawcu (fotoreportaż)

Wczoraj w Żurawcu koło Elbląga oficjalnie otwarty został tor żużlowy. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Kazimierz Guzowski, właściciel pobliskiego zakładu meblowego i wielki miłośnik czarnego sportu.

- W tym sporcie zakochałem się kilka lat temu – mówi Kazimierz Guzowski. – Wielkim przeżyciem dla mnie była chwila, kiedy będąc w Gorzowie, dzięki pomocy moich znajomym udało mi się pojeździć motocyklem żużlowym na oryginalnym torze znajdującym się w tym mieście. Wracając do domu pomyślałem sobie, czemu mam tyle jeździć po kraju, tylko po to, żeby pojeździć na motocyklu? wybuduje podobny tor u siebie - dodaje.

- Prace nad budową toru trwały niecałe dwa lata. Jak już był na ukończeniu uznałem, że nie chcę ażeby służył on tylko dla mnie, lecz także dla dzieci z okolicznych miejscowości. Umówiłem się z Bogusiem Nowakiem, trenerem z Gorzowa, że pomoże przy treningach, zakupiliśmy dwa minimotocykle oraz dwa duże motocykle i tak się zaczęło – opowiada Guzowski.

Tor ma 270 metrów, jest utwardzony i posiada wyprofilowane łuki. W ciągu kolejnych dwóch lat właściciel chce, żeby tor spełniał wszelkie uprawnienie PZM i FIM-u, które pozwolą na rozgrywanie oficjalnych zawodów mini żużla dzieci z całego kraju. Żeby spełnić te wymagania potrzebne jest zbudowanie band, parku maszyn i zaplecza sanitarnego. – Jestem przekonany, że to nam się uda, choć chciałbym żeby ktoś mi pomógł, bo nie ukrywam jest to kosztowa rzecz - przyznaje Guzowski.

Obecnie w sekcji młodzików jeździ dziesięciu chłopców w wieku od 9 do 14 lat, głównie z Żurawca i okolicznych wiosek. Korzystanie z toru jest bezpłatne. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Młodych zawodników trenuje Bogusław Nowak, były zawodnik Stali Gorzów, wielokrotny medalista  mistrzostw Polski, twórca mini-speedwaya w Polsce.

Fot. Adam Wołosz


Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Otwarcie toru żużlowego w Żurawcu ( zdjęć 29 )
Dodano: 2006-07-29 | fot. Adam Wołosz
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Dżony kalesony
  Wtorek, 01.08

  I po h.j nam ten tor? Na Olimpię trzeba było dać kasę!

 2. 2
  0
  ~ Elblążanka
  Środa, 02.08

  Hej!!! Dżony kalesony...jak będziesz miała trochę gotówki i jakiś pomysł na urozmaicenie czasu dla elbąskiej młodzieży i nie tylko, to....przekaż tą gotówkę na Olimpie, wybacz ale nie Tobie osądzać jest na co ktoś wydaje swoje prywatne i ciężko zarobione pieniążki, a i tak trzeba się cieszyć, że ktoś wyszedł z taką inicjatywą bo na nasze władze to chyba jeszcze długo, długo nie będzie można liczyć?:(((Pozdrawiam.

 3. 3
  0
  ~ Elblążanka
  Środa, 02.08

  Dżony kalesony....oczywiście wiem, że nie jesteś kobietą...a to "miała" to zwykłe przeoczenie....

 4. 4
  0
  ~ Karol
  Środa, 09.08

  Mam na imię Karol Binkowski mam 10 lat jestem fanatykiem tego sportu. Jeżcże na mini żużlu i myśle że to dobrze żewybudowali ten stadion. Może odbędom się kiedys na nim mistrzostwa świata na mini żużlu. Wtedy postaram się przyjechać.

 5. 5
  0
  ~ JóZIO
  Czwartek, 20.12

  Mam na imię Natalka uwielbiam ten sport.Ale dotychczas mogłam go tylko oglądać w telewizji,moim marzeniem jest uczestniczenie w takich zawodach.Tor żużlowy w Żurawcu miałam szczęście ujrzeć z bliska ale nie miałam tego szczęścia aby sie na nim przejechać nad czym do dnia dzisiejszego ubolewam.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.