Sobota, 31.10.2020, Imieniny: Łukasza, Urbana, Augusta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2020/2021

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka Ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Mistrzostwa Polski Masters w kajakarstwie

15.09.2020, 11:14:21 Rozmiar tekstu: A A A
Mistrzostwa Polski Masters w kajakarstwie

W dniach 12-13 września w Wałczu odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w kajakarstwie, czyli zawody dla osób powyżej 35 roku życia. W imprezie uczestniczyli mieszkańcy Elbląga, którzy zaznaczyli swoją obecność zdobywając wielokrotnie  tytuły Mistrzów Polski.

 

Na szczególną uwagę zasługuje Pani Jadwiga Nienałtowska, która startuje w kategorii wiekowej powyżej 70 lat i uzyskuje wiele sukcesów. Jest swego rodzaju „maskotką zawodów”. Wszyscy pozazdroszczą jej witalności i radości z uczestniczenia w zawodach. Na uwagę zasługuje fakt, że nigdy nie była wyczynowym zawodnikiem a mimo to dzięki systematycznym treningom podniosła swój poziom sportowy na tyle  aby rywalizować z byłymi sportowcami i wygrywać z nimi. W swojej kategorii wiekowej 70+ zajęła I miejsce w wyścigu K-1 200m i K-2 1.000m wspólnie z Januszem Błasiak. Poza tym w parze z Iwoną Kreczman w młodszej kategorii wiekowej 60+ dwukrotnie triumfowała w wyścigach K-2 na dystansie 200m i 1.000m. Indywidualnie pani Iwona triumfowała w swojej kategorii wiekowej w wyścigu K-1 200m.


Na uwagę zasługuje także Maciej Kurbiel, który pierwszy raz startował w tej imprezie, ale doskonale wpasował się do zespołu i  w wyścigu K-4 1.000m mężczyzn w kategorii 50+ wspólnie z Tadeuszem Wieprzkowskim, Mirosławem Kreczman i Ryszardem Białkowskim wywalczył  I miejsce.. od 3 lat osada z Elbląga jest niezwyciężona.
Na wyróżnienie zasługuje Ryszard Białkowski, który po niezwykle zaciętej rywalizacji wywalczył III miejsce w wyścigu K-1 200m, jest to jego pierwszy medal w rywalizacji na kajaku jednoosobowym.


Dużym sukcesem było zwycięstwo osady K-2 w składzie Tadeusz Wieprzkowski – Mirosław Kreczman, którzy w wyścigu K-2 200m w kategorii 50+ zdecydowanie zwyciężyli w rywalizacji w byłymi medalistami Mistrzostw Świata i uczestnikami Igrzysk Olimpijskich.


Mistrzostwa Polski Masters są jedyną imprezą na której odbywają się wyścigi K-4 MIXT (2 mężczyzn i 2 kobiety). Także w tej rywalizacji mieszkańcy Elbląga okazali się najlepsi w wyścigu na dystansie 1.000m zwyciężyli Jadwiga Nienałtowska, Iwona Kreczman, Ryszard Białkowski, Mirosław Kreczman. Na dystansie 200m zwyciężyli Róża Banasik, Anna Nawrocka, Mirosław Kreczman, Tadeusz Wieprzkowski.

Do  pełni szczęścia brakuje nam „młodych weteranów”. Zachęcamy wszystkich byłych zawodników oraz sympatyków kajakarstwa do kontaktu w celu rozpoczęcia treningów. Jak wiadomo systematyczny wysiłek poprawia stan zdrowia. Zbliża się sezon jesienno zimowy w czasie którego zajęcia odbywają się w obiekcie sportowym MOSiR przy ul Radomskiej 5. Grupą jest zorganizowana przy klubie młodzieżowym PKS Korona Elbląg. Kontakt przez stronę internetową www.pkskoronaelbląg.

 

Informacja nadesłana

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97720909118652