Wtorek, 16.04.2024, Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Przełamanie Concordii. Elblążanie pokonali przy Agrykola Zatokę Braniewo

17.09.2017, 14:50:46 Rozmiar tekstu: A A A

W meczu 7 kolejki IV ligi Concordia Elbląg pokonała na stadionie przy Agrykola Zatokę Braniewo 3:1. Pomarańczowo-czarni przegrywali od 23 minuty po bramce Rafała Jakimczuka. Jeszcze przed przerwą po trafieniu Mariusza Pelca doprowadzili do remisu. Przez większą część drugiej połowy elblążanie musieli radzić sobie w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył M. Pelc. Mimo to piłkarze Concordii potrafili odmienić losy meczu i po bramkach Tomasza Bejuka i Michała Pietronia zdobyli 3 punkty.

W tym sezonie na Concordii ciążyła „klątwa outsiderów”. Zawodnicy z Krakusa dwukrotnie mierzyli się na wyjazdach z drużynami, które w danym momencie zajmowały ostatnie miejsce w tabeli i dwukrotnie przegrywali. Tym razem w spotkaniu 7 kolejki do Elbląga przyjechała ostatnia w IV lidze Zatoka Braniewo. Zespół prowadzony przez trenera Tomasza Klimczka pokazał się w sobotę z dobrej strony i przy odrobinie szczęścia mógł sprawić dużą niespodziankę.

Goście już w 16 minucie mogli prowadzić 1:0, ale mocne uderzenie Piotra Lewandowskiego z pola karnego świetnie wybronił Adrian Kostrzewski. Concordia odpowiedziała akcją Łukasza Laskowskiego, który zagrał bardzo groźnie wzdłuż bramki, ale nadbiegający Mariusz Pelc i Kacper Łazaj minęli się z nią o centymetry. Zatoka grała jak równy z równym i w 22 minucie znów zakotłowało się pod elbląską bramką. Tym razem strzelał Daniel Komorowski, strzał obronił Kostrzewski, ale piłka znów wróciła w pole karne i po ogromnym zamieszaniu i uderzeniu jednego z zawodników z Braniewa trafiła w słupek. Minutę później braniewianie egzekwowali rzut rożny. Bogdan Wieliczko zagrał z prawej strony wzdłuż bramki, a piłkę z najbliższej odległości wpakował do bramki Rafał Jakimczuk i goście prowadzili 1:0. Concordia starała się szybko doprowadzić do remisu. Ta sztuka udała się gospodarzom w 33 minucie. Tomasz Bejuk wypuścił na czystą pozycję Mariusza Pelca, a ten w sytuacji sam na sam podciął piłkę nad bramkarzem i było 1:1. Do przerwy wynik już się nie zmienił.

Na początku drugiej odsłony meczu świetną okazję do zdobycia gola miał Bejuk. Napastnik Concordii obrócił się z piłką, wbiegł w pole karne i mocno uderzył na bramkę, ale piłkę końcówkami palców przeniósł nad poprzeczkę Dawid Sadowski. W 54 minucie Mariusz Pelc sfaulował bramkarza Zatoki i obejrzał drugą żółtą kartę (pierwszą dostał w pierwszej połowie także za faul na golkiperze z Braniewa) i w konsekwencji czerwoną. Grająca w przewadze jednego zawodnika Zatoka poczuła wiatr w żagle i stworzyła sobie trzy doskonałe okazje do wyjścia na prowadzenie. W 59 minucie uderzenie szczupakiem Łukasza Wolaka o niewiele minęła światło bramki. W 73 minucie ten sam zawodnik wychodził na sytuację sam na sam z elbląskim bramkarzem, ale w ostatniej chwili został powstrzymany wślizgiem przez Edila de Souzę Barrosa. Braniewianie najbliżej strzelenia gola byli w 83 minucie, gdy Wolak po minięciu dwóch obrońców Concordii strzelił w słupek. Niewykorzystane przez gości okazje zemściły się na nich chwilę później. W 84 minucie Tomasz Bejuk dostał podanie z głębi boiska od Michała Pietronia, wymanewrował obrońcę, położył bramkarza i trafił do pustej bramki. Gracze Concordii poszli za ciosem i w 86 minucie wygrywali już 3:1. Piłkę ręką tuż przed własnym polem karnym zagrał Bartosz Budny. Futbolówkę na 18 metrze ustawił Michał Pietroń i z rzutu wolnego trafił idealnie w okienko bramki Zatoki.

Pomarańczowo-czarni po dwóch porażkach (w lidze z Granicą Kętrzyn i w pucharze z Sokołem Ostróda), przełamali się i zdobyli komplet punktów. Oby był to dobry prognostyk przed kolejnym meczem z Orlętami w Reszlu.

Concordia Elbląg – Zatoka Braniewo 3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Jakimczuk (23'), 1:1 M. Pelc (33'), 2:1 Bejuk (84'), 3:1 Pietroń (86')

Concordia:
Kostrzewski – Laskowski, Kuss, Edil, M. Lewandowski (58' Kozak), Tomczuk (74' Załucki), Pietroń (87' Kuczkowski), Łazaj (62' Watanabe), Szymanowski, M. Pelc, Bejuk.

Zatoka: Sadowski – Jakimczuk, Kimso (58' Statkiewicz), Jastrzębski, Budny, Wieliczko, Niewiadomski, Kicmanik, Wolak, P. Lewandowski, Komorowski.

Sędziował: Krystian Mucha (W-MZPN)
Żółte kartki: Tomczuk, M. Pelc, Załucki (Concordia), Budny (Zatoka)
Czerwona kartka: M. Pelc (54' – za drugą żółtą)

W kolejnym meczu Concordia zmierzy się 23 września na wyjeździe z Orlętami Reszel.