Piątek, 19.04.2024, Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Wyjazdowa porażka Concordii z liderem IV ligi

07.10.2017, 19:33:09 Rozmiar tekstu: A A A

Przewodzący stawce czwartoligowców Znicz Biała Piska okazał się za mocny. W meczu 10 kolejki IV ligi piłkarze Concordii Elbląg ulegli na wyjeździe liderowi tabeli 1:3. Jedyne trafienie dla elblążan zanotował Kuba Szymanowski, który tuż przed przerwą doprowadził do remisu 1:1. W drugiej części meczu skuteczniejsi byli gospodarze i zdobywając dwie kolejne bramki zainkasowali komplet punktów.

Znicz to jedna z dwóch drużyn, która w tym sezonie jeszcze nie przegrała żadnemu ligowego meczu. Nie dziwi więc fakt, że zespół z Białej Piskiej zajmuje pierwsze miejsce w tabeli IV ligi i jest jednym z faworytów do awansu. Swoje aspiracje do gry w wyższej lidze zawodnicy Znicza potwierdzili w spotkaniu z Concordią. Gospodarze bardzo szybko, bo już w 4 minucie objęli prowadzenie, po tym jak niepewne zachowanie bramkarza Damiana Kostrzewskiego wykorzystał Paweł Kossyk, który po zagraniu Marcina Denerta z bliska wpakował piłkę do siatki. Elblążanie zdołali wyrównać tuż przed przerwą. W 45 minucie bramkę do szatni zdobył Kuba Szymanowski, który pokonał golkipera Znicza strzałem z około 20 metrów.

W drugiej połowie Znicz był częściej przy piłce i częściej atakował. Na efekty takiej gry długo nie trzeba było czekać. W 56 minucie po stracie piłki przez Szymanowskiego gospodarze wyprowadzili kontrę, którą wykończył strzałem z kilku metrów Paweł Dymiński. W 75 minucie trener Krzysztof Machiński wprowadził na boisku dwóch ofensywnych graczy: Mariusza Pelca i Kamila Kuczkowskiego. Już dwie minuty później drugi z nich wpisał się na listę strzelców. Popularny „Kuczek” nie miał jednak powodów do zadowolenia, bo trafił do własnej bramki. W niegroźnej sytuacji pomocnik Concordii zagrał do własnego bramkarza, a ten fatalnie skiksował i piłka wpadła do siatki. Tym samym trzy punkty zostały w Białej Piskiej.

Znicz Biała Piska – Concordia Elbląg 3:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Kossyk (4'), 1:1 Szymanowski (45'), 2:1 Dymiński (56'), 3:1 Kuczkowski (77'-sam.)

Concordia: Kostrzewski – Kozak, Lewandowski, Edil, Tomczuk, Łazaj (75' M. Pelc), Watanabe, Pietroń (85' Lubiejewski), Kuss, Szymanowski (75' Kuczkowski), Bejuk.

Żółte kartki: Kuss, Szymanowski (Concordia), Jaremkiewicz (Znicz)
Sędziował: Paweł Jarguz

W kolejnym meczu Concordia zmierzy się w niedzielę (15 października) u siebie z Błękitnymi Orneta. Początek spotkania na stadionie przy ul. Krakusa o godz. 13.00