Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czeslaw

Zwycięstwo na 25-lecie. Oldboje Olimpii pokonali Reprezentację Oldbojów Trójmiasta

01.07.2017, 21:05:21 Rozmiar tekstu: A A A

Znani nie tylko starszym elbląskim kibicom piłkarze po raz kolejny wybiegli na murawę stadionu przy Agrykola. Tym razem okazją było 25-lecie istnienia KS Oldboj - klubu zrzeszającego byłych piłkarzy Olimpii Elbląg. W sobotnie popołudnie 24 graczy reprezentujących barwy Olimpii w latach 70, 80 i 90 uczciło swoją rocznicę meczem z Reprezentacją Oldbojów Trójmiasta. Toczone w deszczu spotkanie zakończyło się wygraną elbląskich oldbojów 3:2.

1 lipca 2017 roku minęło dokładnie 25 lat od czasu kiedy piłkarze KS Oldboj Olimpia Elbląg zagrali ze sobą po raz pierwszy. Przez ćwierć wieku w rozgrywanych okazjonalnie meczach tej drużyny zagrało 88 piłkarzy, którzy dawniej występowali w seniorskim zespole Olimpii Elbląg.

Każdy z nas zostawił dużo serca i zdrowia dla Olimpii Elbląg. Po zakończeniu karier postanowiliśmy kontynuować przygodę z piłką, ale już w KS Oldboj Olimpia Elbląg. Te 25 lat w Oldbojach był to wspaniały czas dla nas wszystkich, mogliśmy realizować się sportowo na boisku. Sprawiało nam to wiele radości, a w drużynie przewinęło się blisko 100 nazwisk

- mówi Stanisław Fijarczyk, jeden z założycieli KS Oldboj Olimpia Elbląg.

Z okazji 25-lecia KS Oldboj Olimpia Elbląg, w sobotę (1 lipca) na stadionie przy Agrykola drużyna rozegrała spotkanie z Reprezentacją Oldbojów Trójmiasta, którą tworzą byli zawodnicy takich klubów jak Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Bałtyk Gdynia i Stoczniowiec Gdańsk. Przed meczem obu drużynom wręczono przygotowane przez PZPN pamiątkowe patery upamiętniające rozegranie meczu z okazji 25-lecia powstania KS Oldboj.

Mimo iż spotkanie rozgrywane było w nieustannie padającym deszczu, mogło się podobać nielicznym kibicom, którzy zdecydowali się przyjść w sobotnie popołudnie na stadion. W 14 minucie wynik spotkania otworzył Bogusław Lizak. Były zawodnik m.in. Zagłębia Lubin, Arki Gdynia i Olimpii Elbląg, wykorzystał celne podanie Sławomira Erbera i z bliska wpakował piłkę do siatki dając prowadzenie Reprezentacji Oldbojów Trójmiasta. Pierwsze 40 minut spotkania (tyle bowiem trwała każda z dwóch połów meczu), zakończyło się więc jednobramkowym prowadzeniem gości.

W drugiej części gracze z Trójmiasta nieco opadli z sił, co nie dziwi, gdyż przyjechali do Elbląga zaledwie w 12-osobowym składzie. Wykorzystali to Oldboje Olimpii, którzy dysponując szerszą ławką rezerwowych, zmieniali się systemem hokejowym przez całe spotkanie. Olimpijczycy doprowadzili do wyrównania w 49 minucie, gdy po dośrodkowaniu Adama Fedoruka, piłkę strzałem głową skierował do siatki Stanisław Fijarczyk. W 61 minucie było już 2:1 dla elbląskiego zespołu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Wacław Szczęch, który podobnie jak wcześniej Fijarczyk, pokonał golkipera gości uderzeniem głową. Warto dodać, że świetnym kilkudziesięciometrowym rajdem i asystą popisał się przy tym trafieniu Maciej Bykowski. Cztery minuty później Oldboj Olimpia zdobyła trzeciego gola, który padł po szybkiej kontrze. Szczęch dograł w pole karne do wbiegającego Fedoruka, a ten sfinalizował akcję strzałem do bramki rywala. Reprezentanci Trójmiasta grali ambitnie i w 69 minucie zdobyli gola kontaktowego. Lizak wykorzystał sytuację sam na sam z Zenonem Korzeniowskim i cały mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla gospodarzy.

Patrząc z perspektywy naszego wieku wydaje mi się, że mecz był naprawdę interesujący. Było dużo bramek, dużo akcji i sytuacji podbramkowych, co ważne mało złośliwości, a dużo koleżeństwa. Spotkałem się z kolegami po dwóch latach przerwy. Była to fajna zabawa, fajny wynik i fajny mecz. W Olimpii grałem bardzo dawno temu. Elbląg jest miastem, z którego się wywodzę i z którego tak naprawdę ruszyłem w Polskę. Zawsze więc z sentymentem tutaj wracam

– powiedział po meczu Maciej Bykowski, wychowanek Olimpii, który obecnie prowadzi swoją szkółkę piłkarską w Warszawie.

Oldboj Olimpia Elbląg - Reprezentacja Oldbojów Trójmiasta 3:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Lizak (14'), 1:1 Fijarczyk (49'), 2:1 Szczęch (61'), 3:1 Fedoruk (65'), 3:2 Lizak (69').

Oldboj Olimpia: Piotr Podolczak - Wacław Szczęch, Janusz Kanabaj, Janusz Buczkowski, Bogdan Durzyński, Maciej Bykowski, Adam Fedoruk, Zenon Małek, Marek Kwiatkowski, Jacek Spychalski, Stanisław Fijarczyk.
Na zmiany wchodzili także: Piotr Kukliński, Zenon Korzeniowski - Krzysztof Gołębiewski, Piotr Łojek, Ireneusz Burzyński, Krzysztof Burzyński, Krzysztof Juchniewicz, Krzysztof Kalinowski, Grzegorz Kołacki, Grzegorz Małkiński, Slaheddine Chrigui, Jacek Ulaszek, Arkadiusz Ziółkowski.