Sobota, 25.09.2021, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2021/2022

Piłka Nożna

»   II liga

»   IV liga

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Strefa Kibica w Elblągu – hit czy kit? Zapytaliśmy radnych

07.05.2018, 07:00:33 Rozmiar tekstu: A A A
Strefa Kibica w Elblągu – hit czy kit? Zapytaliśmy radnych
Fot. Archiwum redakcji
Od 14 czerwca do 15 lipca w Rosji zostaną rozegrane XXI Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Z tej okazji, aby umilić czas wszystkim elbląskim kibicom i turystom, na Lodowisku „Helena” przy ul. Karowej, ma zostać otwarta Strefa Kibica.  Co na ten temat sądzą radni z Klubu Platformy Obywatelskiej?

Michał Missan

Chciałbym przypomnieć, że wraz z Robertem Turlejem wnioskowaliśmy o Strefę Kibica do pana Prezydenta. Uważam, że to bardzo fajne przedsięwzięcie, które sprawdziło się podczas Euro 2012. Oczywiście wymaga nakładu organizacyjnego i finansowego, ale myślę, że to bardzo fajna inicjatywa i cieszę się, że będzie.

Antoni Czyżyk
 

Myślę, że jest to świetne wydarzenie integracyjne, bo jednak cały świat będzie żył Mistrzostwami Świata. W planie Strefy Kibica będzie także Strefa Kibica skierowana do najmłodszych. To świetny pomysł, bo pozwolimy w spokoju osobom dorosłym pasjonować się meczami, a z kolei dzieci będą miały swoje integracyjne, rekreacyjne, edukacyjne działania. Elbląg może być takim miejscem, do którego dotrzeć mogą osoby, które nie znają specyfiki przemieszczania się do Obwodu Kaliningradzkiego czy do Rosji. Właśnie Elbląg może być takim miejscem, w którym integracja z przyjezdnymi kibicami będzie pozytywnym aspektem. Możemy także pokazać im, ale również elblążanom, że możemy bawić się świetnie, kibicować Polakom, ale także widzieć magię piłki nożnej w wykonaniu innych świetnych zespołów.

Piotr Derlukiewicz


Jeżeli to byłoby naprawdę ciekawie zrealizowane, to wydaje mi się, że może być ona odwiedzana nie tylko przez elblążan, ale także przez mieszkańców okolicznych miast, w których tych stref nie będzie. Sam jestem kibicem i z wieloma kibicami rozmawiam. Nie ma aż tak wielu chętnych, aby pojechać do Kaliningradu. A więc Elbląg, który jest tak blisko tego miejsca, mógłby na tym dużo zyskać. Ale też należy coś od siebie zaproponować. Chociażby porządne miejsca noclegowe w rozsądnych cenach. Wiemy, że miejsca noclegowe w Królewcu ciągle drożeją. Jeżeli moglibyśmy wydać na noc w hotelu w Elblągu np. 200 zł, a w np. Królewcu 2000 zł, to dość racjonalne jest, że chciałoby się skorzystać z noclegu w naszym mieście. Gdybym miał bilet na mecz, w takiej sytuacji wybrałbym Elbląg, a tam pojechał i po meczu zaraz wrócił tutaj, żeby się bawić. Strefa Kibica powinna ludziom takie rozwiązanie umożliwić.

Robert Turlej


Jest to działanie skierowane do mieszkańców, ale również turyści skorzystają ze Strefy Kibica. Wielokrotnie mieszkańcy podkreślali też, że w mieście mało się dzieje. Takim wydarzeniem, jak Mistrzostwa, będzie żyło większość ludzi. Streafa Kibica to jest ukłon przede wszystkim w stronę mieszkańców. Możemy wspólnie zadbać o dodatkowe atrakcje dla dzieci, młodzieży czy osób dorosłych. Uważam, że taka Strefa Kibica jest dobrym rozwiązaniem. To jest dodatkowa atrakcja dla mieszkańców, która wzbogaci wydarzenia kulturalno-sportowe.
 
Małgorzata Adamowicz
 

Popieram taką inicjatywę, która będzie jednoczyć wszystkich kibiców.  Byłaby atrakcyjna, gdyby okazała się dużą strefą. Szczególnie jest to ważne dla kibiców.
Wojciech Karpiński

Strefa Kibica byłaby wspaniałym miejscem, w którym można by szukać więzi między elblążanami i nie tylko. Osobiście oglądam mecze, ale korzystam z telewizji.

Irena Sokołowska


 

Strefa Kibica jest jak najbardziej potrzebna. Nasze miasto żyje piłką – mamy kluby sportowe, otwieramy szkołę sportową z klasą piłki nożnej. Na spotkaniu Komisji Promocji zostały przedstawione pomysły na temat tego, jak zostanie nasze miasto rozreklamowane w Kaliningradzie i okolicach. Z tym wszystkim wiążą się jednak pewne kwoty. Osobiście jestem jak najbardziej za taką Strefą Kibica.
 
 
Rozmawiała Justyna Grzesiowska
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ co jeszcze?
  Poniedziałek, 07.05

  w ZWIĄZKU Z MSZAMI W WATYKANIE RÓWNIEŻ PROPONUJE ODPOWIEDNIA STREFĘ NA PLACU KATEDRALNYM

 2. 2
  +7
  ~ jurek w.
  Poniedziałek, 07.05

  Antoni Czyżyk "Myślę, że jest to świetne wydarzenie integracyjne, bo jednak cały świat będzie żył Mistrzostwami Świata" Panie radny Rzymianie mówili "chleba i igrzysk" a pospólstwo będzie spokojne i będzie można nim manipulować. Kogo obchodzi kopanie piłki ?!!

 3. 3
  +9
  ~ wist
  Poniedziałek, 07.05

  Strefa kibica - tak, ale nie w pomieszczeniu zamkniętym /lodowisko/. Kto to wymyślił ten nie zna realiów bycia kibicem piłki nożnej. No chyba raz a może dwa byli "bliźniacy" na meczu Olimpii / w którym to nasi przegrali 0:5 z ŁKS/.

 4. 4
  +10
  ~ turban
  Poniedziałek, 07.05

  to juz sie robi nudne ciagle te same zaklamane zacietrzewione geby! ciagle ci sami nieudacznicy ktorzy powinni byc sila wyrzuceni z polityki. ja juz na ich widok doslownie zygam zygam zygam zygam!!!

 5. 5
  +7
  ~ Szkło kontaktowe
  Poniedziałek, 07.05

  Pan Noszowy, Tancerz, Prekursor pierwszego znaku dla kobiet ciężarnych, Specjalistka "ds. zdrowia", Gitarzysta z MDKu i paru innych fachowców do wszystkiego i do niczego... Szkoda słów.

 6. 6
  +6
  ~ bandzior
  Poniedziałek, 07.05

  wybory ido

 7. 7
  +1
  ~ vvbv
  Poniedziałek, 07.05

  Na Facebook"u powstała grupa : Zjednoczony Elbląg. Zapraszam do dyskusji na tematy związane z naszym miastem i wspólnego zmieniania go na lepsze.

 8. 8
  +1
  ~ vvbv
  Poniedziałek, 07.05

  Na Facebook"u powstała grupa : Zjednoczony Elbląg. Zapraszam do dyskusji na tematy związane z naszym miastem i wspólnego zmieniania go na lepsze.

 9. 9
  +3
  ~ jan-49
  Wtorek, 08.05

  przed wyborami nie powiedza ze nie przytakna wszystko i na wszystko beda sie zgadzac nie wazne jaka partie reprezentuja najwazniejsze to koryto i żlob aby sie tylko zalapac a po wyborach zmienia zdanie i dlatego nalezy wymienic wszystkich radnych a co do strefy kibica to nie jest najwazniejsze bo podobno na nic nie ma kasy kazdy ma telewizor i jak chce niech sobie oglada

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.