Poniedziałek, 30.03.2020, Imieniny: Amelia, Leonard, Dobromir
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Jazda synchroniczna na lodowisku Helena

17.01.2020, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jazda synchroniczna na lodowisku Helena


W piątek, 17 stycznia, na krytym lodowisku Helena trenować będą łyżwiarze synchroniczni z różnych stron świata przed zbliżającymi się międzynarodowymi zawodami, które odbędą się w Gdańsku. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć taneczne układy jazdy synchronicznej na łyżwach.

 

W najbliższy weekend (18 i 19 stycznia) w Gdańsku w Hali Olivia odbędą się IV Międzynarodowe Zawody w Łyżwiarstwie Synchronicznym Hevelius Cup 2020.

 – W turnieju wezmą udział aż 52 drużyny z 10 krajów z całego świata, około 1000 zawodników w różnych kategoriach wiekowych, a wśród nich dwa seniorskie zespoły z tytułem mistrza świata. W weekend będzie można również zobaczyć reprezentantów Polski, wystartuje między innymi kadra narodowa – mówi Agnieszka Filipowicz, prezes i trener w klubie SKF Iceskater. – Kilkukrotnie  gościliśmy już na zgrupowaniach na lodowisku Helena i chętnie na nie wracamy. Lód jest bardzo dobrej jakości. Jest to świetne miejsce zarówno na treningi, jak i na zawody.

Ale zanim zaczną się Międzynarodowe Zawody w Gdańsku, w piątek, 17 stycznia, na elbląskim lodowisku trenowali będą łyżwiarze z Finlandii, Niemiec, Australii, Francji i Szwajcarii. Zespoły będą miały tu próby generalne przed startem w weekendowym konkursie.

 

– Jest to niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć profesjonalnych łyżwiarzy synchronicznych z różnych krajów – mówi Natalia Szrama, specjalista ds. marketingu i reklamy MOSiR. – Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników jazdy na łyżwach. Wejście jest bezpłatne.

 

W związku z treningami w piątek, 17 stycznia, odwołana jest ogólnodostępna ślizgawka o godz. 18.00, natomiast o godz. 19.00 sesja odbędzie się.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.