Piątek, 20.05.2022, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2021/2022

Piłka Nożna

»   II liga

»   IV liga

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

VII Bieg Niepodległości już za miesiąc

12.10.2021, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
VII Bieg Niepodległości już za miesiąc
Fot. MOSiR Elbląg

Trwają przygotowania do drugiej imprezy biegowej w roku, przygotowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. W dzień naszego narodowego święta już po raz siódmy będziemy podziwiać licznych uczestników Biegu Niepodległości. A że do startu został równy miesiąc, warto już się zapisać i szlifować swoją formę.

Bieg Niepodległości to druga tak duża impreza biegowa w naszym mieście. Podczas tych zawodów w aktywny sposób świętujemy odzyskanie przez nasz kraj wolności. Sportowcy z biało-czerwonymi emblematami na swoich strojach, biegnący ulicami, które przystrojone są flagami, od lat wpisują się w czasie obchodów w krajobraz miasta. Rywalizacja ta jest także piękną manifestacją patriotyzmu uczestników i kibiców zgromadzonych przy trasie.

Wszyscy uczestnicy Biegu Głównego na 10 km oraz Sztafety pobiegną ulicami: Wodną, Wałową, Stoczniową, Królewiecką, Pocztową, Armii Krajowej, 12 Lutego, Hetmańską, Tysiąclecia, Rycerską, Wigilijną, Zamkową, Wapienną, Bulwarem Zygmunta Augusta, a meta będzie znajdować się także przy ul. Wodnej (1 pętla). Start o godz. 13.30. Natomiast Mały Bieg Niepodległości wystartuje o godz. 11 na 6 dystansach: 50, 100, 200, 300, 400 i 500 m. Dzieci pobiegną ulicami: Wodną i Bulwarem Zygmunta Augusta. 

W Biegu Głównym obowiązuje limit 500 uczestników (w limicie tym nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19). W Małym Biegu limit najmłodszych biegaczy także wynosi 500 zawodników i zawodniczek. Wpisowe w biegu dorosłych to 50 zł od osoby za pakiet startowy, natomiast w biegu dzieci opłata wynosi 20 zł. Na stronie z zapisami istnieje możliwość zakupu koszulek technicznych w rozmiarach od S do XXL. Koszulki dziecięce można zamówić mailowo na adres: imprezy@mosir.elblag.eu z podaniem rozmiaru (104, 110, 120, 130, 140, 150, 160 cm). Koszt zakupu koszulki wynosi 25 zł.

Zgłoszenia do VII Elbląskiego Biegu Niepodległości na 10 km, Sztafet oraz Małego Biegu Niepodległości będą przyjmowane jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej elektronicznezapisy.pl do dnia 07.11.2021 r. do godz. 23:59. Po tym terminie dopisanie się do listy startowej nie będzie możliwe. Koszulki można natomiast zamówić do 31.10.2021 r. Regulamin dostępny jest na stronie z zapisami.

Sponsorem głównym VII Biegu Niepodległości jest WAITW – firma spawalnicza i biuro pracy. Organizatorami Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy objął Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski.


Tekst i fot. MOSiR
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Black
  Wtorek, 12.10

  A aczego Wroblewski z aczyzykiem i prowydnykiem Konertem, nie zorganizują biegu imienia Romana Szuchewycza? Przecież według całej tej trójcy, to był Heroj niezłomny i przyjaciel Polaków. Więc do dzieła.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0985500812531