Piątek, 29.03.2024, Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Dziesięć strzelonych bramek i zero straconych. Concordia gromi w sparingu Błękitnych (zobacz wszystkie gole)

16.02.2018, 15:00:27 Rozmiar tekstu: A A A

Rośnie forma piłkarzy Concordii Elbląg przed rundą wiosenną IV ligi. Pomarańczowo-czarni w swoim siódmym sparingu odnieśli trzecie zwycięstwo. Tym razem podopieczni trenera Łukasza Nadolnego rozgromili na boisku przy ul. Skrzydlatej Błękitnych Stare Pole 10:0. Łupem bramkowym w tym spotkaniu podzielili się: Jakub Konieczki (3 gole), Dominik Domagała, Marcin Misiak, Marcin Sawicki, Mateusz Suchecki, Dawid Załucki, Mariusz Pelc i Marcin Michnowski.

Szkoleniowiec Concordii w czwartkowym meczu miał do dyspozycji szeroką kadrę zawodników. Zabrakło jedynie narzekających na drobne urazy Adriana Kostrzewskiego i Pawła Rogoza oraz kontuzjowanego od dłuższego czasu Kuby Szymanowskiego. Tym razem w elbląskim zespole testowanych było kolejnych dwóch nowych zawodników. Oprócz sprawdzanych już wcześniej Dominika Domagały i Bartłomieja Gruszewskiego (obaj Żuławy Nowy Dwór Gdański) oraz Marcina Michnowskiego (Błękitni Stare Pole), trener Łukasz Nadolny przyglądał się grze dwóm 20-letnim ofensywnym piłkarzom: pomocnikowi Marcinowi Misiakowi (ostatnio trzecioligowy Cosmos Nowotaniec) oraz napastnikowi Mateuszowi Sucheckiemu (Żuławy Nowy Dwór Gdański). Obaj strzelili w tym meczu po bramce i zaprezentowali się na tyle dobrze, że zagrają w kolejnym sparingu Concordii.

Pojedynek z występującymi w pomorskiej klasie okręgowej Błękitnymi był jednostronnym widowiskiem. Gra toczyła się praktycznie do jednej bramki. Concordia objęła prowadzenie już w 5 minucie, gdy po zagraniu Sebastiana Tomczuka do siatki trafił Dominik Domagała. Kolejne trzy trafienia padły w odstępie zaledwie dziesięciu minut. Najpierw na 2:0 podwyższył w 23 minucie testowany Marcin Misiak, następnie w sytuacji sam na sam bramkarza Błękitnych Krzysztofa Hyza pokonał Marcin Sawicki, a strzelanie w pierwszej połowie zakończył Mateusz Suchecki, który z bliska wpakował piłkę do pustej bramki. Kolejne sześć bramek padło po przerwie. Najpierw w 58 minucie rezultat podwyższył Dawid Załucki, który dobił piłkę do pustej bramki po obronionym strzale Mariusza Pelca. Szóstego gola zdobył w 68 minucie Mariusz Pelc, który wygrał pojedynek sam na sam z golkiperem. Ostatnie cztery gole padły w końcowych dziesięciu minutach. Niesamowitą skutecznością w tym czasie wykazał się zaledwie 17-letni Jakub Konieczki, który popisał się klasycznym hat-trickiem. Bramkę dołożył także Marcin Michnowski i Concordia rozgromiła Błękitnych 10:0.

Dziś skuteczność nam dopisywała. Cieszy to, że zespół z meczu na mecz gra coraz lepiej i drużyna zgrywa się ze sobą. Kolejni testowani dziś dwaj gracze zaprezentowali się bardzo dobrze i będziemy chcieli przyjrzeć im się na tle lepszego rywala. W sobotę boisko zweryfikuje jak wyglądamy przeciwko silniejszej drużynie, jaką jest Huragan Morąg. Sparing ten pokaże również czego nam jeszcze brakuje i co jeszcze musimy poprawić

– powiedział po meczu trener Concordii Łukasz Nadolny.

Concordia Elbląg – Błękitni Stare Pole 10:0 (4:0)
Bramki: 1:0 Domagała (5'), 2:0 Misiak (23'), 3:0 Sawicki (29'), 4:0 Suchecki (33'), 5:0 Załucki (58'), 6:0 M. Pelc (68'), 7:0 Konieczki (79'), 8:0 Michnowski (85'), 9:0 Konieczki (89'), 10:0 Konieczki (90').

Concordia: Gruszewski – Lubiejewski (46' K. Kruk), Edil (46' Laskowski), Lewandowski (46' Kozak), Tomczuk (46' Komuniewski), Ciesielski, P. Pelc (46' M. Pelc), Domagała (46' Michnowski), Misiak (60' Łojeczko), Sawicki (46' Załucki), Suchecki (46' Konieczki).

W kolejnym meczu sparingowym Concordia zmierzy się z trzecioligowym Huraganem Morąg. Spotkanie obędzie się w sobotę, 17 lutego o godz. 12:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej.