Sobota, 4.05.2024, Imieniny: Florian, Malwina, Monika

Remis Concordii w pierwszym sparingu. W zespole testowany m.in. Japończyk

25.01.2018, 14:30:28 Rozmiar tekstu: A A A

W swoim pierwszym sparingu w przerwie zimowej piłkarze Concordii Elbląg zremisowali 2:2 z Żuławami Nowy Dwór Gdański. Bramki dla pomarańczowo-czarnych w tym spotkaniu zdobywali: Paweł Rogoz i Jakub Konieczki. W środowym meczu rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Skrzydlatej, w elbląskim zespole testowano sześciu zawodników, w tym pomocnika z Japonii. Szansę gry dostali również utalentowani juniorzy Concordii.

Od wznowienia przez Concordię treningów, z kadrą elbląskiego czwartoligowca trenuje pięciu przymierzanych do zespołu zawodników. Wśród nich są m.in. 29-letni bramkarz Marcin Wolski (Błękitni Orneta), 25-letni pomocnik Sebastian Wiśniewski (Zalew Frombork), 22-letni pomocnik Dominik Domagała (Żuławy NDG) oraz 22-letni obrońca Paweł Rogoz (Grom Nowy Staw). W pierwszym sparingu z Żuławami, z dobrej strony pokazał się zwłaszcza ten ostatni. Grający na pozycji stopera wychowanek elbląskiej Olimpii otworzył wynik środowego pojedynku w 23 minucie. Wystarczyło jednak kolejnych dziesięć minut, by goście doprowadzili do remisu. Stało się tak, po rzucie rożnym i strzale głową kapitana Żuław Karola Szweca.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawiło się dziewięciu nowych piłkarzy, w tym testowany 23-letni japoński pomocnik Hiroaki Shimakura, który występował ostatnio w USA. Niezgrany ze sobą zespół szybko stracił drugą bramkę, po tym jak na listę strzelców wpisał się Patryk Szramka. Concordia dążyła jednak do wyrównania i ta szuka udała jej się w 81 minucie. Wówczas po dośrodkowaniu z prawej strony piłka trafiła pod nogi Jakuba Konieczki, który trafił do pustej bramki.

Przeciwko Żuławom szansę gry dostali wyróżniający się juniorzy elbląskiego zespołu: Jakub Komuniewski, Kuba Kruk, Karol Kruk, Wojciech Łojeczko i Jakub Konieczki. W sparingu nie mogli natomiast zagrać kontuzjowani: Kuba Szymanowski i Dawid Załucki oraz przebywający jeszcze w Brazylii Edil de Souza Barros, który wróci do klubu na początku lutego.

Ten sparing był dla nas dobrą jednostką treningową – podsumował środowy mecz trener Concordii Łukasz Nadolny. - Widać było po chłopakach, że mają już trochę w nogach. Zauważalny był również brak dokładności i zgrania. Nie oszukujmy się jednak, że zespół budujemy praktycznie na nowo. W tym meczu testowaliśmy sześciu zawodników, do tego grało 5 juniorów, w tym dwóch 15-latków. Mając to na względzie sparing uważam do udanych. Po tym meczu będziemy chcieli dopiąć pierwsze dwa transfery. Pozostałym zawodnikom testowanym, nadal będziemy się przyglądać

– powiedział szkoleniowiec pomarańczowo-czarnych.

Concordia Elbląg – Żuławy Nowy Dwór Gdański 2:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Paweł Rogoz (23'), 1:1 Karol Szwec (33'), 1:2 Patryk Szramka (52'), 2:2 Jakub Konieczki (81')

Concordia: (I połowa) Adrian Kostrzewski – Sebastian Lubiejewski, Paweł Rogoz, Daniel Ciesielski, Jakub Komuniewski, Michał Lewandowski, Karol Kruk, Dominik Domagała, Damian Kozak, Sebastian Tomczuk, zawodnik testowany.
(II połowa) Marcin Wolski – Sebastian Wiśniewski, Łukasz Laskowski, Paweł Rogoz, Kuba Kruk, Paweł Pelc, Karol Kruk, Hiroaki Shimakura, Mariusz Pelc, zawodnik testowany (60' Wojciech Łojeczko), Jakub Konieczki.

Drugi mecz sparingowy Concordia rozegra w najbliższą sobotę, 27 stycznia z Powiślem Dzierzgoń. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej.